Go to content

7 marzeń mężczyzny w związku

„Nie komplikuj, ciesz się, ufaj". Czego mężczyzna może nauczyć o miłości kobietę
Fot. Pexels / freestocks / CC0 Public Domain

Oczekiwania. Tyle się o nich mówi, względem nas, mężczyzn, w związkach. Pokazuje się nas jako tych, którzy nie potrafią utrzymać relacji, obarcza się winą za ich rozpad. Ja nie jestem jednym z tych, który stale szuka czegoś nowego, ciągle zakochuje się na nowo. Tak samo jak ty, pragnę stabilizacji, dobrego związku, miłości. Marzę o uczuciu, które przetrwa. I jeszcze o kilku innych rzeczach.

7 marzeń mężczyzny w związku

1. Zaufaj mi

Przestań podejrzewać, myśleć, że cię zdradzam, zdradziłem albo zaraz zdradzę. Twoje insynuacje są męczące, denerwujące, krzywdzą. Nie wiem dlaczego wciąż ze mną jesteś, jeśli nie potrafisz mi zaufać. Proszę, spróbuj uwierzyć, że istnieją mężczyźni, którzy cenią sobie lojalność, monogamię, którzy odnajdują szczęście u boku jednej partnerki. To większość z nas.

2. Przestań myśleć, że mi się nie podobasz

Kocham cię, pociągasz mnie, podobasz mi się stale i coraz bardziej. To, że nie wyznaję ci stale miłości i nie obsypuję cię komplementami tak często jak tego pragniesz nie znaczy, że przestałem cię kochać. Bywam zmęczony, nie zauważam, że zmieniłaś kolor włosów na ciemniejszy, że je trochę skróciłaś. Ale zależy mi na tym, żebyś zawsze czuła się piękna. I nie przeszkadzają mi twoje fałdki, uwielbiam je.

3. Zrozum, że czasem potrzebuję chwili dla siebie

To nie znaczy, że cię nie słucham, że mam cię dość. To również nie znaczy, że już cię nie kocham. Potrzebuje momentów, w których mogę nieco bardziej skupić się na swoich zainteresowaniach, poczytać, pogadać ze znajomymi. To chyba normalne, prawda?

4. Mów do mnie

Naprawdę czasem nie rozumiem o co dokładnie ci chodzi. Nie umiem się domyślić, zgadnąć. Lubię, kiedy mówisz co czujesz, co myślisz, co cię denerwuje, kiedy nie zostawiasz mnie z domysłami. Kiedy nie obrażasz się, że znowu nie wiem. Rozmawiaj ze mną.

5. Nie lekceważ moich pasji

Interesują nas różne rzeczy. Jesteśmy różni. Ciesz się z tego, że mam coś, co jest dla mnie ważne. To dzięki temu jestem tym, kim jestem. To, co dla ciebie jest śmieszne i błahe w jakiś sposób nadaje sens mojemu życiu. Jest dla mnie ważne.

6. Nie myśl, że cię nie doceniam

Widzę i doceniam wszystko, co dla mnie robisz. Czasem jednak mam wrażenie, że robisz to wbrew sobie, że cię to męczy, że masz dość. Nie zmuszaj się. Jestem dużym chłopcem i potrafię przygotować sobie coś do jedzenia, potrafię o siebie zadbać. Nie potrzebuję niańczenia, potrzebuję partnerki, która będzie szczęśliwa, która dba o siebie i się rozwija, a nie usługuje mi.

7. Nie bój się

O to, co będzie za chwilę, za miesiąc, za rok. Przestań stale się martwić, tworzyć problemy, które być może nigdy się nie pojawią. Nie jesteś z tym wszystkim sama, ja jestem obok. Zauważ moje wsparcie, moje wysiłki, byś czułą, że nie musisz mierzyć się z problemami w pojedynkę.