Związek

10 rzeczy, o których powinnaś pomyśleć, zanim wybaczysz mu zdradę

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
31 stycznia 2020
Fot. iStock / Talashow
 

Wybaczanie po zdradzie nigdy nie oznacza, że na pewno do siebie wrócimy i wszystko będzie jak dawniej. Wybaczyć a zapomnieć to dwie różne sprawy, a niewierność któregokolwiek z partnerów zawsze zostawia na związku swoje piętno. Rysę, która może w końcu doprowadzić do rozpady relacji. Lub zostać na zawsze, jak sygnał ostrzegawczy, czerwona flaga. Zanim wybaczysz i wrócisz, zadaj sobie koniecznie kilka pytań, które pomogą ci zrozumieć, czy naprawdę jesteś w stanie dalej być w tym związku.

Oczywiście, decyzja należy do ciebie. Nie podejmuj jej jednak pod wpływem chwili, lepszego momentu, słów, które od niego usłyszałaś. Dobrze to przemyśl. Zastanów się:

1. Czy już wcześniej zdradzał ciebie lub poprzednie partnerki?

Jeśli ma rozległą i bogatą historię ”oszukiwania” w związkach, zdecydowanie powinnaś być ostrożna i nie podejmować pochopnych decyzji. Jest mało prawdopodobne, że on zmieni się właśnie dla ciebie.

2. Czy przeprasza cię, czy żałuje tego, co się wydarzyło?

Musisz się dobrze przyjrzeć jego zachowaniu, obserwować. Jeśli twój partner zachowuje się, jakby nic się nie stało, nie rozumie swojego błędu, ani krzywdy, którą wyrządza innym – odpuść sobie. To boli, ale dasz radę przetrwać.

3. O jaki typ zdrady chodzi?

Jeśli w grę wchodzą uczucia, zdrada emocjonalna, a nie “tylko” seks, sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana – dla was trojga…

4. Jak on zareagowałby, gdybyś to ty zdradziła go w ten sam sposób?

Cz byłby skłonny wybaczyć? Czy chciałby cię wysłuchać, zrozumieć? Czy walczyłby o ciebie? Zastanów się dobrze, to może pomóc ci podjąć decyzję. 

5. Czy masz czas i cierpliwość, aby poradzić sobie z tym dramatem?

Musisz pomyśleć o wszystkich trudnych emocjach, z którymi będziesz musiała się zmierzyć, aby spróbować naprawić swój związek. Musisz zdecydować, czy jesteś w stanie dać z siebie tak wiele. Czy to “wytrzymasz”, czy wasz związek nie zamieni się w piekło dla obu stron?

6. Czy naprawdę wierzysz, że mogłabyś mu wybaczyć?

Wybaczenie musi płynąć z serca. Nie możesz się do niego zmusić, bo nigdy nie będziesz szczera. Musisz go rzeczywiście pragnąć, jeśli to ma się udać.

7. Czy uważasz, że zaufanie między wami może zostać odbudowane?

Zaufanie, raz złamane, nigdy już nie będzie takie samo. Musisz jednak zdecydować, czy masz szansę zaufać ponownie. Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, wstrzymaj się z deklaracjami o „zaczynaniu od początku”.

8. Jak bardzo osłabiona jest twoja pewność siebie i poczucie własnej wartości?

To bardzo ważny aspekt życia „po zdradzie”, zbyt rzadko o nim mówimy. Zdrada burzy nasze poczucie wartości. Głupio zastanawiamy się, co z nami jest nie tak, że on wybrał kogoś innego, obwiniamy się, szukamy w sobie deficytów. Zastanów się, czy nie pora teraz zadbać bardziej o siebie i o powrót do równowagi emocjonalnej.

9. Czy on stara się, aby to wszystko naprawić?

Jeśli robi wszystko, co w jego mocy, aby naprawić to, co zostało zerwane, złamane, zepsute przez zdradę, jeśli wierzysz, że mu na tobie zależy, pomyśl na poważnie o tym, czy naprawdę chcesz odejść.

10. Czy jest tego wart?

Czy on naprawdę jest tego wart? Pewnie wielu z nas zdarza się popełniać błędy. Ale nie oznacza to, że jesteśmy złymi osobami. Może to, co się wydarzyło nie przekreśli dla ciebie całego dobra, które od swojego partnera otrzymałaś? Może warto dać mu szansę, ze względu na waszą przeszłość?

To twoje życie, twoja miłość. Twoje dalsze samopoczucie i twoja codzienna walka o to, żeby znów żyć normalnie. Czasem powroty są po prostu niemożliwe. Zaakceptuj to.

 


Związek

Solo Women Travelers – silny kobiecy trend w turystyce. Czym jest i na czym polega?

Redakcja travelduck.pl
Redakcja travelduck.pl
31 stycznia 2020
Fot. Materiały prasowe / Travelduck.pl
 

Turystyka na świecie już od jakiegoś czasu zaczęła się specjalizować. Coraz popularniejsze stają się oferty podróży dla dużych rodzin, wycieczki dla singli czy wczasy dla seniorów. Rynek turystyczny ogromny potencjał widzi również w kobietach, do których kieruje spersonalizowane propozycje wyjazdów, podróżowania lub noclegów. Solo Women Travelers już wkrótce będą silnym trendem na rynku turystycznym.

Solo Women Travelers – co to jest?

Solo Women Travelers to kobiety podróżujące w pojedynkę. Najczęściej samodzielnie organizują transport i nocleg, układają plan wyjazdu i zakres atrakcji. Część z nich swoje realizowanie marzeń dokumentuje w sieci w postaci blogów lub relacji vlogowych. Pokonują setki kilometrów rowerem, wspinają się na szczyty gór, wyruszają na wyprawy trekkingowe, pływają kajakami, skaczą ze spadochronem, surfują lub nurkują – po prostu doskonale się bawią!

Fot. Materiały prasowe / Travelduck.pl

Adventure Travel to jednak tylko jeden z nurtów w samotnym podróżowaniu. Panie, które nie czują się na siłach, aby uprawiać sporty ekstremalne, mogą po prostu zwiedzać, plażować lub relaksować się w kompleksie SPA, odcinając się od męskich spojrzeń i oceniających komentarzy innych kobiet.

Światowa turystyka w kobietach widzi coś więcej niż tylko doskonałe źródło zarobku. Panie kojarzone są z dużo większą odpowiedzialnością za swoje bezpieczeństwo oraz środowisko naturalne miejsca, w którym się znajdują. Fair Travel, czyli świadome i zrównoważone podróżowanie, jest dla nich zazwyczaj czymś oczywistym.

Kobiecy wyjazd, czyli w grupie siła

Nie dla wszystkich kobiet samotne wakacje są przekonujące i nie każda jest urodzoną Solo Woman Traveler. W grę często wchodzi brak poczucia bezpieczeństwa (choć doświadczone podróżniczki zapewniają, że kobieta podróżująca solo spotyka się z niecodzienną gościnnością i pomocą w każdym zakątku świata). Nic na siłę! Z pomocą nadciągają grupy na portalach społęcznościowych i biura podróży, które organizują wyjazdy tylko dla kobiet!

Do wyboru pań pozostają krajoznawcze wypady rowerowe po okolicy, warsztaty makijażu w innym mieście czy city break w jednej z europejskich stolic. Zdarza się, że z kobietami wyjeżdża psycholog, coach, fizjoterapeuta albo kosmetyczka, aby zapewnić im relaks lub wsparcie. Dłuższe wyjazdy dla kobiet to chociażby podróż do Azji z zajęciami jogi czy wizyta w gorących źródłach termalnych na Islandii albo na Azorach.

Solo na kobiece wakacje – dla kogo?

Kto może, a nawet powinien, wybrać się solo na wakacje? Pierwsze na myśl przychodzą kobiety niezamężne, rozwódki, wdowy, które najczęściej rezygnują z wakacji ze względu na brak partnera. Szkoda życia na czekanie na księcia z bajki albo opłakiwanie tego, co było!

Trend Solo Women Travelers to też doskonały detoks dla kobiet po przejściach. To właśnie one zapominają o swojej kobiecości, obwiniają się niesłusznie za niepowodzenia i nie wierzą, że mogą być jeszcze szczęśliwe. Tymczasem kobiecy wyjazd w pojedynkę to szansa na odzyskanie wiary w siebie, swoją siłę i marzenia.

Idea Solo Women Travelers nie jest wyłącznie synonimem wakacji dla singli. W gronie innych kobiet lub na wyjeździe w pojedynkę świetnie poczują się również żony i matki, które w toku codziennych spraw rodzinnych zapomniały o swoich pasjach i marzeniach, potrzebują czasu dla siebie i świeżego spojrzenia na życie.

Fot. Materiały prasowe / Travelduck.pl

To również świetna okazja do oddechu, przewartościowania priorytetów i udowodnienia otoczeniu, że samodzielność nie kończy się wraz z przysięgą małżeńską, urodzeniem dzieci albo kredytem na kilkadziesiąt lat!

Co daje kobieca podróż?

Świat udowadnia nam, że rządzą nim konwenanse i niezachwiane role społeczne. Na odważne kobiety, które dążą do celu, patrzy się z rozbawieniem albo politowaniem. Singielka nie ma szansy dać sobie rady, rozwódka najpewniej nie była przykładną małżonką, a podstawowym obowiązkiem żony jest bycie opiekunką domowego ogniska 24 godziny na dobę. Nie zapominajmy o nienagannym wyglądzie, którego wymaga od nas otoczenie!

Solo Women Travelers to kobiety, które na konwenanse patrzą z przymrużeniem oka, choć nie zawsze są “silne i niezależne”. Kobiece wyjazdy uczą dystansu, pomagają znaleźć balans między wewnętrznym JA a rolą odgrywaną w społeczeństwie. Wakacje w gronie kobiet pozwalają poznać ciekawe osoby, które z ogromną dozą prawdopodobieństwa mają podobne problemy i motywacje.

Ileż z nich rezygnuje z pasji i życia towarzyskiego na rzecz pracy lub rodziny, a po kilku latach okazuje się, że nie mają żadnej odskoczni od codzienności? Ile z nich zapomina o sobie – fryzjera odwiedzają od święta, a masaż traktują jak nieosiągalny luksus? To właśnie one decydują się na wakacje dla kobiet!

Fot. Materiały prasowe / Travelduck.pl

Nie zapominajmy jednak o tych, które stają się Solo Women Travelers, bo szukają wrażeń, nowych pasji i… ogólnie trudno im usiedzieć w miejscu. To ważny typ turystek. Nie tylko udowadniają, że określenie “słaba płeć” nie ma racji bytu, ale też są dobrym przykładem dla innych kobiet będących dopiero na początku drogi do pewności siebie. Wczasy w pojedynkę pozwalają przekonać się o własnych siłach i słabościach, uczą radzenia sobie i na nowo definiują kobiecość.

Kobiece wakacje – detoks i relaks

Niezależnie od tego, co dzieje się na co dzień w życiu każdej kobiety, warto znaleźć czas dla siebie, posłuchać głosu serca i przede wszystkim własnych potrzeb. Niepowodzenia i problemy?  Życie jest tu i teraz, a za rogiem czeka kawał świata do eksplorowania! Przecież podróż jest kobietą!

Materiał prasowy TravelduckZobacz także

Albo chcesz mnie w swoim życiu albo po prostu z niego zniknij. Nie ma nic „pomiędzy”

Pozycja 69. Czego lepiej nie robić, by uniknąć niezręcznej wpadki

„Wiesz, jak naprawdę wygląda życie po zdradzie? Nie? To ja ci opowiem”. List kobiety zdradzonej