Zdrowie

Ruszyła 8 edycja kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM!

Redakcja
Redakcja
29 września 2019
Fot. Materiały prasowe / Siostry ADHD i Izabela Saktova
 

Ruszyła 8 edycja kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM, której głównym celem jest promocja profilaktyki raka piersi poprzez regularne samobadanie piersi i noszenie dobrze dobranego biustonosza. Do akcji dołączyły gwiazdy, które wzięły udział w nagraniu filmu nawołującego do wypracowania w sobie nawyku dbania o zdrowie piersi. Są nimi: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Marzena Rogalska, Aleksandra Kisio, Karolina Szostak, Lidia Kalita, Lidia Popiel, Anna Gzyra-Augustynowicz, Anna Iberszer, Olga Kozierowska, Anna Męczyńska oraz pierwszy mężczyzna, który stał się ambasadorem kampanii –  Qczaj, a także  influencerki: siostry ADiHD, Anka Dziedzic Fit Mom, Karolina Cwalina, Mum Me oraz przedstawicielki młodego pokolenia: Olciiak i Lila Janowska. Do kampanii dołączyła także Zofia Ławrynowicz, Poseł na Sejm RP.

O kampanii więcej w filmie: 

Pomysłodawczynią projektu, który odbywa się po raz 8 jest Izabela Sakutova, międzynarodowa ekspertka brafittingu, którą w organizacji akcji wspiera bieliźniana marka Panache Lingerie, specjalista w zakresie rozmiarów D+.

EDUKACJA OD PODSTAW

Kampania Dotykam=Wygrywam wspiera dwie fundacje. Jedną z nich jest Wsparcie na Starcie, której wyposażone w fachową wiedzę wolontariuszki – profesjonalne brafitterki z terenu całej Polski, w lokalnych szkołach przeprowadzają warsztaty z nastolatkami z tematu dbania o zdrowie piersi. Mówią o poważnych przesłaniach w lekki sposób, oswajając temat i umożliwiając młodym kobietom rozpoczęcie zdrowych nawyków na całe życie poprzez naukę regularnego samobadania oraz zachęcając je do noszenia dobrze dobranego biustonosza, który wpływa na zdrowie fizyczne i emocjonalne.

Fot. Materiały prasowe / Qczaj

Prezes Izabela Sakutova o powodach powołania fundacji: „Wierzę, że wykształcone zawczasu zdrowe przyzwyczajenia pozwolą na wczesne wykrycie ewentualnych zmian w piersiach i uchronią kobiety przed późniejszymi problemami zdrowotnymi. Dlatego kampania Dotykam=Wygrywam oprócz stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, na rzecz których od lat zbiera fundusze, w tym roku także wspiera założoną przeze mnie fundację Wsparcie na Starcie, by edukować zawczasu i zaszczepiać w młodych kobietach zdrowe nawyki, które wpłyną na zmianę statystyk mówiących o tym, że co roku prawie 1/3 kobiet umiera z powodu zbyt późnego wykrycia choroby”.

Samobadanie piersi Izabela Skutova i pierwszy ambasador kampanii – Qczaj

JAK MOŻNA WESPRZEĆ 8 EDYCJĘ KAMPANII DOTYKAM=WYGRYWAM?

  1. Oddając zużyty biustonosz do re(CYC)ligu. W zamian za każdy stanik otrzymasz bon o wartości 20 złotych na zakup nowego biustonosza Panache w profesjonalnych salonach brafittingowych biorących udział w kampanii. Środki uzyskane ze sprzedaży zebranych staników w reCYClingu przekazane zostaną na działania statuowe stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny i fundacji Wsparcie na Starcie. Listę ponad 150 sklepów, w których do 31 października można oddać biustonosze do reCYClingu znajdziesz na www.dotykamwygrywam.pl.

W poprzednich edycjach kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM zebranych zostało 67.000 staników. Daje to razem ponad 4 tony starych biustonoszy. Środki uzyskane z ich re(CYC)lingu w całości wsparły działania na rzecz walki z rakiem piersi.

  1. Kupując limitowaną wersją koszulki zaprojektowaną przez Lidię Kalitę https://bit.ly/KoszulkaDotykamWygrywam

Lidia Kalita, jedna z ambasadorek kampanii oraz znana polska projektantka zaprojektowała w tym roku przemawiający do wyobraźni charytatywny t-shirt Dotykam=Wygrywam. Limitowaną wersję dizajnerskiej koszulki wykonanej z wysokojakościowej wiskozy można zdobyć także w sklepach bieliźnianych biorących udział w Dotykam=Wygrywam, których adresy znajdziesz na stronie internetowej kampanii. Bądź modna wybierając zdrowie – kup charytatywny t-shirt i wesprzyj walkę z rakiem piersi.

Fot. Materiały prasowe / Lidia Kalita

  1. Nabywając olejek do pielęgnacji piersi, który także jest CEGIEŁKĄ https://bit.ly/bit.ly/OlejekDotykamWygrywam

Polska marka kosmetyków naturalnych BIOUP na cele kampanii stworzyła w 100% naturalny olejek do masażu piersi! W jego skład wchodzą specjalnie dobrane, najwyższej jakości oleje roślinne, wzbogacone wyciągami z ziół i kompozycją olejków eterycznych ukierunkowaną na zatrzymanie piękna piersi na jak najdłużej. Olejek nie tylko odpręża, dotlenia skórę i sprawia, że staje się ona gładsza, elastyczna i lepiej odżywiona. Dzięki jego aplikacji lepiej poznajemy nasze piersi, stosując najbardziej skuteczny środek w walce z nowotworem – PROFILAKTYKĘ wyrażoną samobadaniem.

Całkowity dochód ze sprzedaży charytatywnych cegiełek –  koszulki oraz olejku – zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wsparcie na Starcie, która w ramach realizacji statutowych działań ma za zadanie stworzyć pierwszą w Polsce aplikację mobilną, promującą dbanie o zdrowie piersi wśród nastolatek.

ŚWIADOMOŚĆ ZACHOROWALNOŚCI W POLSCE

Rak piersi w Polsce jest na pierwszym miejscu wśród nowotworów u kobiet.  Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż co roku chorobę tą diagnozuje się u około 18 tys. kobiet, z czego ponad 5 tys. umiera. Dlaczego? Pierwszym powodem jest zbyt późne wykrycie nowotworu. Choroba wykryta we wczesnym etapie jest niemal w 100 proc. wyleczalna. Według specjalistów najlepszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu jest dokładne poznanie własnych piersi i comiesięczne samobadanie. Niestety poprawnie i regularnie wykonuje jedynie 2-3 proc. kobiet!

Fot. Materiały prasowe / Olciiak, Lila Janowska

PARTNERZY KAMPANII DOTYKAM=WYGRYWAM:

Panache Lingerie — marka, bez wsparcia której nie byłoby Dotykam=Wygrywam. Specjalista w zakresie produkcji wysokiej jakości bielizny w sektorze rozmiarów D+. Oferta Panache podąża za aktualnymi światowymi trendami, oferując kobietom o różnych rozmiarach, proporcjach i kształtach ciała bezkonkurencyjne podtrzymanie piersi i poczucie pewności siebie, niezależnie od sytuacji.

Clear Channel Polska, jedna z wiodących firm OOH, która wspiera corocznie akcję i nagłaśnia ją na bilboardach oraz w sieci digitali w galeriach handlowych premium, w największych polskich miastach.

3R Recycling Solutions, duża firma sektora recyclingu tekstylnego w Polsce, która od lat współtworzy akcję DOTYKAM=WYGRYWAM, poddając recyclingowi zebrane podczas kampanii biustonosze i przekazując zysk z tego procesu na walkę z rakiem piersi.

Marka Lidia Kalita, czyli moda pret-a-porter w luksusowym wydaniu, dopasowana do potrzeb współczesnych kobiet. W celu wsparcia kampanii, projektantka stworzyła wysokiej jakości charytatywną koszulkę Dotykam=Wygrywam.

Miesięcznik Claudia i portal Claudia.pl, nowoczesny magazyn poradnikowy dla prawdziwych kobiet, wydawany przez Burda Media.

Dwutygodnik Party oraz jego odpowiednik w internecie Patry.pl, czyli pierwszy elegancki magazyn typu people, wydawany przez Edipresse Polska.

Zdrowie, magazyn poradnikowy tworzony przy współpracy z wybitnymi specjalistami – lekarzami,  dietetykami, farmaceutami i psychoterapeutami.

Tidal, globalna platforma muzyczno-rozrywkowa, która łączy artystów i fanów dzięki wyjątkowej muzyce i treściom. Na cele kampanii stworzyła playlisty Dotykam=Wygrywam.

Wolf Studio — wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, będące nowoczesnym studiem fotograficznym, w którym zorganizowano sesję fotograficzną i nagranie fimów do kampanii Dotykam=Wygrywam.

BIOUP, polska marka kosmetyków naturalnych, która dla wsparcia kampanii stworzyła w 100% naturalny olejek do masażu piersi.

Hotel Belotto. To w pięknych wnętrzach tego zabytkowego pałacu w centrum Warszawy co roku odbywa się uroczysta inauguracja kampanii, podczas której wszyscy ambasadorzy i zwolennicy inicjatywy mogą się spotkać i zainicjować reCYCling, oddając na miejscu pierwsze biustonosze.

Karolina Chabel – Williams – utalentowana fotografka, która od lat wspiera kampanię Dotykam=Wygrywam swoimi zdjęciami.

Anna Kolatorska – reżyser filmów kampanii Dotykam=Wygrywam.

Poznaj historię kampanii na stronie www.dotykamwygrywam.pl

#DotykamWygrywam

FB: @PanachePolska @zdrowepiersi @izabelasakutova

IG: @Panache_Polska @wsparcienastarcie @izabelasakutova


Zdrowie

Jestem wystarczająco dobra

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
29 września 2019
Fot. iStock
 

Która z nas szczerze tak o sobie myśli? Moje doświadczenia i praca z kobietami pokazują, że naprawdę niewiele. Zazwyczaj jesteśmy „za mało”, „za bardzo”, „zbyt” jakieś. Zawsze nie do końca dopasowane, irytująco nieidealne. Dodatkowo świat dookoła tylko nas w tym przekonaniu utwierdza, bombardując nas wyidealizowanymi obrazami życia innych osób: świetnymi ciałami, egzotycznymi wakacjami, romantycznymi związkami, inspirującymi pracami. Co zrobić, żeby powiedzieć sobie „jestem wystarczająco dobra”?

Porównuj się mądrze

Porównywanie się z innymi jest czymś zupełnie naturalnym. Pozwala nam ocenić, jak radzimy sobie na tle innych, często motywuje i mobilizuje do działania. Nie ma w tym nic niezdrowego. Element porównawczy pojawia się już wśród dzieci, kiedy w szkole są oceniane. Stopnie pozwalają im dostrzec własny progres, ale też zobaczyć, jak wypadają na tle kolegów. Najważniejsze to stawiać sobie poprzeczkę w odpowiednim miejscu. Kiedy będziemy oceniać swoje sukcesy przez pryzmat kogoś o zupełnie innych doświadczeniach życiowych, innym wieku, mentalności, nigdy nie będziemy z siebie zadowolone. Porównywanie nie ma nas deprymować czy wpędzać w kompleksy, unieruchamiać. Wręcz przeciwnie – potrafi wyrwać ze stagnacji, zainspirować, pchnąć do działania. Pokazuje, gdzie jesteśmy, gdzie możemy być. Daje nam jakieś tło, sprawia, że nasze działania nie są pozbawione kontekstu. Koleżance udało się z własnym biznesem? Super! Na pewno też się bała, miała wątpliwości – czemu mi ma się nie udać?

Doceń siebie

Choć porównywanie może działać stymulująco, to są rzeczy, na które nie mamy wpływu, np. pewne elementy wyglądu. Czasem patrzenie z podziwem na inne kobiety, może nas zmotywować do pracy nad sobą, ćwiczeń. Jeśli jednak myśl o tym, że inni wyglądają lepiej, wprowadza nas w stan przygnębienia, złości i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, to sytuacja robi się niebezpieczna. Zawsze znajdzie się ktoś o dłuższych nogach, pełniejszych ustach, ktoś, kto lepiej zarabia, kto ma większą wiedzę. Trzeba pogodzić się z tą myślą i zacząć dostrzegać swoje zalety. Zamiast złościć się, że koleżanka ma większe powodzenie wśród mężczyzn, pomyśl, co w tobie jest najbardziej wartościowe. Chodzi zarówno o walory wyglądu, ale też o mocne strony np. błyskotliwe poczucie humoru, duża wiedza na jakiś temat. Sexy zaczyna się w głowie. Jeśli sama się docenisz i skupisz na pozytywach, inni na pewno też to będą dostrzegać. Najatrakcyjniejsze są kobiety, które czują się dobrze same ze sobą i emanują pewnością siebie.

Zracjonalizuj swoje myślenie

W wielu przypadkach kompleksy biorą się z błędnego myślenia, że pula ludzi, którzy mogą osiągnąć sukces jest ograniczona. Jeśli komuś się udaje, automatycznie zmniejsza nasze szanse na powodzenie. To oczywiście błędne założenie, bo jeśli nasza koleżanka zakłada dobrze prosperującą firmę, nie oznacza, że nam będzie trudniej. Jeśli ktoś z pracy dostaje podwyżkę, zamiast złościć się, pomyśl, co ty możesz zrobić lepiej, żeby móc się o nią ubiegać. Jeśli takie początkowe ukłucie zazdrości, popycha cię do działania, to jest to jak najbardziej zazdrość pozytywna.

Zmieniaj to, co da się zmienić

Rzeczy, które naprawdę przeszkadzają, a które da się zmienić, należy zmienić. Wszystkie inne powinno się zaakceptować. To najprostsza rada, która jest esencją mojego podejścia do życia. Dobrze, że bywamy krytyczne. To, co nas uwiera, prowadzi do zmiany. Najważniejsze, żeby nie uwierało to, na co nie ma się wpływu. Akceptacja opiera się na zauważeniu problemu i przyjęciu go jako stan faktyczny. Dlatego nie rezygnuj z diet, ćwiczeń i zmieniaj w sobie rzeczy, które ci przeszkadzają. Wszystkie inne natomiast przyjmij jako swój wyróżnik.

Zrób atut ze swoich wad

Wada to pojęcie względne. To, co jednym nie odpowiada, dla innych jest powodem do dumy. Tak zrobiła Chantelle Winnie – słynna czarnoskóra modelka z bielactwem, które przez wielu uważane jest za defekt. Ale dla Chantelle i milionów jej fanów jest powodem do zachwytu. Próbujesz chować rozstępy na zgrabnej pupie pod zabudowanymi majtkami? Załóż wycięte bikini i prezentuj je dumnie. Wierz mi – najtrudniejszy jest pierwszy raz. Kiedy raz odważysz się przełamać wewnętrzne ograniczenia, przekonasz się, że bez nich życie jest dużo przyjemniejsze.

Pamiętaj, że wszystko zaczyna się w głowie

To – obok „sexy zaczyna się w głowie” – moje hasło i tytuł moich książek. Znaczy dla mnie tyle, że moja wartość nie opiera się na wyglądzie, ale na tym, jaka jestem, jak działam, czy realizuję się w pracy, biznesie, w życiu towarzyskim. Wszystkie te rzeczy składają się na to, jak się ze sobą czuję. Miewałam olśniewająco piękne klientki. A jednak one same czuły się ze sobą źle, nieatrakcyjnie. Jak mało kto rozumiały, że nie można budować poczucia wartości na wyglądzie, bo jest to chwiejny fundament, a podstawą powinno być dobre czucie się ze swoim wnętrzem. To wymaga pracy, ale jest możliwe do osiągnięcia.

WEŹ UDZIAŁ W NASZEJ AKCJI #MIESIĄC BEZ KOMPLEKSÓW

Karolina Cwalina, coach z akredytacją PCC ICF, pasjonatka i entuzjastka życia Organizatorka nietypowych sesji szkoleniowych, wyjazdów i warsztatów biznesowych. Jest też autorką licznych publikacji, trzech książek, w tym bestsellera „Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, Działaj, Nie marudź”.

Karolina Cwalina

Aktualnie w sprzedaży:

Zdrowie

Mała Czarna obchodzi swoje święto. Kawa to nie tylko napój. Poznaj jej różne formy!

Redakcja
Redakcja
29 września 2019
Fot. Materiały prasowe

Kawa to dla wielu nie tylko napój, a sposób na życie! Dla niektórych dzień bez kawy to dzień stracony. Sięgamy po wersję słodzoną, z mlekiem, z dodatkiem syropów smakowych czy najzwyklejszą, bez dodatków. 29 września ten uwielbiany przez wielu napój obchodzi swoje święto. Sprawdź inne sposoby na kawę – niekoniecznie w filiżance i do picia…

Doceniamy ją za walory smakowe, intensywny aromat, charakterystyczną goryczkę i pobudzenie, które przynosi niemal natychmiast. Dla wielu to nieodłączny element dnia, od którego uzależniają swój humor i któremu przypisują swoje osiągnięcia. Wśród najważniejszych właściwości kawy, poza efektem pobudzającym wymienić można również poprawę pamięci i koncentracji – kawa przyspiesza bowiem przepływ impulsów elektrycznych w mózgu, wpływając pozytywnie na procesy myślowe. To także sprzymierzeniec w zwiększeniu produkcji serotoniny, która polepsza nastrój.

Aż 83 proc. Polaków pije kawę codziennie – jesteś wśród nich? Sprawdź, w jakiej jeszcze formie możesz spotkać „czarne złoto”!

Kawa do… schrupania!

Kawa najbardziej smakuje nam w słodkim towarzystwie. W formie przekąski sięgamy po ciastka, wafelki czy batoniki. Po co jeszcze warto sięgać do kawy? Bakalie to świetna alternatywa dla słodkich wypieków. Ich charakterystyczny smak idealnie uzupełnia się z kawą – zwłaszcza, jeżeli również posiadają kawowy akcent. Przykład? BA!rdzo Bakaliowa Tabliczka w dwóch kawowych odsłonach – kawa z pomarańczą oraz kawa z kokosem. To połączenie bakalii z delikatną czekoladą, w idealnej porcji na raz. To prosta receptura najlepszej jakości suszone daktyle i ziarna kawy skąpane w aksamitnej czekoladzie. Doskonale sprawdzi się jako słodka przekąska, zjedzona w towarzystwie filiżanki kawy lub solo.

A co, jeśli połączymy wyrazisty smak kawy z chrupiącymi orzechami i słodkim akcentem…? Wynik można sprawdzić dzięki Mieszance Studenckiej COFFEE z linii Chwyć & Jedz – zupełnie nowej odsłonie popularnej mieszanki studenckiej, zamkniętej w porcji na raz. Łączy trzy idealnie uzupełniające się smaki: chrupiące orzechy laskowe, rodzynki oraz palone ziarna kawy zatopione w deserowej czekoladzie. Może być doskonałą opcją przekąskową w przerwie od nauki czy pracy lub jako sposób na relaks. Zabierzesz ją, gdzie tylko chcesz – schowana do torebki, idealnie sprawdzi się jako przekąska do szybkiej kawy na mieście.

Fot. Materiały prasowe

Więcej inspiracji znajdziesz na www.bakalland.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Bakalland


Zobacz także

Zdrowo się odżywiasz, ale twoja waga stoi w miejscu? Może być sześć powodów braku utraty znienawidzonych kilogramów

Bo dzieci są najważniejsze – startuje projekt ŚWIAT DZIECKA

bruksizm

Chorujesz na bruksizm? Chorujemy nieświadomie, bo nasz organizm rozładowuje napięcie w trakcie snu!