Go to content

5 cech prawdziwie intymnego związku. Każdy powinien je znaleźć u siebie

20 rzeczy, na które każdy zasługuje w swoim związku
Fot. iStock / Todor Tsvetkov

Prawdziwie intymny związek to marzenie każdej pary. To czysta radość móc być przy kimś, rozwijać się dla kogoś, kto stanowi cały nasz świat i nadaje mu sens. Związek intymny, to związek nie tyle oparty na erotyce, ile na zaufaniu i trosce, które partnerzy ofiarowują sobie naturalnie. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy twój związek również należy do intymnych, sprawdź cechy, które powinny pojawiać się w głębokiej relacji między tobą a partnerem.

5 cech prawdziwie intymnego związku

1. Rozwijacie się oboje

Pracujecie nad sobą osobno, ale korzystacie na zmianach wspólnie. Nie ograniczacie się tylko do jednej chwili, myśląc o wspólnej przyszłości, budujecie wzajemną satysfakcję z życia. Nie zapominacie o własnych potrzebach, ale też nie postępujecie egoistycznie, pamiętając o drugiej osobie.

2. Macie wspólne cele

Nie musicie się szarpać o to, w którym kierunku chcecie podążać. Jesteście ze sobą połączeni w dobry, niezaborczy sposób. Podobne pragnienia ułatwiają podejmowanie wspólnych decyzji tak, abyście oboje na tym korzystali. Jesteście partnerami, którzy wspólnie tworzą tożsamość związku.

3. Obdarowujecie się wzajemnie

Nie tylko rzeczami materialnymi. Przede wszystkim dajecie sobie uwagę, czas, emocje i pomoc w trudnych sytuacjach. Obdarowujecie się bez zbędnego licytowania, kto ofiarował więcej. Duchowe wsparcie jest dla was najważniejsze, podobnie jak świadomość, że możecie na siebie liczyć.

4. Jesteście sobą

Nie musicie udawać kogoś innego, niż jesteście w rzeczywistości. Nie wstydzicie się siebie naturalnych, nie boicie się odkrywać swoje emocje. Szczerość i autentyczność, jaka jest między wami, doskonale buduje intymność, która jest niedostępna w jakiejkolwiek innej relacji. Liczy się tylko to, jacy jesteście dla siebie naprawdę.

5. Doświadczacie wyjątkowości świata

Nic nie jest takie samo jak przed waszym spotkaniem. Cieszycie się światem, doceniacie codzienność napędzaną przez miłość. Celebrujecie wspólne chwile, które może po pewnym czasie nie są już tak wyjątkowe, ale nadal dostrzegacie w ich piękno. Kawa lepiej pachnie, gdy jesteście razem, a przyroda cieszy kolorami bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. To doświadczenie wyjątkowości jest zwieńczeniem waszych starań o głęboką relację w związku.


 

źródło: charaktery.eu