Związek

3 rzeczy, których nigdy nie powinnaś mówić swojemu facetowi, jeśli nie chcesz go stracić na zawsze

Redakcja
Redakcja
17 maja 2018
Fot. iStock/visualspace
 

Męski mózg nie jest tak skomplikowany, jak ci się wydaje. W rzeczywistości jest nawet dość prosty. Twój facet nie przykłada wagi do większości szczegółów, które ciebie dręczą po nocach… I dzięki temu jest szczęśliwy. Ale problem z mężczyznami polega na tym, że rzadko kiedy wyrażają oni swoje emocje i oczekiwania w związku. Rzadko mają ochotę postawić się w tej niekomfortowej dla nich sytuacji, gdy trzeba się przed tobą otworzyć. I jest też kilka rzeczy, których zdecydowanie nie chciałby usłyszeć.

Oto kilka rzeczy, o których nigdy nie powinnaś mówić swojemu mężczyźnie, jeśli chcesz, by wasz związek trwał w najlepsze.

1. Poprzednie związki, byłe miłości

Ogólna zasada jest taka: dopóki twój facet nie zapyta cię o twoją związkową historię, w ogóle o niej nie mówisz. On naprawdę nie chce słyszeć o tym, jak przystojny był twój były. Nie chce słyszeć o tym, jak twój były jest świetny łóżku ani jak miał piękną osobowość. W rzeczywistości nie chce nawet słyszeć o tym, jak był beznadziejny. Bo nawet negatywne komentarze na temat twojego byłego to już… dużo za dużo. Jeśli nie rozumiesz, spróbuj odwrócić role.

2. Negatywne komentarze na temat jego męskości

Męskie ego to całe jego życie. Zawsze będzie dumny ze swojej osobowości, z umiejętności dbania o siebie i ludzi, których kocha najbardziej. Tak, popełnia błędy, jak wszyscy, ale nie poradzi sobie z porażką, tak łatwo jak kobiety. Mężczyźni mają bardzo delikatne ego i nie potrzeba wiele, aby je zniszczyć. Nawet najmniejszy błąd wystarczy, by zniszczyć ich pewność siebie. Nie kop leżącego.

3. Jego matka

No tak, to trudny temat. Zwłaszcza, gdy masz do czynienia z klasyczną, wredną teściową. Dobrze przemyśl to, w jaki sposób chcesz poprowadzić rozmowę na temat problemów, których ona wam przysparza.

Bywa, że momencie, w którym zdecydujesz się powiedzieć coś negatywnego na temat jego matki, on nie będzie chciał mieć z tobą nic wspólnego. Z drugiej strony, jeśli związek między twoim facetem a jego mamą jest aż tak silny, a on jest w stosunku do niej kompletnie bezkrytyczny, może warto jeszcze raz przemyśleć plusy i minusy waszej relacji…


Na podstawie: relrules.com

 


Związek

5 rzeczy, które nigdy nie robią wrażenia na kobietach

Redakcja
Redakcja
17 maja 2018
Fot. iStock/RossHelen
 

Mężczyźni potrafią wykazać się niebywałą fantazją, by zrobić wrażenie na kobiecie. Próba zaimponowania może kończyć się różnie, także tym najgorszym scenariuszem niepowodzenia. Kwiaty i czekoladki, randka w uroczym miejscu ta klasyka, która zawsze się sprawdza. Czasem jednak panowie przejawiają zachowania, które sprawiają, że mamy ochotę uciekać jak najdalej.

Według znawców tematu istnieje co najmniej pięć takich rzeczy, które zastosowane w kierunku kobiety zawsze odpychają ją od faceta.

5 rzeczy, których nie powinno się robić, chcąc zaimponować kobiecie

1. Brak autentyczności

No cóż, każdemu na początku znajomości zdarza się podkoloryzować lub przeinaczyć kilka faktów tak, aby zaciekawić drugą osobę. Jednak nadmierna fantazja, wręcz posługiwanie się kłamstwami odnosi zupełnie innym rezultat. Im mniej pewny siebie mężczyzna, tym więcej przekłamań na jego korzyść, nawet w tak banalnych kwestiach, jak waga, wiek czy miejsce pracy.

2. Chowanie emocji

Mężczyźni są zazwyczaj mniej emocjonalni i uczuciowi niż kobiety. To przede wszystkim my odnosiły się do innych poprzez komunikację oraz wyrażanie uczuć i myśli, więc nie cieszy nas zimna postawa faceta. Niektórzy panowie błędnie uważają, że zachowanie kamiennej twarzy i powstrzymywanie się od wyrażania emocji będzie źle widziane. Owszem, żadna nie marzy o randce z histerykiem, ale przecież interesuje nas przede wszystkim ciekawe to, co się dzieje we wnętrzu faceta. Zimni faceci nas nie pociągają.

3. Brak ambicji

Jeżeli facet pozbawiony jest ambicji i żyje z dnia na dzień, trudno, aby robił wielkie wrażenie na kobietach. My cenimy sobie możliwość stabilizacji życiowej, a im jesteśmy starsze, tym bardziej jest dla nas ta kwestia istotna. Umiejętność planowania przyszłości, podejmowanie decyzji oraz ponoszenie konsekwencji to ważne cechy. Brak ambicji i zwyczajne życiowe lenistwo nie jest czymś pociągającym.

4. Chwalenie się statusem materialnym

Fajnie, jeżeli facet jest zaradny i potrafi ogarnąć swoje życie. Jednak kobiety doskonale sobie radzą w tej materii i same potrafią zabezpieczyć swoją przyszłość. Stały dochód może kobiecie imponować, ale otwarte chwalenie się zarobkami jest naprawdę kiepskie. Nie od dziś wiadomo, że ilość pieniędzy na koncie nie równa się ilości szczęścia, które facet jest w stanie zapewnić.

5. Zdjęcia bardzo intymne

Niektórzy mężczyźni bywają bardzo zakochani w swoim odbiciu w lustrze. Niejeden próbował zachęcić kobietę do bliższej znajomości, wysyłając mniej lub bardziej nagie selfie. To fajnie, że facet dba o swoją fizyczność, ale chwalenie się ciałem lub możliwościami seksualnymi, nie zawsze jest imponujące. Kobietę można zachwycić na wiele innych sposobów, niekoniecznie odwołując się do własnego ego.

źródło:  www.powerofpositivity.com


Związek

Tęsknisz? Zadzwoń. Kochasz? Wyznaj to. Wszystko jedno czy ma się przed sobą sto lat, rok czy tydzień, zawsze ma się przed sobą wszystko

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 maja 2018
Fot. iStock/SrdjanPav

Wydaje nam się, że życie jest bardzo skomplikowane. Przeszkody, które się przed nami piętrzą, problemy, które zdają się nie mieć prostych rozwiązań, ludzie, których nie rozumiemy… Czasem trudno jest znaleźć harmonię, pośród takiej mnogości obowiązków, doświadczeń, uczuć i odczuć. Przytrafia nam się cała masa zdarzeń, które próbujemy jakoś kategoryzować, wartościować, żeby zaprowadzić porządek do swojego życia. Ale czy śmierć psa można porównywać z rozstaniem z bliską osobą, a brak możliwości opłacenia rachunku do zerwania stosunków z matką? Problem w tym, że to wszystko nie jest takie trudne jak nam się wydaje. Tę trudność narzucamy sobie sami, unikając najprostszego, analizując, odkłądając na później to, co powinniśmy zrobić od razu. Brzmi banalnie? Może. Ale chyba każdy z nas powinien spróbować ułatwić sobie życie.

Ustalaj sobie miesięczne cele

Zamiast postanowień noworocznych postaw sobie 1-3 cele każdego miesiąca. Bo tak jest łatwiej. Łatwiej je kontrolować, zmieniać stare nawyki, obierać większe cele w przyszłości. Nie zakładaj od razu, że osiągniesz wszystko. Są w życiu chwile, gdy „wszystko” to nawet maleński krok.

Pozbywaj się rzeczy, których nie używasz

Znasz to uczucie, gdy masz zbyt dużo ubrań i nic do ubrania? Tak, nadszedł czas, aby stać się naprawdę szczerym wobec siebie i pozbyć się spódnicy, której nie założyłaś ani razu. To samo tyczy się niepotrzebnych gadżetów i bolesnych pamiątek po poprzednim mężu. To samo tyczy się relacji, które cię krzywdzą. I ludzi.

Nie bój się rutyny

Ale nie „życiowej” tylko organizacyjnej. Pomyśl o 5 zdrowych nawykach, które możesz praktykować każdego poranka i wprowadź je do swojej codzienności. Zobaczysz, jak każdego dnia będzie ci się łatwiej wstać. Jak życie ci się nagle układa w całość. Jak się uspokajasz.

Zapoznaj się z zasadą 50/30/20

Jeśli chodzi o zarządzanie domowym budżetem, większość z nas postępuje w tek kwestii zupełnie nieświadomie. Podobno najlepsze dla  naszej psychiki jest stosowanie zasady:

– wydawaj 50% miesięcznego dochodu na koszty utrzymania,

– 30% na „życie”

– pozostałe  20% postaraj się zaoszczędzić.

Słuchaj audiobooków

Nauczysz się lepiej wykorzystywać czas, który spędzasz na przykład w korkach. Odkryjesz nowy język albo pisarza, którego książki zawsze chciałaś poznać, ale nigdy nie starczyło ci czasu, by usiąść z książką. Spotkasz się sam na sam z sobą, nie zaprzepaścisz szansy na dalszy rozwój – i ten duchowy i ten intelektualny.

Miej w życiu priorytety

I trzymaj się ich. W ten sposób nie zapłaczesz się w niewygodne i niebezpieczne sieci zobowiązań wobec osób, z którymi tak naprawdę niewiele cię łączy i które niekoniecznie pragną dla ciebie dobrze.  Pytaj siebie: „czy jestem szczęśliwa? ” I wybieraj szczęście swoje i swoich najbliższych, dopiero potem dobro całego świata. A i to nie zawsze.

Naucz się komunikować swoje potrzeby

Ale także mówić o tym, co ci przeszkadza, co cię boli. Nie zbudujesz dobre relacji z innymi (ani w życiu zawodowym, ani w osobistym), jeśli nie nauczysz się mówić czego tak naprawdę chcesz i oczekujesz. Nikt nie potrafi czytać w twoich myślach, a milczenie jest bardzo często rozumiane jako nieme przyzwolenie. Jeśli się na coś nie zgadzasz, powiedz „nie”.

Dbaj o siebie

Nie traktuj tego jako banału. Tak wielu z nas zbyt późno dowiaduje się o swojej chorobie. Tak wielu żałuje, że nie zrobiło wcześniej nic, by jej zapobiec. Nie po to przychodzimy na świat, by zbyt wcześnie stąd odejść i zostawić wszystko, co mogłoby nas jeszcze spotkać, wszystkich, którym daliśmy się pokochać.

W relacjach z innymi bądź przede wszystkim szczera

Nie kłam – mów prawdę, ale tak, by nie ranić innych. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo będziesz nieszczęśliwa. Nie dopasowuj się na siłę tam, gdzie inni cię nie rozumieją.

W miłości podejmij czasem ryzyko

Kochasz? Wyznaj to. Ile znasz historii nieszczęśliwie zakochanych osób, które nie mogły być ze swoją miłością właśnie dlatego, że nie miały odwagi sięgnąć po swoje szczęście?

I pamiętaj, nade wszystko pamiętaj, jedno mamy życie. A ono naprawdę na nam wiele do zaoferowania.

Wszystko jedno czy ma się przed sobą sto lat, rok czy tydzień, zawsze ma się przed sobą wszystko. (Jerzy Pilch)

 

 


Zobacz także

Mój mąż na dwie żony. Jedna to ja. Żona oficjalna. Druga to też ja – wymyślona. Skąd u licha się wzięła?

Przemoc werbalna doświadczona w dzieciństwie

Zrozumiesz to, co teraz robię, kiedy sama będziesz żoną, a nie kochanką

„Kotku, już cię nie pragnę…”. Wszystko o tym, co zabija namiętność