Lifestyle Związek

6 godzin tygodniowo – tyle trzeba poświęcić, by mieć udany związek

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2017
Fot. iStock/mixetto
 

Dobry, szczęśliwy związek nie istnieje bez udanej komunikacji między partnerami, chęci zrozumienia, ale i codziennych rytuałów, które pomogą nam utrzymać wzajemną życzliwość i poczucie bycia ważnym i kochanym. Okazuje się, że wystarczy jedynie 6 godzin tygodniowo, by poprawić relacje w naszym związku. Zobaczcie koniecznie na co dokładnie powinniście poświęcić ten czas. 

 

Dodaj podtytuł (2)

 

 


Na podstawie: huffingtonpost.com

 


Lifestyle Związek

Ratujmy ofiary przemocy domowej, nie pozwólmy, by to one musiały w strachu opuszczać swoje domy. Podpiszcie petycję Centrum Praw Kobiet

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 lipca 2017
Fot. iStock/kupicoo
 

W Polsce rocznie ok 400 kobiet ginie na skutek przemocy domowej. Część z nich popełnia samobójstwa, ponieważ nie widzą nadziei na wyjście z sytuacji,w której się znalazły: prawo wciąż nie daje nam instrumentów, by je skutecznie przed oprawcą ochronić. Dlatego Centrum Praw Kobiet apeluje o wprowadzenie podstawowych zmian umożliwających szybką izolację sprawcy od ofiary.

Czy wiecie, że mimo iż Konwencja Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej nakazuje wydanie w trakcie interwencji nakazu opuszczenia domu i zakazu zbliżania się do ofiary, w Polsce funkcjonariusze policji nadal nie mają do tego podstawy prawnej?

W rezultacie kobiety doświadczające przemocy za strony swoich partnerów, dalej żyją z nimi pod jednym dachem, lub są zmuszone uciekać i szukać schronienia gdzie indziej.

Zmiany proponowane przez Centrum Praw Kobiet w petycji do klubów poselskich, obejmują:

❤ Wprowadzenie do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zapisu dającego uprawnienia policji do wydania natychmiastowego nakazu opuszczenia domu, zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych w wyniku przemocy na okres co najmniej 14 dni.

❤ Zmianę przepisu w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie dotyczącego cywilnego nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym o zakaz kontaktów i zbliżania się do osoby pokrzywdzonej oraz obowiązek wydania orzeczenia w terminie najpóźniej do 48 godzin.

❤ Wprowadzenie sankcji za naruszenie nakazu opuszczenia domu oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Podpiszcie koniecznie petycję, która znajduje się tutaj. I podajcie dalej – razem możemy zmienić sytuację ofiar przemocy domowej.


Lifestyle Związek

Hity z apteki, które nie zrujnują twojej kieszeni. Sprawdzamy, co kupić za mniej niż 10, 20 i 30 złotych

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
10 lipca 2017
Następny

W dobie atakującej nas zewsząd reklamy i wielkich koncernów kosmetycznych uwierzyliśmy, że jedynie drogie, pięknie pachnące i zamknięte w eleganckich słoiczkach kosmetyki zapewnią nam urodę i pomogą w pielęgnacji. A przecież apteczne półki wypełnione są preparatami, które kosztują o wiele mniej, są sprawdzone i niezwykle skuteczne!

Wybrałam się dwóch pobliskich aptek z prośbą o wyszukanie takich właśnie perełek – moje poszukiwania okazały się bardziej niż owocne! Zanim jednak przejdziemy do konkretów, czuję się w obowiązku powiedzieć parę rzeczy, które przekazały mi panie farmaceutki:

– nie każdy preparat będzie w tym samym stopniu skuteczny dla każdej osoby – mamy różne typy skóry, jej indywidualne cechy, rozmaite dolegliwości

– przy dużych problemach lub nasilających się dolegliwościach należy zasięgnąć porady lekarza – nieodpowiednia kuracja może nam tylko zaszkodzić!

– podane ceny są jedynie orientacyjne – koszt preparatu może być w każdej aptece inny, nie ma jednolitych cen.

Zapisz

Zobacz także

Mówisz: „wybaczam”, ale czy naprawdę tego chcesz, czy potrafisz?

Dzień dobry, nazywam się depresja. Przycupnę sobie tu na fotelu. Dziękuję, nie chcę kawy ani herbaty

Depresja ma swój styl… Po tych słowach można poznać kogoś, kto się z nią zmaga

Na endorfinach żyje się lepiej! Chcesz się przekonać? Poradnik początkującej biegaczki