Zdrowie

Części ciała, od których zaczynasz mycie pod prysznicem, wiele mówią o twoim charakterze

Redakcja
Redakcja
15 kwietnia 2022
Fot. iStock/vadimguzhva
 

Eksperci twierdzą, że nasze nawyki mogą wiele powiedzieć o naszej osobowości. Po przeprowadzeniu ankiety wśród 2000 mężczyzn i kobiet coach Gilda Carle w artykule z „The Guardian” twierdzi, że nawet sposób, w jaki wieszamy papier toaletowy w swojej łazience, może pokazać, czy z natury jesteśmy ulegli, czy dominujący. Okazuje się, że nawet kolejność mycia części ciała pod prysznicem może mieć znaczenie. Nie mamy oczywiście absolutnej pewności, że fakt, że najpierw myjesz twarz a potem ramiona, mówi coś o twoim charakterze. Nawet jeśli to jest blaga, warto sprawdzić. Potraktuj to po prostu jak dobra zabawę.

Twarz

Jeśli najpierw umyjesz twarz, jesteś bardzo skoncentrowany na swoim wizerunku i statusie. Przywiązujesz dużą wagę do pierwszego wrażenia. Często jesteś postrzegany jako samolubny i zaabsorbowany sobą. Niektórzy twierdzą, że zapominasz o pragnieniach, potrzebach i pragnieniach innych. Staraj się nie pogrążać zbytnio we własnym świecie. Od czasu do czasu otwieraj się na ludzi, którzy na pierwszy rzut oka nie pasują do twojego schematu. Daj im szanse.

Uszy

Najprawdopodobniej jesteś wybornym słuchaczem. Masz otwarty umysł, zawsze poszukujesz nowych pomysłów i wiedzy. Twoja miłość do informacji i logiki może czasami sprawić, że czujesz się lepszy od innych. Staraj się nie zapominać o ludziach, którzy pomogli ci osiągnąć twoje życiowe cele.

Włosy

Jesteś niesamowicie kreatywny i artystyczny. Typowy marzyciel, który skupia się na takich celach, jakie większość ludzi może sobie tylko wyobrazić. Jednak ty jesteś również wytrwały i pełen poświęcenia, co pozwolą ci osiągać niemal wszystko na czym ci naprawdę zależy i do czego masz serce. Jesteś wybredny wobec ludzi, z którymi spędzasz czas. Otaczasz się głównie artystami i intelektualistami.

Klatka piersiowa

Jesteś człowiekiem logicznym i praktycznym w życiu. Wiesz, czego chcesz i nic nie przeszkodzi ci w realizacji celów i marzeń. Domagasz się szacunku i wysłuchania, a jeśli ktoś ci staje na drodze, bywasz irytujący. Jesteś raczej osobą surową i konkretną, co niektórzy mogą uznać za niegrzeczne lub atakujące.  w relacjach z innymi bierz więc poprawkę, że oni widza cię inaczej niż ty o sobie myślisz.

Ramiona

Ci, którzy najpierw myją ramiona, często czują się tak, jakby dźwigali na sobie ciężar całego świata , co oczywiście jest całkowicie nieprawdziwe. Jasne, że możesz mieć do czynienia z czymś znacząco trudnym w swoim życiu, np. problem z alkoholem, niedawną utratą pracy lub kłopotami finansowymi. Choć to jest trudne, spróbuj patrzeć na jasną stronę życia.

Pachy

Jesteś osobą niesamowicie pracowitą i prostolinijną. Twardo stąpasz po ziemi. Masz jasne wyobrażenie tego, w jaki sposób chcesz funkcjonować. Nie obawiasz się ciężkiej pracy i stawianych przez szefa wymagań. Chociaż jesteś dość popularny i lubiany, często przedkładasz swoją karierę nad relacje, co tworzy dystans między tobą a ludźmi . Staraj się nie przekraczać granicy pracoholizmu i wyznaczyć w swoim harmonogramie czas na odpoczynek.

Genitalia

Osoby, które najpierw myją genitalia, często są ciche, nieśmiałe i zamknięte w sobie. Pewnie dorastałeś w domu z dość surowymi zasadami i teraz w twoim jest podobnie. Dlatego też kierujesz się solidnym zestawem wartości moralnych. Nie łatwo chodzisz na kompromis. Obracasz się w zgranej grupie przyjaciół, ceniących jakość nad ilość. A jeśli komuś uda się dołączyć do tej grupy, zrobisz wszystko, aby go chronić. Czasem jednak powinieneś wrzucać na większy luz.

Źródło: awarenessact.com

 


Zdrowie

Topy hybrydowe – niezbędny element pięknej i trwałej stylizacji paznokci

Redakcja
Redakcja
15 kwietnia 2022
topy hybrydowe

Nałożenie topu w trakcie manicure’u można przyrównać do wisienki na torcie. Krok ten stanowi zwieńczenie całej pracy i jest niezwykle ważny w kontekście trwałej i bezpiecznej stylizacji.

Czym są topy hybrydowe?

Topy hybrydowe różnią się od siebie swoimi właściwości, jednakże posiadają pewne cechy wspólne. Przede wszystkim, jak zostało to wspomniane tytułem wstępu, mają na celu zapewnić ochronę paznokciom, tym samym przedłużając trwałość stylizacji. Dobry top hybrydowy powinien skutecznie zapobiec zarysowaniom czy przetarciom, tworząc swoistą tarczę przeciwko wszelkim uszkodzeniom mechanicznym, na które każdego dnia narażone są paznokcie (wpływ na to może mieć np. charakter wykonywanej pracy).

Topy hybrydowe – rodzaje i zastosowanie

Topy hybrydowe można podzielić na te z lepką warstwą oraz te bez niej. Obydwa rodzaje można znaleźć w sklepie Indigo Nails – https://www.indigo-nails.com/lakiery-hybrydowe/topy-hybrydowe.

Topy hybrydowe z lepką warstwą

W przypadku niektórych topów hybrydowych po utwardzaniu pozostaje lepka warstwa. Co w takiej sytuacji zrobić? Należy poczekać około minuty zanim top ostygnie i przetrzeć go Cleanerem Super Shine. W tej sytuacji nie warto się spieszyć – zbyt szybkie działanie będzie skutkować matową powierzchnią, natomiast nasza cierpliwość zostanie wynagrodzona piękną, błyszczącą stylizacją. W ofercie Indigo Nails wśród topów pozostawiających lepką warstwę po utwardzeniu w lampie MultiLED znajdują się:

  • bardzo plastyczny, uniwersalny Removable Top Coat Gel Polish;
  • bogaty w faktory optyczne UV Removable Top Coat Pro White;
  • elastyczny Top Gloss 3D do różnych zastosowań.

Topy hybrydowe bez lepkiej warstwy

Drugą grupę stanowią topy niepozostawiające lepkiej warstwy, w przypadku których przecieranie cleanerem po utwardzeniu jest zbędne. Aktualnie tego typu produkty dostępne są w ofercie Indigo Nails pod postacią:

  • wszechstronnego Tip Topa;
  • twardego i mocnego Dry Topa Super Shine;
  • zapewniającego piękne, matowe wykończenie Super Matte’a;
  • Topciuszka z wielobarwną drobinką.

Szeroki wybór i uniwersalność topów hybrydowych Indigo Nails są gwarancją praktycznie nieograniczonych możliwości stylizacyjnych!


Zobacz także

joga dla oczu

Joga dla oczu? Sprawdź, czy warto w ten sposób wzmacniać wzrok

Dzieci z AZS czują więcej.

Atopowi Bohaterowie czują więcej

5 zdrowych dodatków, które sprawią, że twoje sałatki staną się naprawdę sycące