Związek

10 powodów, dla których nie jesteś szczęśliwa w związku

Redakcja
Redakcja
7 sierpnia 2018
Fot. iStock
 

Nie wszystkie relacje są sobie równe. To, że jesteś w związku z kimś, nie oznacza automatycznie, że ​​będziesz szczęśliwy. Istnieje wiele rzeczy, które mogą sprawić, że związek będzie się rozwijał i przynosił ci satysfakcję, tak, jak wiele rzeczy, które mogą go zniszczyć, sprawić, że będzie ci źle w tej relacji. Idealnie byłoby umieć od razu zidentyfikować problemy w związku. Czy wiesz, dlaczego właściwie nie jesteś z nim szczęśliwa?

10 powodów, dla których nie jesteś szczęśliwa w związku

Przestałaś angażować się w swoje małżeństwo

Kiedy dopiero zaczynasz swoją relację z kimś, z reguły wkładasz w nią maksymalny wysiłek. Ciężko pracujesz nad tym uczuciem, chociaż wcale tego nie widzisz – to się dzieje naturalnie. Jednak, gdy wejdziesz głębiej w stabilną relację, możesz osiągnąć taki etap samozadowolenia, który nie daje ci już poczucia satysfakcji ze starań o ten związek.

Twój układ to relacja typu „przyjaciele z korzyściami”

A to oznacza, że masz poważne problemy z zaangażowaniem. Chcesz wszystkich przywilejów związku, ale żadnej odpowiedzialności. I właśnie ten strach przed zaangażowaniem sprawia, że ​​jesteś niezadowolona z całej swojej sytuacji.

Jesteś wrodzonym narcyzem

Narcyzi nigdy nie mogą być szczęśliwi w związkach, ponieważ nie pozwalają sobie zakochać się we właściwej osobie.

Jesteś po prostu nudna i jednowymiarowa

Więc w zasadzie to nie twój związek z drugą osobą sprawia, że nie jesteś z nią szczęśliwa, ale twoja relacja z samą sobą.

Utknęłaś w wirtualnym świecie

Stałaś się bezosobowa. Twoje życie to ty przed jakimś ekranem komputera. Ciągle aktywnie działasz w wirtualnym świecie – tam masz znajomych, tam pokazujesz siebie, ale w realnym świecie nie istniejesz. Nie żyjesz w tej danej chwili. Żaden związek nie przyniesie ci szczęścia, dopóki się z tego nie wyrwiesz.

Nie traktujesz partnera z szacunkiem i życzliwością

Jak więc chcesz, by ciebie szanowano? Trudno być szczęśliwym w związku, który przypomina ciągłą walkę, w którym wciąż się wzajemnie ranicie.

Nie pozwalasz sobie na to, by pokazać emocje

Tak, chronisz się przed bólem, nie pozwalając sobie na to, by czuć. Jednak jednocześnie pozbawiasz się także możliwości odczuwania szczęścia, radości, podniecenia i spełnienia.

Zawsze myślisz o tym, czego ci brakuje

Nie możesz być szczęśliwa w związku, w którym teraz jesteś, ponieważ jesteś zbyt zajęta marzeniami o wszystkich innych związkach, w których mogłabyś być.

Nie potrafisz przeprowadzić głębszej rozmowy z partnerem

Większość ludzi w zdrowych i szczęśliwych związkach jest w stanie prowadzić ze sobą nawet najtrudniejszą rozmowę. Wymaga tego poziom zaangażowania w związek.

Zbyt długo cierpiałaś

Być może byłaś w tylu szkodliwych i toksycznych związkach, że w tym momencie praktycznie nie umiesz być szczęśliwa. Zbyt wiele razy zadano ci ból i jeszcze nie wyzdrowiałaś z tych emocjonalnych ran i blizn. Poświęć trochę czasu samej sobie, zanim zaangażujesz się w nowy związek.


Na podstawie: relrules.com

 


Związek

8 nietypowych sygnałów zbliżającej się menopauzy

Redakcja
Redakcja
7 sierpnia 2018
Boimy się menopauzy, bo ubywa nam kobiecości. Być może jest w tym jakiś błąd natury - kobiecość, to przecież o wiele więcej
Fot. istock / CaseyHillPhoto
 

Nie tylko uderzenia gorąca i zaburzenia miesiączkowania sygnalizują, że wchodzisz w okres menopauzalny, są też inne subtelne oznaki, których prawdopodobnie nie wiążesz z przekwitaniem.

Włosy na podbródku

Jak na ironię, podczas gdy włosy na głowie mogą stawać się coraz rzadsze, nowe, zupełnie niechciane, mogą pojawić się teraz na podbródku, górnej wardze lub na policzkach. Dzieje się tak ze względu na zmiany stosunku poziomu androgenów do poziomy estrogenu w organizmie.

Zapach ciała

Spadek poziomu estrogenu w organizmie sprawia, że ​​gruczoł podwzgórza uważa, że ​​jesteś „przegrzana”, sygnalizuje więc twojemu organizmowi, aby pocił się bardziej, aby schłodzić temperaturę ciała.

Utrata gęstości kości

Związana jest ze spadkiem poziomu estrogenów w organizmie i zwiększa ryzyko osteoporozy lub przerzedzania kości.

Częste oddawanie moczu

Osłabione mięśnie dna miednicy, często spowodowane naturalnymi porodami, w połączeniu z cienką wyściółką cewki moczowej (niższy poziomów estrogenów) przyczyniają się do wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zapominanie

Zmiany hormonalne w okresie menopauzalnym mogą powodować stres i problemy ze snem. Będziesz mniej skupiona i zdarzy ci się nieraz zapomnieć o czymś ważnym.

Bezsenność

Progesteron jest hormonem uspokajającym, więc gdy poziom jego w organizmie spada, odczuwasz lęk i niepokój. Lęk może powodować problemy ze snem.

Nowe przypadki alergii

Osłabienie układu odpornościowego sprawia, że jesteśmy bardziej podatne na nowe reakcje alergiczne.

Nagłe pogorszenie wzroku

Zmniejszony poziom hormonów u kobiet w okresie okołomenopauzalnym może powodować zmiany w ostrości widzenia, a w niektórych przypadkach  przejście od krótkowzroczności do dalekowzroczności.

 


Na podstawie: brightside.me

 


Związek

5 mitów na temat schizofreników, które są dla nich szczególnie szkodliwe

Redakcja
Redakcja
6 sierpnia 2018
Fot. iStock

Mity na temat schizofreników utrwalają obraz osób, które przede wszystkim stanowią zagrożenie dla innych, są agresywne, nieobliczalne i krzywdzą swoich bliskich. Schizofrenia nie powinna wykluczać ze społeczeństwa. Z tego względu należy podnieść świadomość społeczną dotyczącą tej choroby.

5 mitów na temat schizofreników

Schizofrenicy są agresywni

Liczne badania wykazały, że osoby z poważnymi chorobami psychicznymi są częściej ofiarami przestępstw z użyciem przemocy niż sprawcami. Ataki z udziałem osób z zaburzeniami psychicznymi są po prostu bardziej medialnie nagłośnione. W rzeczywistości, osoby cierpiące na choroby psychiczne to jedne z najbardziej wrażliwych, kreatywnych i miłych osób, jakie kiedykolwiek spotkasz.

Są „odczłowieczeni”

To, że masz chorobę psychiczną, nie oznacza, że ​​jesteś mniej ludzki. Nadal myślisz i czujesz, czasem głębiej niż inni ludzie. Jeśli schizofrenik zachowuje się „dziwnie”, to po prostu reaguje na to, co mówi mu jego mózg.

Schizofrenia łączy się z posiadaniem wielu osobowości

To bardzo błędne przekonanie, że schizofrenia jest tym samym co dysocjacyjne zaburzenie tożsamości . Są to dwa, zupełnie różne Chociaż schizofrenia w języku łacińskim oznacza ” dwa umysły”, nie oznacza to, że chorzy posiadają dwie różne osobowości. Mają psychozę . Oznacza to, że głównym aspektem schizofrenii jest przekonanie, że chory widzi, słyszy lub doświadcza rzeczy, których nie ma.

Schizofrenik jest niezdolny do samodzielnego życia

Istnieje przekonanie, że schizofrenia to wyrok, dożywotnie pozbawienie możliwości normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Ale to nic innego jak choroba – choroba, z którą można sobie poradzić i którą można przezwyciężać. Chociaż niektórych jej symptomów chorzy nie pozbędą się nigdy, z pewnością nie zasługują na odrzucenie.

Wszyscy chorzy mają takie same objawy

Każda chora osoba jest wyjątkowa. Niektórzy mogą doświadczyć psychozy, inni mogą mieć halucynacje. Schizofrenia jest zaburzeniem spektrum , co oznacza, że ​​istnieje szeroki zakres możliwości, w jaki sposób ta choroba może się objawiać. Istnieje kilka typowych objawów, ale każdy choruje inaczej.


 

Na podstawie: psychologytoday.com


Zobacz także

narcyz

Jak wygląda związek z narcyzem? Trzy sceny z życia

Kupiłam bilet, nie próbuj mnie zatrzymać. Zbyt długo odkładałam swoje szczęście na później. Ja żona, matka

Dlaczego depilacja przed seksem nie jest najlepszym pomysłem? Będziesz zaskoczona