Go to content

Zatroszcz się o swoje oczy, zanim pojawią się problemy z widzeniem

Fot. Pexels / unsplash / CC0 Public Domain

Wzrok jest jednym ze zmysłów, bez którego bardzo trudno jest funkcjonować. Nie zastanawiamy się nad jego kondycją na co dzień, przyjmując fakt, że widzimy dobrze, za rzecz naturalną i niezmienną. Dopiero w momencie pojawienia się kłopotów, szukamy ratunku aby przywrócić i zatrzymać doskonały wzrok.

Problemy ze wzrokiem mają różne przyczyny

Oczy, to narząd bardzo wrażliwy i wszelkie nieprawidłowości, jakie się w jego obrębie pojawiają, mogą mieć poważne konsekwencje. Nie należy ich bagatelizować, i najlepiej skonsultować ze specjalistą. Są choroby oczu, z którymi po prostu się rodzimy, ale na wiele ze schorzeń oczu pracujemy przez długi czas samodzielnie.

Zły wpływ na kondycję oczu ma zdecydowanie praca przy komputerze, codzienne użytkowanie z tabletów i smatfonów. Długie godziny wpatrywania się w monitor, mogą prowadzić do zmęczenia oczu oraz wysuszenia ich powierzchni, co objawia się przez częstsze niż normalnie mruganie. Aby temu zapobiec, warto odchodzić od monitora co ok. 20 minut na chwilę, nawet po to by przy oknie zaczerpnąć świeżego powietrza. Chcąc uniknąć prawdopodobieństwa wystąpienia krótkowzroczności, oderwij wzrok od monitora i spoglądaj w dal, to skutecznie zrelaksuje narząd wzroku. Naszym oczom nie sprzyja przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach a także zakurzonych i zadymionych, oraz praca przy sztucznym oświetleniu.  Wietrz często pomieszczenie, w którym przebywasz, zadbaj o dobre sztuczne oświetlenie i korzystaj w jak największym stopniu z naturalnego światła. Prowadzenie auta, oraz praca po zmroku, również nadwerężają wzrok, warto więc ćwiczyć oczy – spoglądać na coś w pobliżu a później na coś znacznie oddalonego.

Latem obowiązkowo sięgaj po okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem, który zatrzyma ok. 99-100% promieniowania UVA i UVB. Rób to w trosce o wzrok, ponieważ wystawianie oczu na promieniowanie może spowodować rozwinięcie zaćmy, zwyrodnienia rogówki czy nawet nowotworu.

Jeśli stosujesz kosmetyki do oczu, przestrzegaj terminu ich przydatności. Mogą się w nich rozwijać bakterie szkodliwe dla oczu, oraz istnieje ryzyko wystąpienia przykrej reakcji alergicznej.

Zwróć uwagę na dietę. Tak, dieta ma również istotne znaczenie przy zachowaniu zdrowych oczu. Jeśli twoje posiłki są jednostajne, z małą ilością cennych składników, problemy mogą się pojawić. Wprowadź do jadłospisu takie produkty które dostarczą niezbędnych witamin i innych substancji takich jak:

witamina A – znajdziesz ją w  marchwi, warzywach o ciemnych liściach, pomidorach, brzoskwiniach,

witamina C – natka pietruszki, warzywa kapustne, papryka, czarne porzeczki, truskawki, kiwi, cytrusy,

witamina E – oleje roślinne, przede wszystkim olej słonecznikowy,

minerały (cynk, miedź, selen) – ryby, owoce morza, fasola kiełki, jaja, pieczywo pełnoziarniste, awokado, orzechy,

kwasy Omega 3, DHA i EPA – warzywa liściaste, olej lniany, rzepakowy, orzechy włoskie i brazylijskie, tłuste ryby, awokado.

Wprowadź suplementację, aby profilaktyka była skuteczniejsza

Brak odpowiedniej troski o oczy może być przyczyną różnych komplikacji, aby zapobiec najczarniejszym scenariuszom należy wprowadzić profilaktykę od najwcześniejszych lat. Żeby była ona pełna, warto włączyć codzienną suplementację w postaci preparatu w którego składzie znajdują się substancje dobroczynnie wpływające na narząd wzroku.

Zwróć uwagę, czy te składniki znajdują się w suplemencie diety:

Borówka czernica – jest bogatym źródłem naturalnych przeciwutleniaczy. Wspiera żyły i naczynia włosowate w utrzymaniu ich elastyczności, przez co wpływa na poprawę mikrokrążenia w gałce ocznej. Poprawa mikrokrążenia pozwala na lepsze dotlenienie i odżywienie oka. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie oczu oraz pomaga utrzymać właściwe funkcje siatkówki. Dodatkowo stabilizuje wytwarzanie kolagenu w oku. Borówka czernica jako źródło przeciwutleniaczy stanowi naturalny system obrony przed wolnymi rodnikami. Pomaga chronić i utrzymać oczy w zdrowiu. Wspiera klarowność widzenia.

Witamina A, B2 (ryboflawina) oraz cynk pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia. Dodatkowo cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu witaminy A.

Witaminy C, E, B2, cynk, mangan, selen i miedź pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Witamina C dodatkowo pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych.

Aksamitka rozpierzchła przyczynia się do poprawy ostrości wzroku. Jest źródłem luteiny i zeaksantyny, które są naturalnymi barwnikami występującymi w plamce żółtej i soczewce oka.

Kwasy Omega3 w tym DHA i EPA. Kwasy DHA przyczyniają się do prawidłowego widzenia. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie.

Szukaj tych składników w produktach KLARIN 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Suplementy diety Klarin, zostały stworzone w kliku wariantach tak, aby można było dobrać ich skład oraz działanie, idealnie pod potrzeby osób chcących zapobiegać kłopotom ze wzrokiem.

KLARIN 60 tabletek 

Suplement diety przeznaczony dla dorosłych.

Dostarcza organizmowi witaminę E oraz witaminę A. Dodatkowo zawiera sproszkowane owoce borówki czernicy. Polecany dla osób chcących zadbać o zdrowie swoich oczu.

KLARIN PERFECT 30 kapsułek

Suplement diety przeznaczony dla dorosłych.

Dostarcza organizmowi NNKT (w postaci oleju lnianego), witaminę C, antocyjany pochodzące z ekstraktu z owoców borówki czernicy, luteinę i zeaksantynę pochodzące z ekstraktu z kwiatów aksamitki rozpierzchłej,niacynę, witaminę E, cynk, L-glutation, witaminy z grupy B (wit. B6, wit. B2, wit. B1, wit. B12), mangan, miedź, kwas foliowy, selen. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Polecany osobom chcącym zadbać o zdrowie swoich oczu poprzez dostarczenie do organizmu składników wpływających korzystnie na odżywienie oczu. Dodatkowo poprzez zawartość wielu przeciwutleniaczy chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym.

KLARIN ACITIV Z LUTEINĄ 60 tabletek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Suplement diety przeznaczony dla dorosłych.

Dostarcza organizmowi witaminę A, witaminę E, witaminę C, luteinę, zeaksantynę (luteina i zeaksantyna pochodzą z ekstraktu z kwiatów aksamitki wzniesionej) oraz antocyjany pochodzące z ekstraktu z owoców borówki czernicy. Dodatkowo zawiera w swoim składzie sproszkowane owoce borówki czernicy.
Polecany osobom chcącym zadbać o zdrowie swoich oczu poprzez dostarczenie organizmowi składników wspomagających prawidłowe funkcjonowanie o

KLARIN QUATTRO 30 kapsułek 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Suplement diety przeznaczony dla dorosłych.

Dostarcza organizmowi kwasy DHA, EPA (pochodzące z oleju z wątroby dorsza), cynk, luteinę, zeaksantynę (luteina i zeaksantyna pochodzą z ekstraktu z kwiatów aksamitki rozpierzchłej), witaminę B2 oraz witaminę A.Dodatkowo zawiera w swoim składzie ekstrakt z ziela świetlika łąkowego i ekstrakt z kory sosny syberyjskiej.

Polecany osobom chcącym zadbać o zdrowie swoich oczu poprzez właściwe ich odżywienie.

Dzieci również potrzebują wsparcia dla wzroku

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Różne schorzenia oczu dotykają nie tylko osoby dorosłe, młodzież i dzieci również mogą cierpieć z ich powodu. Aby skutecznie zapobiegać wystąpieniom dolegliwości oczu, prowadzących do osłabienia wzroku i rozwoju niebezpiecznych chorób, od wczesnych lat należy zastosować profilaktykę.

Z myślą o dzieciach, stworzono pełnowartościowe suplementy diety, które chronią i wspierają wzrok dzieci i młodzieży.

KLARIN JUNIOR 30 tabletek

Suplement diety przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia.

Dostarcza organizmowi witaminę C, antocyjany pochodzące z owoców borówki czernicy, witaminę E, cynk, witaminy z grupy B (wit. B1, wit. B2, wit. B6, wit. B12), witaminę A, selen oraz witaminę D3. Dodatkowo zawiera w swoim składzie sproszkowane owoce borówki czernicy.
Pomaga utrzymać zdrowe oczy Twojego dziecka. Dodatkowo dzięki witaminie D3 wspiera kości, zęby i układ odpornościowy dziecka.

 

Zastosowanie tych preparatów, połączone ze zrównoważonym sposobem żywienia oraz zdrowym trybem życia, pozwoli utrzymać prawidłowy stan zdrowia narządu wzroku.


Wpis powstał we współpracy z firmą Farmapol Sp z o.o.