Lifestyle

Nicolas Cage roztrwonił 150 milionów dolarów!

Redakcja
Redakcja
29 kwietnia 2022
Nicolas Cage /Katalin Vermes/Lionsgate
 

Żywa legenda kina, prawdziwy skarb narodów, czyli Nicolas Cage wciela się w siebie samego w szalonej komedii akcji: „NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU”. Film od dziś w kinach!

To opowieść o zdesperowanym hollywoodzkim gwiazdorze, Nicku Cage’u (w tej roli Nicolas Cage), który by spłacić długi decyduje się przyjąć milion dolarów w zamian za spełnianie zachcianek pewnego tajemniczego milionera.

Fakt, że aktor gra w filmie samego siebie nie jest bez znaczenia, gdyż Cage roztrwonił swoją fortunę i sam był bankrutem.

Nicolas Cage wywodzi się z niezbyt zamożnej rodziny. Wychowywał się z ojcem na przedmieściach Beverly Hills, do szkoły jeździł autobusem, podczas gdy jego rówieśnicy podwożeni byli luksusowymi limuzynami. Kiedy jako chłopiec odwiedzał swojego wujka Francisa Forda Coppolę marzył, by żyć tak jak on. Dopiął swego i kilka lat później zaczął robić karierę w świecie filmu. Produkcje z jego udziałem zarabiały krocie, więc w pewnym momencie i on stał się najlepiej zarabiającym aktorem w Hollywood, wartym 150 milionów dolarów. Mając wreszcie takie pieniądze Cage zaczął spełniać swoje chłopięce marzenia. Za 300 tysięcy dolarów kupił np. czaszkę dinozaura, która przelicytował z Leonardo DiCaprio. Niestety okazało się, że jest kradziona więc musiał ją zwrócić prawowitemu właścicielowi. Za 24 milionów dolarów kupił 15 nieruchomości w samej Kalifornii. Zaś za jedną z wysp na Bahamach zapłacił 7 milionów dolarów. Kolejne 16 milionów wydał na dwa europejskie zamki. Grube miliony kosztowały też pojazdy, jakie miał w garażach: 50 aut oraz 30 motocykli.

Niestety, nieprzemyślane inwestycje i lekkomyślność doprowadziły go do ruiny. Tuż przed 40. urodzinami okazało się, że aktor wydał tak dużo pieniędzy, że w zasadzie jest bankrutem. Ponadto Cage „zapominał” o konieczności płacenia podatków. W pewnym momencie jego zadłużenie wobec skarbówki sięgało 6,3 milionów dolarów z tytułu niezapłaconych podatków od nieruchomości. Aktor za wszystko obwinił swojego księgowego mówiąc wprost , że „to on go posłał na ścieżkę prowadzącą do ruiny finansowej”.

Nicolas Cage / Credit: Katalin Vermes/Lionsgate

Cage zapytany wprost na ile w wykreowanej w filmie postaci jest on sam, odpowiedział enigmatycznie: „To dobre pytanie, na które wciąż próbuję sobie odpowiedzieć”.

W filmie „NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU” Cage wciela się w… Nicolasa Cage’a, gwiazdę kina, której wielkim fanem jest pewien meksykański miliarder Javi (Pedro Pascal). Niespełniony twórczo i stojący na krawędzi bankructwa Nick przyjmuje ofertę 1 miliona dolarów za udział w urodzinach miliardera, który w rzeczywistości jest baronem narkotykowym. Cage ma odgrywać przed nim ukochane scenki ze swoich największych ról. Wydaje się, że czeka ich szampańska zabawa. Nieoczekiwanie sprawy przybierają szalony obrót, gdy Cage zostaje zwerbowany przez agentkę CIA (Tiffany Haddish), która od lat poluje na Javiego. Sytuacja wymyka się spod kontroli, ale aktor nie ma wyboru i musi dalej grać w tę grę, jeśli chce uwolnić z rąk Javiego swoją żonę i córkę.


Lifestyle

Psycholog zeznała w sądzie, że Amber Heard (ex Jonny’ego Deppa) ma zaburzenia bordeline i histrioniczne. Czy wymyśliła gwałt i bicie?

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
30 kwietnia 2022
 

Ich małżeństwo trwało tylko rok, a procesy ciągną się latami. Kolejna rozprawa aktorskiej pary z Hollywood Johnny Deppa i Amber Heard ruszyła 11 kwietnia. Heard twierdzi, że mąż ją bił i zgwałcił. Depp z kolei mówi, że żona obcięła mu rozbitą butelką palec. Kilka dni temu psycholog kliniczna i sądowa, Shannon Curry, zeznała, że aktorka ma zaburzenia bordeline i histrioniczne. Dodała, że takie osoby są agresywne, egocentryczne i stosują różne taktyki manipulacyjne. Kto w tym wszystkim ma rację?

Ich procesy trwają już od lat i są istnym piekłem. Para aktorów poznała się w 2009 roku, a była małżeństwem tylko przez rok. W sierpniu 2016 roku zawarli ugodę rozwodową, wydając wspólne oświadczenie, w którym napisali, że ich związek był intensywnie namiętny i czasami zmienny, ale zawsze związany miłością”. Rozwód został sfinalizowany w 2017 roku i wszyscy myśleli, że to koniec batalii.

Na próżno. Oni dalej walczą. Johnny Depp pozwał byłą żonę o zniesławienie w związku z tym, że opisała się jako ofiarę przemocy domowej w felietonie dla „Washington Post” w 2018 roku. Jego zdaniem to ona znęcała się nad nim zarówno fizycznie, jak i słownie. Podobno rzucała w niego butelkami wódki podczas jednej z awantur, a odpryskujące z niej szkło obcięło mu koniuszek palca. Podobno Amber oddała też swój kał w zemście po jego stronie łóżka w małżeńskiej sypialni. Później zrzuciła odpowiedzialność za niespodziankę na swoje psy. A ponieważ psy rasy teacup yorkshire terrier ważą dwa kilogramy, Depp nie wierzy w to wyjaśnienie.

 

Natomiast Heard zarzuca mężowi wielokrotne bicie jej pod wpływem alkoholu i narkotyków. Zeznała też, że została przez niego zgwałcona, kiedy byli razem w Australii. Rzekomo po zażyciu 8-10 tabletek ekstazy aktor zdarł z żony koszulę nocną i przeciągnął ją po podłodze i zaczął penetrować butelką waginę żony. „To jest właśnie Johnny Depp, o którym usłyszycie w tym procesie”, powiedziała prawniczka Heard.

Aktor już od pierwszych rozpraw przyznawał się, że faktycznie był uzależniony od kokainy i alkoholu. Zdiagnozowano u niego też ADHD oraz bezsenność i depresję. Teraz zatrudniona przez niego psycholożka mówiła w sądzie, że Amber również ma kłopoty. Shannon Curry zdiagnozowała u niej histrioniczne zaburzenie osobowości oraz osobowość typu borderline. Curry podważyła też zeznania Heard, która twierdziła, że cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD). A miała dwie okazje do przebadania aktorki i wzięła też pod uwagę poprzednie oceny psychologów. Wyniki porównała z MMPI – jednym z najczęściej używanych przez psychologów testów osobowości.

Co to są histrioniczne zaburzenie osobowości?

Zaburzenie to charakteryzuje się przesadną emocjonalnością, teatralnością zachowań, staraniami o zwrócenie na siebie uwagi. Psycholożka zachowanie Heard określiła jako „przesadnie dramatyczne”. Powiedziała też, że pacjenci z takimi zaburzeniami: „lubią stawiać na swoim, czasem też wymyślają pewne wydarzenia, żeby zyskać szacunek i uwagę otoczenia” (…) Takie osoby mogą wydawać się słodkie i dziewczęce, jednak w rzeczywistości są destrukcyjne, zachowują się bardzo zmiennie i nieprzewidywalne”.

Doktor nauk Medycznych Sławomir Murawiec, specjalista psychiatra, psychoterapeuta Centrum Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie twierdzi, że takiej osoby nie da się nie zauważyć. „A jeśli cokolwiek mogłoby odwrócić od niej uwagę otoczenia, ściągnie tę uwagę z powrotem – coś upuści, kogoś potrąci, w ostateczności omdleje. Będzie mówić głośno i emocjonalnie, a jej wypowiedzi będą pełne przymiotników świadczących o tym, że to, co jej dotyczy lub ją spotkało, jest tak bardzo niezwykłe. (…) Wygląd osób z histrionicznym zaburzeniem osobowości opisywany jest jako uwodzicielski, czasami z nadmierną ekspresją seksualności. W każdym jednak przypadku atrakcyjność fizyczna jest ważna, co staje się szybko dostrzegalne w kontakcie z tą osobą”, mówi Murawiec.

Zobacz także:  Borderline – niestabilna emocjonalnie „osobowość z pogranicza”. Czym się charakteryzuje i czy można leczyć to zaburzenie?

 

 

Na czym polega osobowość borderline?

Osobowość borderline to z kolei osobowość chwiejna emocjonalnie. Taka osoba ma niestabilny obraz siebie, czuje ciągły strach przed odrzuceniem i ma słabo wykształconą samokontrolę. „Osoby z osobowością borderline są pełne gniewu, głodne uwagi. Mogą być niezwykle okrutne wobec słabszych od siebie, skłonne do obwiniania innych. Tłumiony przez nie gniew może wybuchnąć niespodziewanie”, tłumaczyła Curry w sądzie. Psycholożka kliniczna twierdzi, że osoba z tymi zaburzeniami szybko przechodzi „od ubóstwiania partnera do traktowania go jak śmiecia […] Może być agresywna w związku. Używać rozwiązań prawnych, grozić zakazem zbliżania lub oskarżeniem o przemoc, żeby postawić na swoim”, tłumaczyła. Podkreśliła też, że zaburzenia Amber najprawdopodobniej wykształciły się jeszcze przed ślubem z Deppem, w wyniku doświadczenia traumatycznej sytuacji w dzieciństwie.

Monika Kotlarek, psycholożka i autorka książki „Borderline, czyli jedną nogą nad przepaścią”, twierdzi: „Zaburzenie osobowości typu borderline nazywa się inaczej zaburzeniem z pogranicza. Bo cały czas w gruncie rzeczy jesteśmy na granicy upadku. Przechodzimy ze skrajności w skrajność. W jednej chwili kogoś kochamy i marzymy o tym, by z nim spędzić całe życie, 10 minut później go nienawidzimy i chcemy wyrzucić z domu. Ta przepaść nie jest jednoznacznie określona – to balansowanie między dwiema skrajnościami, bardzo ciężko spotkać się na emocjonalnym continuum, zatrzymać się gdzieś pośrodku.

Ogląda ich cały świat

Proces Heard i Deppa transmituje na żywo Court TV. Prześmiewcy twierdzą, że to proces dekady. Media nie dają im spokoju. Trudno tu o jakąś sensowną puentę. To smutna walka ludzi uzależnionych od używek z licznymi zdiagnozowanymi chorobami i zaburzeniami. W poprzednich procesach bowiem u Deppa zdiagnozowano ADHD, depresję dwubiegunową, zaburzenia snu, uzależnienie od kokainy i alkoholu. Teraz okazuje się, że Amber też ma zaburzenia osobowości. Aktor ponoć posiada na własność trzy wyspy i setki milionów dolarów. Wydaje się, że zamiast tracić czas na walkę w sądzie, oboje powinni z nich skorzystać i szukać wsparcia farmakologicznego i psychologicznego u specjalistów.

 


Lifestyle

Polskie autorki polecają się na Majówkę – 5 kobiecych książek, które warto spakować na długi weekend

Redakcja
Redakcja
29 kwietnia 2022
fot. undefined undefined/iStock

Majówka jest kobietą! To czas, kiedy warto zadbać o samą siebie – zapewnić sobie relaks dla ciała i duszy. Dlatego polecamy 5 propozycji książkowych od polskich autorek, które doskonale sprawdzą się jako towarzyszki odpoczynku na hamaku czy w trakcie podróży. To nowości z takich gatunków, jak romans, fantastyka czy powieść obyczajowa, które miały swoje premiery w ostatnich miesiącach.

„Pomarańcze na Antarktydzie”, czyli powieść o Legii Cudzoziemskiej napisanej z kobiecej perspektywy

Na początek polecamy zupełną nowość: “Legia cudzoziemska damskim okiem, czyli pomarańcze na Antarktydzie”, której premiera zaplanowana jest właśnie na Majówkę – 30 kwietnia. Data premiery książki jest nieprzypadkowa – to właśnie tego dnia obchodzone jest najważniejsze święto Legii Cudzoziemskiej – Camerone – upamiętniające słynną bitwę stoczoną przez żołnierzy tej elitarnej jednostki wojskowej. Opowieści o Legii Cudzoziemskiej piszą mężczyźni, w tej książce po raz pierwszy głos na temat formacji zabiera kobieta. Autorka, Magdalena Stykała, niegdyś dziewczyna polskiego żołnierza zasilającego szeregi Legii Cudzoziemskiej, zestawia jej twardy świat z delikatnością kobiecych uczuć – tęsknoty, miłości, nadziei i radości. Książka nie powstała po to, by zmienić utarty obraz Legii, ale by pokazać, że za legionistami stoją kobiety – ich matki, siostry, dziewczyny, żony i córki.

Czy można bez konsekwencji uwolnić się od przeszłości?

“Tylko w duecie” Magdaleny Kozakowskiej – to książka o uczuciach w wielowymiarowym wydaniu. Zgodnie z konwencją gatunkową romansu nie zabrakło w niej miłości, ale nie tylko tej namiętnej, damsko-męskiej. W powieści mocno zarysowany jest również wątek miłości siostrzanej, podpartej serią niewyobrażalnych poświęceń. Autorka stawia przed czytelnikami pytania m.in. o to, ile jesteśmy w stanie dać od siebie, by ratować życie ukochanej osoby, a także, czy można bez konsekwencji uwolnić się od przeszłości.

Do czego mogą doprowadzić nasze społeczeństwo dalsze podziały oraz kolejne lata scalania z technologią?

Między innymi to pytanie stawia przed czytelnikami Małgorzata J. Rogalska – autorka książki „hTraE 2120 – Lekcja”. Ta powieść to społeczna refleksja ubrana w fikcyjną opowieść o nadziei i dążeniu do zrozumienia tego, że ludzi wciąż więcej łączy, niż dzieli. Autorka skłania czytelnika do metafizycznych rozważań nad różnymi wymiarami człowieczeństwa i egzystencji, przełamując ich powagę elementami magii i niewytłumaczalnych zjawisk – lawiruje pomiędzy tym, co sprawdzone i udowodnione, a tym, czego współczesna nauka nie potrafi wyjaśnić.

„W służbie miłości”, czyli polski James Bond

Nie od dzisiaj brutalne kryminały wdzięcznie łączą się z romantycznymi motywami, często trudnymi dla bohaterów, uwikłanych w niebezpieczną intrygę. Świadoma tego debiutantka, Magda Artomska-Białobrzeska, sięgnęła do znanych, lubianych konwencji gatunkowych i stworzyła “W służbie miłości” – porywającą opowieść o silnym uczuciu między dwojgiem ludzi, które rodzi się w niespodziewanych i zabójczo groźnych okolicznościach.

Ścieżki odważnych kobiet na “Szlaku serca”

Zestawienie zamyka inna powieść Magdaleny Stykały – “Szlak serca” – w książce zostały ujęte historie niezwykłych kobiet – ich perypetie, emocje i refleksje – niejednokrotnie zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Autorka konstruuje fabułę wokół sekretów, dylematów, bolesnych przeżyć i wyzwań, z którymi bohaterki muszą sobie poradzić. Przeciwwagą dla poruszających opowieści jest pełna harmonii sceneria akcji. “Szlak serca” prowadzi czytelnika częściowo przez piękny Wrocław, magiczny Kraków i słoneczne, bieszczadzkie pagórki. Akcja kolejnych historii rozgrywa się w olśniewającym Lwowie i tropikalnej Gujanie. Oczami wyobraźni ogląda się nie tylko wnętrza bohaterek, ale i malownicze tła wydarzeń. To zatem doskonała propozycja nawet dla tych, którzy postanowili Majówkę spędzić na domowej kanapie – dzięki tej książce można przenieść się do niezwykle urokliwych miejsc.

BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas 30 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.


Zobacz także

Grzechy główne, które każda z nas popełnia w przymierzalniach

Nie jest łatwo dojść do siebie po tylu latach ze schizofrenikiem. O jego chorobie wiem od 2 lat.

„Nie jest łatwo dojść do siebie po tylu latach ze schizofrenikiem, ale można. Do przodu, dziewczyny!”

Uzależnieni od pomagania. Dlaczego niektórzy ludzie muszą stale „naprawiać innych”