Uroda Zdrowie

Kilka sygnałów, że starzejesz się za szybko

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 maja 2018
Fot. iStock/nd3000
 

Jedną z najbardziej mistrzowskich sztuczek ludzkiego ciała jest zdolność do przekazywania nam wskazówek na temat tego, co dzieje się wewnątrz. Przedwczesne zmarszczki, koloryt skóry, stan włosów oraz sposób patrzenia i poruszania się mogą wskazywać na to, czy twój wiek biologiczny jest równy „kalendarzowemu”, czy nie. Pamiętaj, że wiek biologiczny odnosi się do tego, jak sprawnie funkcjonuje twoje ciało i może być znacznie wyższy lub niższy niż twój rzeczywisty wiek. Prawdopodobnie spotkałeś niejedna młodą osobę, która wygląda o wiele „starzej”  lub kogoś, kto ma 80 lat, ale wydaje się młodszy o co najmniej kilkanaście. Warto przeciwdziałać zawczasu oznakom starzenia. 

Oto kilka oznak, że starzejesz się zbyt szybko

Czerwone oczy

Przewlekły stan zaczerwienienia  może być oznaką chronicznego zapalenia, które wiąże się z kilkoma chorobami związanymi z wiekiem, takimi jak zapalenie kości i stawów.

Opadające powieki

Oczy to nie tylko okno naszej duszy, ale również wskazówka dotycząca ogólnyego stan zdrowia twojego ciała. Opadające powieki mogą wskazywać na zmęczenie, alergie, dysfunkcje tarczycy lub zatrzymanie płynów w organizmie . W większości przypadków opadające powieki są łączone ze stresem oksydacyjnym, który umożliwia gromadzenie wolnych rodników i powoduje uszkodzenie komórek w organizmie.

Zmarszczki i zwiotczenie skóry

Zmarszczki i zwiotczenie skóry mogą wydawać się nieodłączną częścią starzenia się, ale niektóre osoby widzą pierwsze „kurze łaski” i cienkie linie wokół ust już w wieku 20 lat. Istnieją kremy, produkty do makijażu i zabiegi minimalizujące ich widoczność. Jednak „maskowanie” nie oznacza, że ​​rozwiązałeś przyczynę powstawania zmarszczek. Głębokie linie wokół warg mogą oznaczać, że masz „zatkany” przewód pokarmowy (co prowadzi do przeciążenia w organizmie), zbyt obciążoną wątrobę, lub nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości tlenu.

Zmiany w odcieniu skóry

Zazwyczaj doświadczamy ich gdy się starzejemy. Stan skóry również sygnalizuje problemy w ciele. Jeśli stała się nagle przesuszona i łuszczy się, zbadaj tarczycę. Hormony, które produkuje wpływają na młody wygląd i elastyczność twojej skóry.


Na podstawie: chopra.com

 


Uroda Zdrowie

Co o tobie mówi twój charakter pisma?

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/Alexandra Iakovleva
 

W dobie totalnej komputeryzacji, coraz trudniej znaleźć gdziekolwiek pismo odręczne. A przecież to, jak piszemy, jak łączymy litery, w którą stronę je pochylamy, mówi wiele o naszym charakterze, naszej osobowości. Przykładowo, jeśli litery, które piszesz, są duże, oznacza to, że lubisz ludzi i jesteś towarzyski. Po małych literach możemy poznać introwertyka. 

Przyglądałaś się kiedyś temu, jak piszesz? Jeśli wcześniej tego nie robiłaś, możesz sprawdzić czy podstawy zgadzają się faktycznie z twoich charakterem.

Rozmiar liter i wyrazów

Duże litery

 • chcesz się czuć zrozumianym i zauważonym
 • jesteś otwarta na ludzi

Małe litery

 • potrafisz być bardzo skoncentrowana
 • jesteś introwertykiem

Nachylenie

Proste pismo bez nachyleń

 • w życiu kierujesz się logiką, nie emocjami
 • można na tobie polegać, jesteś pragmatykiem

Nachylenie w prawo

 • w życiu kierujesz się sercem, jesteś sentymentalna i impulsywna
 • przyjaciele i rodzina stanowią dla ciebie wysoką wartość

Nachylenie w lewo

 • wolisz pracować sama niż w zespole
 • jesteś wycofana, często analizujesz to, co się wydarzyło
 • skupiasz się przede wszystkim na sobie

Nacisk

Mocny nacisk

 • jesteś bardzo emocjonalna, wszystko silnie przeżywasz
 • szybko reagujesz na różne sytuacje, na zasadzie „akcja-reakcja”

Słaby nacisk

 • bardzo powoli wprowadzasz jakiekolwiek zmiany w swoim życiu
 • rzadko kiedy angażujesz się w coś emocjonalnie

Łączenie liter

Niełączenie

 • kierujesz się rozumem
 • jesteś metodyczna
 • ostrożnie podejmujesz decyzję

Łączenie

 • jesteś inteligentna i niezwykle emocjonalna

I co wy na to?


 

źródło: Business Insider

 

 


Uroda Zdrowie

Jak zdobyć faceta, czyli 9 magicznych zdań, którym żaden mężczyzna się nie oprze

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 maja 2018
Fot. iStock/valentinrussanov

Kto  wie lepiej jak zainteresować sobą mężczyznę niż… sam mężczyzna. Zwłaszcza, jeśli jest nim Matthew Hussey, brytyjski coach, który od lat doradza kobietom jak nie tylko nie wystraszyć mężczyzny, ale  jeszcze sprawić, by nas nigdy nie opuścił (ryzykowne), a nawet się oświadczył. Matthew założył nawet stronę internetową How Get The Guy („jak zdobyć faceta”), na której promuje swoje (dość drogie) poradniki. Może warto zainwestować, podobno satysfakcja, a nawet ślub – gwarantowane. Tymczasem przestawiamy kilka magicznych zdań, którym – zdaniem Matthew – żaden pan się nie oprze. I będzie twój.

„Dobrze, że jesteśmy tylko przyjaciółmi, bo inaczej moglibyśmy mieć problem”

Faceci są podekscytowani ideą kłopotów. Emocje związane ze słowem „problem”, jeśli chodzi o przyciąganie i pożądanie, są dla nich w przeważającej mierze pozytywne. Oznaczają to dla nich zabawę, podekscytowanie, niebezpieczeństwo i nieprzewidywalność.

Kiedy zapyta cię, co robisz, odpowiedz „Po prostu biorę kąpiel … „

Tym samym wszczepiasz mu w mózg ekscytujący obraz, nie będąc otwarcie prowokująca, a to idealnie nadaje się do wzbudzenia jego zainteresowania. Jesteś swobodna, a jednocześnie sprawiasz, że ​​myśli o tobie w sposób, który wytwarza pragnienie czegoś więcej.

„Właśnie to kupiłam, co o tym myślisz?” (plus twoje zdjęcie w nowym ciuchu)

Robisz zdjęcie w lustrze w nowym stroju (nic „seksownego”, tylko coś, co sprawi, że wyglądasz uroczo) i mu wysyłasz. To zabawna, zalotna, wiadomość, która zawsze działa „pozytywnie” na dalszy bieg wydarzeń. Inicjatywa jest teraz po jego stronie.

„Powinieneś tu teraz być!”

Nie mówisz, gdzie i co robisz, ale budzisz jego ciekawość.  No i dajesz mu do zrozumienia, że chciałabyś, by był obok.

„Właśnie zjadłam niesamowitego burgera. To było prawie jak seks. „

Mężczyźni lubią jedzenie. Zabawne lub erotyczne odniesienie do czegoś, co jesz lub zjadłaś, jest zawsze fajną drogą do ich serca.

„Ta koszula będzie na tobie dobrze wyglądać” (plus zdjęcie)

Zrób zdjęcie kurtki lub ubrania, które twoim zdaniem mogłoby wyglądać na nim atrakcyjnie. To ładny sposób, by pokazać, że myślisz o nim i że pociąga cię seksualnie.

„Z takimi przystojniakami jak ty, nie jestem taka szybka. Ale chętnie dam ci się gdzieś zaprosić na randkę w tym tygodniu „

Niektórzy faceci zbyt szybko starają się przełamać granicę intymności. Nie odrzucasz go, mówisz mu „jeszcze nie”.

„Nie jestem pewna, czy wciąż możemy być przyjaciółmi …”

Możesz wysłać ten tekst bez żadnych wyjaśnień, co oczywiście sprowokuje go do dociekania, dlaczego nie możecie już być przyjaciółmi.

„Ty, ja, pizza, „Władca pierścieni”, dziś wieczorem. Bądź.”

Nic dodać, nic ująć.

Kto odważny/zdesperowany, niech próbuje. Podobno bez ryzyka nie ma szampana 😉


Na podstawie: howtogettheguy.com

 


Zobacz także

Najlepsze odżywki i maski do włosów. Nasze redakcyjne Ochy i Achy!

Chcesz być zdrowa? Omijaj szerokim łukiem te 10 rodzajów żywności

Jak odzyskać wewnętrzny spokój? Nacisnąć hamulec i zacząć żyć wolniej?