Go to content

6 najbardziej toksycznych par. Te znaki zodiaku do siebie absolutnie nie pasują

związek toksyczny
Fot. istock/Mixmike

Wszyscy chcemy być z osobą, która będzie dla nas i wyzwaniem i synonimem bezpieczeństwa jednocześnie. Wszyscy wiemy, że można być w kimś szaleńczo zakochanym, ale największa namiętność nie wystarczy, by utrzymać związek, jeśli nie jesteśmy ze sobą „kompatybilni”.

Poznawanie się i odkrywanie kompatybilności jest fajnym procesem, któremu należy poświęcić odpowiedni czas. Wskazówką może być  dla nas astrologia. Istnieje dwanaście znaków zodiaku, z których każdy ma swoje unikalne cechy, pragnienia i podejście do życia.

Istnieją cztery grupy znaków:

Woda : Rak, Skorpion, Ryby

Są emocjonalne, wrażliwe, kreatywne, uwielbiają intymność i głębokie rozmowy. Mają miłe i delikatne serca, a w miłości są bardzo intensywne i namiętne.

Ogień : Baran, Lew, Strzelec

Są namiętne, silne i zdeterminowane, ambitne i asertywne. Są żądne przygód i lubią żyć pełnią życia.

Ziemia : Byk, Panna, Koziorożec

Są one „uziemione” – praktyczne i analityczne, ale bywają też bardzo emocjonalne. Są cierpliwe i pracowite. Lubią stabilność i gromadzenie i zdobywanie materialnego bogactwa.

Powietrze : Bliźnięta, Waga, Wodnik

Są rewolucyjne, „intelektualne”, kreatywne i analityczne. Uwielbiają omawiać nowe pomysły i filozofie. Są wizjonerami i marzą o tym, by zmieniać świat.

W oparciu o te cechy, wyróżniamy kilka par znaków, które są wysoce niezgodne i zazwyczaj tworzą toksyczne związki.

6 najbardziej toksycznych par

Lew i Rak

Lew pragnie przygody i światła, Rak lubi dom i głębszą intymność. Lew może być bardzo szczery i bezkrytycznie dzielić się swoimi poglądami; to może być zbyt wiele dla wrażliwego Raka, który ma tendencję do brania wszystkiego do serca.

Koziorożec i Wodnik

Jako znak ziemi Koziorożec jest powolny i dokładny. Lubi tworzyć szczegółowe plany i nie lubi zmian, podczas gdy Wodnik jest żądnym przygód znakiem, bardzo spontanicznym i „w gorącej wodzie kąpanym”.   Koziorożec będący ziemskim znakiem chce gromadzić materialne bogactwo i okazuje miłość w sposób fizyczny, praktyczny. Wodnik należy do żywiołu powietrza i potrzebuje niebiańskiej miłości, pragnie kto da mu skrzydła.

Panna i Bliźnięta  

Panny są praktycznymi realistami, a Bliźnięta marzycielami – nie lubią długo przebywać w jednym miejscu i zawsze są w ruchu, wierzą w idee i wizje i nie martwią się na zapas. Panny to także marzyciele, ale mocniej stąpające po ziemi i skupiające się na tym, jak realizować swoje cele.

 Waga i Byk

Potrzeba lojalności Byka może wydawać się zbyt osaczające dla kochającej wolność Wagi. Oba te znaki są bardzo uparte i bezkompromisowe, nawet drobna decyzja, jak decyzja o kolorze zasłon, może spowodować olbrzymie napięcie między nimi. Byk dba o czułość i związek emocjonalny w relacji seksualnym, a Waga szuka innej głębi. Te znaki po prostu nie rozumieją się nawzajem się na poziomie emocjonalnym i seksualnym i doprowadzają się do szału.

Skorpion i  Ryby

Skorpion i Ryby są znakami wodnymi i dlatego są bardzo emocjonalne, ale to, co je różni, to sposób, w jaki wyrażają swoje emocje, szczególnie w związkach. Skorpiony mogą być lekkomyślne w przekazywaniu emocji, podczas gdy Ryby są niezwykle „miękkie”.Oba są swobodnymi znakami, przepełnionymi intensywnymi emocjami i chcą żyć pełnią życia, ale Skorpiony mogą mieć tendencję do odczuwania zazdrości i mogą pragnąć, by Ryba skupiła na nich cały swój czas i uwagę. Jest tu kompletna dysharmonia.

Strzelec i Rak

Strzelec to ognisty znak ognia, a Rak jest kardynalnym znakiem wody. Po prostu nie grają ze sobą we wspólnej tonacji . Strzelec lubi odkrywać i mieć nowe doświadczenia, a Rak jest domatorem. Strzelec chce eksperymentować seksualnie, a Rak chce połączyć się głęboko i emocjonalnie. Obaj starają się zrozumieć siebie nawzajem, ponieważ ich przeciwna natura przyciąga na samym początku, ale ogrom różnic nie daje szans na powodzenie tego związku.