Związek

6 powodów, przez które tak trudno odejść od partnera

Redakcja
Redakcja
30 maja 2017
Fot. Picjumbo / Victor Hanacek / CC0 Public Domain
 

Rozstanie jest zawsze trudnym przeżyciem. Nie tylko rozpadająca się dobra, przyjacielska relacja, może spowodować niechęć do pogodzenia się ze zmianami. Związki mniej udane, nawet te bardzo toksyczne również nie należą do łatwych w zakończeniu. Bo jest wiele przyczyn, dla których kobieta chce lub czuje, że musi pozostać przy partnerze. I nie zawsze jest to miłość.

Złe, dysfunkcyjne relacje między partnerami powodują wiele problemów. Trudno jest funkcjonować w takim układzie, w którym kobieta wie, że jest tłamszona, a może nawet niszczona, ale paradoksalnie równie ciężko jest powiedzieć sobie „to koniec, odchodzę”. Im dłużej para jest ze sobą, im więcej wspólnych spraw ich łączy, tym trudniej jest podjąć decyzję o odejściu.

6 powodów, przez które tak trudno odejść ze związku

1. Niechęć do zaprzepaszczenia czasu

Wynika to ze świadomości, że życie jest krótkie. Szczególnie w dobrym związku żal jest przekreślać wiele wspólnie przeżytych lat, poniekąd wyrzekać się ich. Budowanie i utrzymanie relacji jest czasochłonne — czas nigdy nie wróci, obawiamy się więc marnowania życia. Odczuwamy również lęk przed tym co będzie, gdy zdecydujemy się odejść i zerwać z dotychczasowym życiem.

2. Chęć opiekowania się partnerem

Poczucie odpowiedzialności za partnera może skłaniać kobietę do utrzymywania związku mimo wszystko. Silne uczucie przywiązania i miłość, przesłaniają czasem fakt, że partner nie jest idealnym towarzyszem dla kobiety.

3. Uzależnienie finansowe

Brak samodzielności finansowej podcina skrzydła wielu kobietom. Uzależnienie od pieniędzy partnera wytrąca kobiecie argumenty z ręki, zabiera jej pewność siebie i ogranicza możliwości wyboru. W innych przypadkach niechęć do rozstania może wynikać z obawy o zgromadzony majątek i sposób jego podziału, czy konieczność utrzymywania partnera.

4. Dzieci

Zakończenie związku dwojga ludzi nie wpływa wyłącznie na nich samych, a również na ich dzieci. W tym przypadku kobiety chcą oszczędzić dzieciom traumatycznych przeżyć związanych z rozwodem i wolą zacisnąć zęby, pozostając w nieperspektywicznym związku, dla dobra dzieci.

5. Opinia otoczenia

Niestety to, jak jesteśmy postrzegane przez bliskich i otoczenie, nadal dla wielu kobiet jest tak ważne, że aż paraliżujące. Te, które obawiają się, że zostaną wzięte na języki, wolą trwać w tym, co mają. Trudno jest przyznać się, że cała włożona energia w związek okazała się porażką. W dodatku, gdy ktoś żyje na świeczniku, chce oszczędzić sobie wstydu a ludziom pożywki.

6. Normalizowanie zachowań

Pozostając w toksycznym związku, obserwujemy na co dzień różne zachowania i zaczynamy traktować je jako coś normalnego. Partner stwarza pozory, że wszystko w związku jest dobrze i wszelkie obawy są bezpodstawne. W efekcie kobiety tłumaczą partnera, szukają usprawiedliwienia przyjmując, że winę za jego zachowania ponoszą wszyscy, tylko nie on.


 

źródło: www.powerofpositivity.com, charaktery.eu


Związek

„Siostry od kuchni” polecają: Smoothie mocno owocowe

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
30 maja 2017
Fot. Siostry od kuchni
 

Czas przygotowania: 10 minut

Smoothie mocno owocowe czteroskładnikowe – 5 minut pracy i masz pyszny koktajl domowej roboty bez konserwantów . Fantastyczna bomba witaminowa, która szybko postawi Cię na nogi i da kopa na cały dzień. Wystarczy banan, mango, sok pomarańczowy i truskawki. W pochmurny dzień koktajl świetnie poprawia humor,a w upały wspaniale chłodzi. I o to właśnie chodzi!

Z podanych składników przygotujesz 2 porcje.

Składniki:

  • 200g świeżych truskawek
  • 1 dojrzały banan
  • 1 dojrzałe mango
  • 1/2 szklanki soku pomarańczowego

Przygotowanie:

Truskawki obrać z szypułek i umyć. Mango obrać i oddzielić od pestki.

Truskawki zmiksować blenderem z bananem i przelać do szklanek. W czystym naczyniu zmiksować mango z sokiem pomarańczowym i powoli przelać do szklanki ze zmiksowanymi truskawkami. I gotowe. 🙂

Fot. Siostry od kuchni

Fot. Siostry od kuchni

Zajrzyjcie koniecznie na bloga „Siostry od kuchni” i śledźcie na bieżąco ich poczynania na Facebooku! My co weekend będziemy na naszym portalu umieszczać dla was nowy przepis.

18492427_10209141583683180_1950963320_n (1)


SIOSTRY OD KUCHNI, CZYLI

siostryKRZYSIA – na co dzień pracująca zawodowo, zabiegana mama dwójki dzieci. Mimo braku czasu odnajduje czas na swoją największą pasję, jaką jest gotowanie. Pewnie dlatego, że kocha dobre jedzenie. Zodiakalny Koziorożec, a więc konsekwentna w działaniach oraz bardzo ambitna i wnikliwa. Każde danie, które tworzy jest w 100% przemyślane, ale jej artystyczna wyobraźnia dokłada odrobiny szaleństwa i kulinarnej spontaniczności… Uwielbia kawę…ale tylko parzoną w kawiarce, a dobre ciacho to raj dla jej podniebienia. Lubi testować nowe przepisy i nie boi się eksperymentować.

EWKA – Można powiedzieć, że to człowiek orkiestra – znajdzie pasję w każdym zajęciu. Twardo stąpa po ziemi, mówiąc że nie ma rzeczy niemożliwych i z powodzeniem realizuje założone cele. W swojej pracy zajmuje się prowadzeniem projektów informatycznych, gdzie wykorzystuje i rozwija swoje menadżerskie zdolności. Uwielbia podróżować i odkrywać smaki lokalnych kuchni. Kocha kuchnię włoską i w tej dziedzinie chce się rozwijać, ale z sentymentem wraca rownież do polskich smaków znanych z dzieciństwa. Gotowanie i wypieki sprawiają jej ogromną przyjemność. Dzięki jej zdolnościom organizacyjnych każdy ruch w kuchni jest zawsze przemyślany, dzięki czemu przygotowanie dań trwa chwilę.

 


Związek

7 rzeczy, które inteligentni ludzie robią inaczej, by znaleźć miłość

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
30 maja 2017
Fot. iStock / mixetto

Znalezienie odpowiedniego partnera życiowego nie jest czymś prostym i nieskomplikowanym – niestety! Jedni powiedzą, że to kwestia szczęścia lub przeznaczenia, inni, że stoją za tym hormony i wysyłane przez nas sygnały, jeszcze inni opowiedzą się za metodą prób i błędów w poszukiwaniu idealnego dopasowania. Jednak inteligentne osoby dobrze wiedzą, że spotkanie odpowiedniej osoby i odnalezienie miłości we właściwym miejscu i czasie, to często długi proces – zobacz, co robią inaczej, by zakończył się on sukcesem.

Myślą o tym, kogo chcą spotkać i wizualizują przyszłego partnera

Badania pokazały, że dla mężczyzn liczy się atrakcyjność partnerki, a kobiety bardziej od cech zewnętrznych cenią sobie wykształcenie i potencjał zawodowy, finansowy partnera. Jeśli chodzi o cechy charakteru, to najczęściej szukamy kogoś życzliwego, inteligentnego i o ekscytującej osobowości. Zastanów się, co jest dla ciebie istotne w potencjalnym partnerze, kogo widzisz u swojego boku – możesz nawet sporządzić listę jego wymarzonych cech lub opisać go! W ten sposób dowiesz się, co jest dla ciebie istotne, czego pragniesz i oczekujesz. Pamiętaj jednak, że nie ma ideałów i nawet jeśli nowo poznany mężczyzna nie spełnia wszystkich twoich wymagań, to nie znaczy to, że nie możesz dać mu szansy!

Są osobami, z którymi sami chcieliby się spotykać

Zanim zaczniesz kochać innych, musisz pokochać siebie! A przynajmniej, choć trochę polubić, doceniać i szanować. Bądź osobą, z którą sama chętnie byś się umówiła – jeśli marzysz o zabawnym, spontanicznym, inteligentnym partnerze, to te właśnie cechy powinnaś pielęgnować i rozwijać u siebie! Nie bez powodu mówią, że „ciągnie swój do swego”.

Poszerzają swoje horyzonty i przekraczają granice

Nie trzymaj się jednej grupy, dobrze znanego sobie środowiska, ale wychodź poza granice komfortu i poznawaj nowych ludzi – w ten sposób zwiększasz swoje szanse na znalezienie tego jedynego. Spotykając ludzi o różnych zainteresowaniach, stylach życia, światopoglądach stajesz się bardziej otwarta i poszerzasz swoje horyzonty. Nie każda randka musi być początkiem pięknej love story, ale każda daje ci cenna wiedzę o tobie i innych ludziach.

Pytają o opinie rodzinę i przyjaciół

Brzmi niewiarygodnie? Przecież nie raz miłość musiała walczyć z uprzedzeniami rodziców i ich nieprzychylnością! A jednak, jeśli zależy ci na zachowaniu dobrych relacji rodzinnych i przyjacielskich, warto upewnić się, że twój wybranek jest lubiany i akceptowany. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę zmiany kulturowe i społeczne, różnice pokoleń, ale jeśli z różnych stron dostajesz niepokojące sygnały, to warto je przemyśleć.

Skupiają się na tym, czego potrzebują, a nie na tym, czego chcą

Może to nie brzmi zbyt romantycznie, ale to, czego potrzebujemy, nie zawsze jest tym samym, co aktualnie chcemy. Zastanów się dobrze, czego potrzebujesz od swojego partnera, by być szczęśliwą i spełnioną w związku. Potrzebujesz kogoś spokojnego i bezpiecznego, czy szalonego i skorego do zabawy? Kogoś, kto będzie zawsze blisko, czy takiego, który da ci dużo wolności i przestrzeni? Inteligentni ludzie wiedzą, że spotkanie partnera, który rozumie i odczytuje nasze potrzeby jest najlepszym, co może nas spotkać – takiego skarbu nie wypuszcza się z rąk!

Kontrolują swoje emocje

Choć miłość kojarzy się z porywami serca i uczuciowymi wybuchami, to inteligentni ludzie dobrze wiedzą, że emocje w pierwszych tygodniach związku są zupełnie inne, niż te po pięciu, dziesięciu lub piętnastu latach. Namiętność maleje, ale w zamian zwiększa się intymność, pogłębia relacja między partnerami, miłość przyjmuje nowe barwy i odcienie. Zanim złożymy deklaracje i podejmiemy życiowe decyzje, warto upewnić się, że łączy nas z partnerem coś więcej niż jedynie pociąg fizyczny i chwilowa fascynacja.

Słuchają swojej intuicji

Inteligentni ludzie wiedzą, że trzeba słuchać swojego wewnętrznego głosu, podszeptów podświadomości, swoistego szóstego zmysłu. Jeśli coś w środku podpowiada nam, ze to nie jest odpowiedni człowiek, że związek nie ma przyszłości lub daje nam nawet sygnały ostrzegawcze, warto pójść za tymi wskazówkami i nie upierać się przy jakiejś relacji dla zasady, ze strachu czy z powodu opinii innych. Intuicja w końcu doprowadzi nas do najwłaściwszego wyboru i pozwoli na odnalezienie prawdziwej, szczęśliwej miłości.


Na podstawie: www.powerofpositivity.com


Zobacz także

Ojcostwo jest seksi. Jak kochać faceta to tylko takiego, co dobry dla dzieci

Spakowałam się w 3 walizki i tak zostawiłam za sobą wszystko co dotychczas miałam. Skoczyłam na głęboką wodę, miałam tylko nadzieję, że potrafię w niej pływać

„Jeśli kochacie waszego faceta, nie machajcie ręką dla świętego spokoju. My wtedy też myślimy, że wam już nie zależy”