Lifestyle Zdrowie

Trzy zapachy, które pomogą ci stracić zbędne kilogramy i powstrzymają przed jedzeniem słodyczy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 lipca 2018
Fot. iStock/Neustockimages
 

Gdybyśmy mogli odkryć sekret szczupłej sylwetki, bylibyśmy milionerami, prawda? Ileż to już diet nie wymyślono, ileż sposobów nie podano, a jednak często te najprostsze i podstawowe, nie wymagające od nas wielkich nakładów finansowych i rewolucji w życiu, są najczęściej najskuteczniejsze.

Czy wiecie, że naturalne zapachy mogą powstrzymać nas przed jedzeniem, wytłumić nasz wilczy apetyt? Shona Wilkinson, dietetyk, wymienia trzy olejki eteryczne, które poprawiają nasze samopoczucie bez potrzeby jedzenia czekolady lub innych słodyczy, które dają nam na chwilę energię podnoszą poziom cukru w naszym organizmie.

1. Olejek miętowy

Okazuje się, że ten zapach pobudza nasze zmysły, wzmaga koncentrację i może zapewnić klarowność naszego myślenia. Wszystko to dlatego, że pachnąca mięta pieprzowa stymuluje nerw trójdzielny, który z kolei stymuluje obszar mózgu odpowiedzialny za nasze pobudzenie, dzięki czemu będziesz mieć więcej energii. Spróbuj powąchać miętę w momencie, kiedy masz najniższy spadek formy w ciągu dnia, to pomoże ci się ożywić i pobudzić do działania. Może warto pomyśleć o tym, by w domu trzymać miętę w doniczce, która naturalnie będzie wydzielać swój zapach?

2. Mandarynka/klementynka

Intensywny zapach tego owocu jest jednym z najbardziej pozytywnych, jakie można poczuć, według badań przeprowadzonych w czasopiśmie Chemical Senses. Wąchanie olejku o tym zapachu jest idealnym sposobem na poprawę nastroju. To tak jakbyśmy nakarmili się samym zapachem. Wypróbujcie, niech w waszym domu pachnie mandarynkami nie tylko podczas Bożego Narodzenia.

3. Grejpfrut

Grejpfrut znany jest jako jeden z najlepszych owoców polecanych przy odchudzaniu, to on pomaga nam spalać tłuszcz. Dzieje się tak, ponieważ niektóre z aktywnych składników grejpfruta korzystnie wpływają na nasz metabolizm i zmniejszą apetyt. Sam zapach grejpfruta ukryty w olejku obniża ochotę na słodkości, co z kolei w dalszej perspektywie może pomóc w utracie wagi. Kiedy poczujesz nadchodzący głód, zwalcz go bezpośrednim wdychaniem olejku grejpfrutowego.


źródło: home.bt.com


Lifestyle Zdrowie

Rozwiązanie konkursu „Zatrzymaj w sobie radość dziecka na zawsze!”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 lipca 2018
Fot. iStock / itsskin
 

Pojedź do wesołego miasteczka, zagraj w ulubioną grę, tańcz przed lustrem i śpiewaj do łyżki, którą mieszasz zupę – bo dlaczego u licha miałbyś tego nie robić? Spraw, aby w tym roku obudziło się w tobie, wewnętrzne dziecko. By cała twoja rodzina bawiła się i cieszyła sobą – od czubka głowy, po mały palec u nogi 😉 . Każdy z nas potrzebuje zabawy, każdy z nas chowa głęboko w sercu choć mały okruszek beztroski. Przed nami wakacje – czas, kiedy łatwiej nam odnaleźć wewnętrzne dziecko skryte w głębi serca. Urlopy, wyjazdy, leniwe weekendy spędzone na plaży czy tarasie. Czas kiedy raport dla szefa i skrzynka mailowa nie są ważniejsze od biegania na bosaka i świeżych czereśni… Uwolnijcie się w te wakacje od nadmiaru dorosłości. 

Razem z marką 5.10.15. oraz Parkiem Rozrywki Energylandia serdecznie dziękujemy wam za tak liczny udział w naszej zabawie! ❤

Więcej o dobrej zabawie, radości i potrzebie doświadczania nowych, pozytywnych emocji, przeczytacie na blogu Akademii 5.10.15. To miejsce, w którym można dowiedzieć się wiele na temat potrzeb dziecka. Znajdziecie tam teksty i porady dla rodziców, pomysły na spędzanie czasu z dziećmi, a także mnóstwo informacji i inspiracji. Nie zabraknie również głosu specjalistów takich, jak Małgorzata Ohme – psychologa dziecięcego i rodzinnego, ekspertki Akademii 5.10.15..

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „Radość dziecka”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

 

Laureaci:

  1. Patrycja Piasecka
  2. Magdalena Marek
  3. Maria Cyrylo
  4. Arkadiusz Wantuch
  5. Izabela Jurkiewicz
  6. Liliana Choromańska
  7. Bożena Osowiecka
  8. Darek Jurek
  9. Marek Frycz
  10. Agata Kozłowska

Bon na zakupy w sklepach stacjonarnych 5.10.15. o wartości 100 zł każdy

karta podarunkowa


Basia Ania Wawrzyczek

Rodzinny, jednodniowy bilet wstępu do Energylandii (dla 4 osób)

zaproszenie_

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

 


Lifestyle Zdrowie

Czy wiesz dlaczego przed wyjściem z domu powinieneś zostawić na balkonie lub w ogrodzie łyżeczkę?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 lipca 2018
Fot. iStock

Czy wiesz, dlaczego przed wyjściem z domu powinieneś zostawić w ogrodzie lub na balkonie łyżeczkę wody z cukrem? Wyjaśnił to David Attenborough w swoim niedawnym poście na Facebooku. Nie jest mu obojętny los pszczół, nam też nie powinien. Gdyby te owady zniknęły z powierzchni ziemi, zostałyby nam tylko cztery lata życia!

Sir David Attenborough napisał, że wszyscy możemy zrobić jedną bardzo prostą rzecz, którą możemy zrobić, aby uratować pszczoły i najwyraźniej, samych siebie. O tej porze roku pszczoły mogą wyglądać jakby umierały, choć tak naprawdę daleko im do tego. Zazwyczaj są po prostu przemęczone i nie mają wystarczająco dużo energii, aby powrócić do ula.

Możemy im pomóc przygotowując prosty roztwór z cukru i wody. Wymieszaj dwie łyżki cukru z jedną łyżką wody i zostaw ten napój w takim miejscu, aby pszczoła mogła go dosięgnąć, najlepiej w pobliżu kwiatów w ogrodzie lub na balkonie.

Pszczoły odgrywają istotną rolę w rolnictwie i produkcji żywności, wraz z innymi owadami zapylają trzy czwarte wszystkich upraw. Niestety, według ONZ, wymiera już populacja 37 % gatunków pszczół. W Wielkiej Brytanii zniknęło 13 gatunków, Niemczech wymarło 75% wszystkich owadów latających, w USA około 50% gatunków, a prawie 25% wymiera.

W obliczu tej katastrofy, jedna łyżeczka cukru na naszym parapecie lub w ogrodzie nie wydaje się olbrzymim poświęceniem z naszej strony

Pomóż pszczołom i UDOSTĘPNIJ ten artykuł na Facebooku.


Na podstawie: globalcitizen.org

 


Zobacz także

Świąteczna magia dla maluszków – prezenty, które cudownie je ukoją

„Bycie Waszą mamą to zaszczyt i przygoda”. Akcja „List do dziecka”

Dopóki tej flaszki nie otworzysz, to jeszcze masz złudne wrażenie, że to ty prowadzisz w tej walce z nałogiem. Czujesz się jak zwycięzca