Zdrowie

To nie tylko stres lub gorączka. Pot wiele mówi o twoim zdrowiu

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
24 października 2017
Fot. iStock/stock_colors
 

Ze świecą szukać kobiety, której nie przeszkadza zapach jej własnego potu. Dlatego też nie zdarza nam się wyjść z domu bez użycia antyperspirantu czy dezodorantu. Czasem jednak powinnyśmy odpocząć od kosmetyków. Chodzi nie tylko o podrażnienia skóry czy zatykanie się gruczołów potowych. Zapach, który wydziela twój organizm, może wiele powiedzieć o stanie zdrowia. Nie bez znaczenia jest także, które części naszego ciała pocą się najbardziej.

Fale gorąca

Takie sytuacje wynikają najczęściej ze zmian hormonalnych, towarzyszących menopauzie lub… ciąży. Choć są to dwa odmienne stany, obydwa rozregulowują gospodarkę hormonalną, co zaburza nasz wewnętrzny termostat w mózgu.

Mokre pachy i okolice krocza

Prawdopodobnie nasi przodkowie pocili się w ten sposób w sytuacjach zagrożenia, by ostrzec innych. My doświadczamy tego samego w momencie, gdy odczuwamy silny stres. Pot, który wówczas wydzielamy ma na ogół intensywny zapach.

Spocona głowa

Jeżeli kropelki potu pojawiają się nieoczekiwanie na skórze głowy, czole, skroniach lub karku, możesz mieć niedobory witaminy D. Rozważ suplementację diety lub jak najwięcej przebywaj na słońcu.

Zimny pot

Nagłe uczucie zimnego potu, w połączeniu z zawrotami głowy, drżeniem rąk i uczuciem osłabienia może świadczyć o niskim poziomie cukru we krwi. W takiej sytuacji sięgnij po coś do jedzenia.

Zlewne poty

Z reguły towarzyszą gorączce, spowodowanej infekcją lub poważnej chorobie. Nigdy nie należy ich ignorować. W przypadku wysokiej temperatury zlewne poty mają ułatwić chłodzenie ciała. Bywają również objawem towarzyszącym cukrzycy.

Nieprzyjemny zapach

Na zapach potu ma wpływ dieta i styl życia. Jeżeli pot jest wyjątkowo intensywny i nieprzyjemny, należy odstawić produkty, zawierające związki siarki, jak cebula, czosnek czy brokuły. Na nasz zapach wpływają także konserwanty i barwniki, zawarte w pożywieniu.

Nadpotliwość

Jeżeli cierpisz na nadpotliwość, powinnaś zrezygnować z kawy i papierosów. Obie „używki” podnoszą ciśnienie, temperaturę ciała i uaktywniają gruczoły potowe. Tę nieprzyjemną dolegliwość wzmaga także sięganie po ostre przyprawy.


 

Źródło: Hello Zdrowie/Poradnik Zdrowie


Zdrowie

I Konferencja Wibracji Sukcesu. Wiedzy, narzędzia i inspiracje, które zasilą twoją dobrą energię

Redakcja
Redakcja
24 października 2017
Fot. iStock / JANIFEST
 

WIEDZA • ROZWÓJ • INSPIRACJE

Misją naszej konferencji jest stworzenie przestrzeni, w której zobaczysz, usłyszysz, poczujesz, jak możesz tworzyć swoje życie na wysokich wibracjach, które prowadzą do SUKCESU!

Okładka
Dostaniesz niesamowitą mieszankę wiedzy, narzędzi, inspiracji, która zasili Twoją dobrą energię. A to wszystko przeplecione atrakcjami oraz rozrywką w atmosferze odprężenia i relaksu.
Poczujesz RADOŚĆ, SPEŁNIENIE I LEKKOŚĆ! Tak odczuwa się życie, kiedy nasza energia jest w przepływie i wibruje wysoko!

Korzyści z udziału:
CIAŁO: strefa relaksu, joga twarzy, taniec hawajski
DUSZA: trening Siła Spokoju, galeria obrazów, pokaz fashion
UMYSŁ: prelekcje, debaty oraz inspiracje

🏆 Dowiesz się jak w pełni realizować swój potencjał
🏆 Poznasz osobiście inspirujących ludzi, którzy podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem i wiedzą
🏆 Dowiesz się jak otworzyć się na obfitość
🏆 Poznasz narzędzia do wprowadzenia w swoim życiu harmonii
🏆 Nawiążesz nowe znajomości i poszerzysz kontakty biznesowe
🏆 Doładujesz się pozytywną energią
🏆 Wejdziesz na wibrację, dzięki której będziesz mogła czerpać z życia pełnymi garściami

Misją działań Wibracji Sukcesu jest naświetlenie kierunków, metod, narzędzi do znajdowania swojego złotego środka. Wibracja sukcesu to tzw. stan szczytowy, w którym jest możliwe korzystanie ze swojego pełnego potencjału, realizowanie siebie, czerpanie z życia pełnymi garściami i jednocześnie mając czas dla bliskich i wypoczynek.

Potrzebujemy balansu we wszystkich waznych dla nas sferach życia, aby mogło toczyć się płynnie i pewnie. W dzisiejszych czasach bardzo trudno o ten balans. Żyjemy szybko, jesteśmy bombardowani masą informacji, staramy się spełniać oczekiwania innych – rodziców, partnera, szefa, dzieci, dążymy do wizerunku człowieka sukcesu kreowanego przez media i … często gubimy w tym siebie. Przepracowani, zmęczeni, nakręceni, pędzimy goniąc lepszą przyszłość i często zapominając, po co to wszystko miało być.

strefa

Chcemy oświetlać te sfery, rozwijać świadomość, zachęcać do samopoznania i uczyć jak odzyskiwać wewnętrzny spokój i siłę, która z tego płynie. Tak, by pojawiała się na nowo LEKKOŚĆ i świeżość w codziennych czynnościach, entuzjazm i  kreatywność przy nowych zadaniach, akceptacja i miłość w relacjach z ludźmi i ze światem oraz POŁĄCZENIE Z WIBRACJĄ SUKCESU!

deb

Więcej informacji na:

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/483583042028884/

www.WibracjeSukcesu.pl

patroni

Partnerzy

Fot. Materiały prasowe


Zdrowie

Mały piesek uczy się jak schodzić po schodach. To, co robi jego pan, jest przeurocze

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 października 2017
Fot. Screen z Facebook /VIX

To może być naprawdę najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie. Zdradzimy wam tylko, że warto się skupić na obu bohaterach tego krótkiego filmiku, bo zarówno szczeniaczek jak i jego pan są po prostu uroczy… Cóż, nie na darmo mówi się, że to jaki mężczyzna ma stosunek do zwierząt mówi nam o tym, jakim jest partnerem w życiu…

Zobaczcie jak ten mężczyzna uczy swojego pieska schodzić po schodach 🙂 .


Zobacz także

Dla mnie najgorsza nie jest śmierć, tylko to, co długo przed nią. Trudna ta miłość, przyjmując ją, obierasz komuś szansę na zwyczajne życie

Ciężarna Kate cierpi na Hyperemesis gravidarum. To rzadka i dość uporczywa dolegliwość

Dajcie sobie spokój z multiwitaminami i suplementami diety. One nie poprawiają zdrowia, a wy wydajecie niepotrzebnie pieniądze