Psychologia Związek

11 oznak, że twój partner jest toksyczny. Uciekaj szybko!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
14 sierpnia 2020
11 oznak, że twój partner jest toksyczny. Uciekaj szybko!, toksyczny partner
Fot. iStock – 11 oznak, że twój partner jest toksyczny. Uciekaj szybko!
 

Relacje mogą dodawać ci skrzydeł lub ciągnąć na samo dno. Niestety, zazwyczaj w naszym życiu pojawia się nieco więcej relacji nacechowanych toksycznością niż tych zdrowe, dobrych i budujących. Dlatego to takie ważne, aby w porę dostrzec, że twój potencjalny lub aktualny partnera, kipi aż toksycznością.  Nad wszystkim można pracować, jednak w przypadku toksycznego związku romantycznego, często jedyną drogą jest ta w przeciwnym kierunku. Byle  w porę.

Kiedy jesteś zakochana i stąpasz lekko, kilka centymetrów nad chodnikiem, nie trudno przeoczyć sygnały alarmowe i wszystkie negatywne aspekty związku.  Możemy znieść bardzo wiele. Wciąż wierzymy, liczymy na to i czekamy, aż coś lub On/a się zmieni. Lata mijają, ale jedyna zmiana jaka się wydarza, to ta na gorsze… Problem w tym, że toksyczny partner prawdopodobnie pozostanie już na zawsze toksycznym partnerem. Jedyna szansa, to sytuacja, w której  zobaczy swój błąd i zmieni się na lepsze.

11 oznak, że twój partner jest toksyczny. Uciekaj szybko!

Najbardziej rażące oznaki toksycznego partnera, których nigdy nie powinieneś ignorować. Aby pomóc ci określić, czy w twoim związku jest potrzebna zmiana, przyjrzyjmy się 11 cechom, po których rozpoznasz Pana Toksycznego.

# 1 Traktuje cię jak dziecko albo wroga, kiedy rozmawiacie

Regularnie rozmawia z tobą, jak z kimś gorszym, głupszym, nieporadnym. Odnosisz wrażenie, jakby cię co najmniej nie lubił. To nie tylko irytujące, gdy ktoś do ciebie mówi, regularnie używając sarkazmu lub zachowuje się protekcjonalnie. Zdecydowanie nie jest to zachowanie, które powinno cię spotykać ze strony kogoś bliskiego, twojego partnera.

Jeśli wcześniej już mu o tym mówiłaś, a on nadal to robi,  to jeden z kluczowych objawów toksyczności w związku.

# 2 Gaslighting wobec ciebie, to chleb powszedni

Gaslighting to forma manipulacji. To także rodzaj przemocy emocjonalnej. Chociaż musimy uważać, aby nie łączyć toksyczności z nadużyciami – to nie zawsze dokładnie to samo, choć w wielu przypadkach idzie w parze.

Gaslighting ma miejsce, gdy ktoś sprawia, że ​​kwestionujesz samego siebie, w większości przypadków, własne zdrowie psychiczne. Na przykład twój chłopak może coś powiedzieć, a kiedy sobie to później przypomnisz, będzie udawać, że nigdy tego nie powiedział. Wtedy wątpisz, czy to słyszałeś, czy nie.

Z biegiem czasu ta forma manipulacji może być bardzo szkodliwa. Przeczytaj:

Gaslighting – najbardziej toksyczna manipulacja. Nie daj sobie wmówić, że jesteś wariatką

# 3 Kontroluje cię

Jednym z głównych objawów toksycznego partnera jest ktoś, kto regularnie cię kontroluje. Jesteś dorosłą osobą i masz własną wolę. Nie potrzebujesz nikogo, kto powie ci, co możesz, a czego nie możesz zrobić. Kiedy mężczyzna próbuje cię kontrolować, nie pozwól na to!

# 4 Jest bardzo zazdrosny

Bądźmy szczerzy, miło jest, gdy ktoś okazjonalnie jest trochę zazdrosny. Jednak granica jest bardzo cienka i ustalmy raz na zawsze, że to nie jest miłe, gdy jego zazdrość powstrzymuje cię przed robieniem czegokolwiek. W związku nie ma miejsca na skrajną zazdrość. Ta prowadzi do kontrolowania.

# 5 Regularnie kłamie

Kłamstwo. to kłamstwo., Kropka. Kłamstwo oznacza, że ​​oszukujesz swojego partnera i jest to jeden z największych objawów toksycznego partnera. Jeśli twój facet zawsze kłamie na temat tzw. małych rzeczy, nie wiesz, że nie kłamie też o rzeczach nieco większych czy monstrualnie wielkich. Kłamstwa osłabiają zaufanie i uniemożliwiają uwierzenie w cokolwiek, co powie.

# 6 Ciągle chodzisz na paluszkach

 To nie jest zabawne, gdy nigdy nie jesteś pewien, w jakim nastroju jest twój facet i musisz chodzić wokół niego na paluszkach, żeby przypadkiem nie trafisz na jego furię albo dąsy. Jest toksyczny, ponieważ nie możesz się zrelaksować i nie możesz pozwolić na rozwój swojego związku.

# 7 Twoje potrzeby są zawsze na drugim miejscu

Twoje potrzeby są równie ważne jak potrzeby twojego chłopaka, więc jeśli jego zawsze są zaspokajane, a twoje nie, powinieneś się zacząć martwić. Oznacza to, że nigdy nie będziesz szczęśliwy i zawsze będzie ci brakować tego, czego potrzebujesz. To jeden z wyraźnych objawów toksycznego związku.

# 8 Nie szanuje cię

Możesz okazywać komuś brak szacunku na wiele sposobów. Może to być brak poszanowania granic, popisywanie się przed innymi, gdy są w pobliżu lub nietraktowanie poważnie tego, co mówi.

Jeśli ciągle czujesz brak szacunku, jest to duży problem, którym należy się zająć. Niestety, oznacza to, że też jesteś w toksycznym związku. Miłość nikogo nie lekceważy.

# 9 Nie wspiera cię

Twój facet powinien być twoim największym kibicem. Jeśli on nigdy nie stoi za tobą murem, nie wspiera cię, to czy w ogóle go to obchodzi? To zdecydowanie jeden z objawów Pana Toksycznego i należy to postrzegać jako czerwoną flagę ostrzegawczą. Twój facet powinien cię wspierać, motywować i bronić za wszelką cenę.

# 10 Flirtuje z innymi… przy tobie

To kolejna z oznak braku szacunku, ale flirtowanie z innymi przy tobie, jest toksyczne na wielu poziomach. Jeśli to robi, powinnaś z nim poważnie porozmawiać. I rozważyć, czy związek ma przyszłość?

 # 11 Unika zobowiązań 

I wcale nie chodzi o to, żeby po miesiącu znajomości klęczał z pierścionkiem i snuła wizję białego domku z płotkiem, kota i dwójki dzieci. O nie. Ale jeśli wasz związek utknął w miejscu, a on za nic na świecie nie chce się przesunąć o milimetr do przodu – pora na rozmowę.

Być może szukacie, czegoś innego, a może to kwestia tego, że relacja jest toksyczna i ma jedynie służyć zaspokajaniu jego potrzeb? Puść to, jeśli cierpisz.

Co robić, by nie dać się zranić? Można próbować pracować nad związkiem, ale jeśli Pan Toksyczny nie będzie chciał nawet zobaczyć, w czym tkwi problem – lepiej brać nogi za pas, póki na to pora.


Na podstawie: www.lovepanky.com


Psychologia Związek

Sałatka z młodym szpinakiem

Redakcja
Redakcja
14 sierpnia 2020
Fot. Materiały prasowe

Składniki:

3 garście Szpinaku młodego np. marki Eisberg

2 małe, upieczone buraki

50 g sera halloumi

garść żurawiny

garść orzechów włoskich

garść orzechów nerkowca

2 łyżki oliwy

sól

pieprz czarny

Dressing:

3 łyżki oliwy

1 łyżka soku z cytryny
1 łyżka wody

1 ząbek czosnku
1 łyżeczka musztardy miodowej
sól
pieprz

Sposób przygotowania:

Szpinak młody np. marki Eisberg ułożyć w miseczce. Upieczone buraki pokroić
w kostkę i wymieszać ze szpinakiem. Polać przygotowanym wcześniej dressingiem. Ser halloumi pociąć w plastry. Na patelni grillowej rozgrzać oliwę
i smażyć ser aż się przyrumieni. Ułożyć go na wierzchu sałatki. Całość posypać orzechami nerkowca i włoskimi oraz żurawiną.


Zobacz także

Jak rozpoznać dobrze dobraną parę

Jak rozpoznać dobrze dobraną parę? Wystarczy odpowiedzieć sobie na trzy pytania

„Bo ona....". A Wy?! Najczęstsze błędy mężczyzn na początku znajomości

„Bo ona….”. A Wy?! Najczęstsze błędy mężczyzn na początku znajomości

Pięć cech, które każdy facet kończący 30 lat powinien posiadać (niestety nie zawsze tak bywa)