Go to content

5 sygnałów, które wysyłasz w czasie pierwszej randki

5 sygnałów, które wysyłasz w czasie pierwszej randki

Randkowanie w XXI wieku stało się przerażająco proste. Przynajmniej do momentu, w którym wszystko odbywa się w wirtualnym świecie. Zazwyczaj przychodzi chwila, w której decydujemy się na pierwsze spotkanie w „realu” i co wtedy? Takie spotkania stają się niezwykle stresujące, szczególnie dla kobiet. Okazuje się jednak, że przez wieki nic się nie zmieniło. Ciągle najważniejsza jest mowa ciała, która wyraża więcej niż nasze słowa.

1. Gestykulujący wypadają lepiej!

W artykule na temat odpowiedniej postawy ciała podczas randkowania, autorstwa Erike’a Ettina – coacha randkowania, wzięto pod uwagę 144 godziny nagrań tzw. speed datingu. Na czym to polega? Pary mają kilka minut, żeby ze sobą porozmawiać. Kiedy dzwoni dzwonek, zmienia się partnera. Badając ten materiał, zwracano uwagę na ruchy dłoni i ramion oraz na to, jak reagowała druga osoba. Okazało się, że osoby które nie bały się gestykulacji, częściej dostawały zaproszenie na drugą randkę. Nie chodzi o to, żebyś od razu zaczynała wywijać rękami przed facetem, z którym się umówiłaś. Wystarczy drobny gest dłonią, czy ruch ramion, który wprowadzi do waszej rozmowy więcej energii i pokaże twoje zaangażowanie.

2. Pełna pewności siebie otwarta postawa

Najbardziej pewni siebie jesteśmy w zaciszu własnego domu. To właśnie wtedy bez skrępowania przybieramy otwartą postawę ciała, która świadczy o naszym komforcie. Jak dobrze wiemy, pewność siebie jest seksi, dlatego warto wykorzystać wszystkie możliwości, żeby odnaleźć poczucie własnej wartości.

Amy Cuddy, psycholog społeczny, wystąpiła na Ted Talks opowiadając o swoim poszukiwaniu pewności siebie. Udało jej się znaleźć uniwersalną drogę do bycia postrzeganym jako pewna siebie osoba, a w konsekwencji do stania się nią. Co zrobić? Wystarczy otworzyć swoją postawę – przestać się garbić, rozciągnąć i rozluźnić ręce. Nawet jeżeli nie masz w sobie pewności siebie, przybierając taką postawę, twój mózg dostanie sygnał, by właśnie tak się poczuć. Jeżeli boisz się próbować publicznie, poświęć na to kilka minut sam na sam ze swoim lustrem.

3. Ciało kierowane sercem, zwraca się ku potencjalnemu partnerowi

Serce zawsze wie, czego chce i na swój własny sposób nakierowuje nas na obiekty pożądania. Jeżeli spotykasz się z osobą, którą jesteś naprawdę zainteresowana, twoje ciało nieświadomie zwraca się ku niemu. W pewnym momencie twoja „strefa bezpieczeństwa” zostaje przekroczona. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie! Kiedy nauczysz się zwracać na to uwagę, będziesz mogła zauważyć, czy twój potencjalny partner jest tobą naprawdę zainteresowany! Alarmujący może okazać się moment, w którym ty lub twój rozmówca zaczynacie się wiercić i nie jesteście zwróceni to sobie face-to-face. Jasne, to może być przypadek, ale lepiej mieć to na uwadze i samemu także nie wysyłać takich sygnałów.

4. Legendarne dotykanie głowy

W ilu filmach usłyszałyśmy, że facet jest nami zainteresowany, kiedy przeczesuje włosy ręką w naszym towarzystwie? Choć kinematografia i prawdy dotyczące randkowania nie mają ze sobą wiele wspólnego, tym razem trzeba się z tym zgodzić! Występuje kilka sygnałów, które są bezpośrednio związane z ruchem głowy czy dotykaniem włosów:

  • delikatne dotykanie włosów – znak, że rozmówca jest zainteresowany konwersacją i twoją osobą
  • przechylanie głowy na bok – oznaka dużego zainteresowania wypowiedzią
  • twarz skierowana prosto w twoją stronę – interesująca konwersacja, która dopiero nabiera tempa

Dokładnie tak samo jak w przypadku gestykulacji czy poruszania ramionami, dotykanie twarzy, włosów i ruchy głową to doskonały znak, że zaczynasz czuć więź z drugą osobą.

5. Kontakt wzrokowy i „przypadkowe” dotknięcie

Przyznajcie się, która choć raz wykorzystała dobrą radę z magazynów dla kobiet, żeby „przypadkowo dotknąć faceta w ramię lub nogę”? Nie ma w tym nic złego! To po prostu kolejny sygnał na tak. Kontakt fizyczny, nawet ten najmniejszy, to doskonały początek budowania zaufania i połączenia między wami. Szukaj wymówek do bliskości przy każdej okazji! Niezależnie czy będzie to przytulenie po długiej rozmowie czy dotknięcie jego twarzy, bo ma na policzku rzęsę. Kontakt fizyczny symbolizuje przełamanie barier. To moment, w którym dwie indywidualności na sekundy stają się jednością.

Zanim jednak nadejdzie moment przytulania i bliskości fizycznej, ważnym elementem jest kontakt wzrokowy. Szekspir pisał, że „oczy to zwierciadło duszy człowieka” i faktycznie, wiele można z nich wyczytać! Trzeba jednak znać granicę pomiędzy irytującym wgapianiem się w czyjeś oczy, a intrygującym spojrzeniem. Dobra wskazówka? Co jakiś czas przenieś wzrok na coś zupełnie innego. Dzięki temu sama poczujesz się bardziej zrelaksowana.


źródło: LifeHack.org