Zdrowie

Normobaric room – hit dla zdrowia i urody

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2019
Normobaric room – hit dla zdrowia i urody
Fot. Materiały prasowe – Normobaric room – hit dla zdrowia i urody
 

Normobaria – pod tą zagadkową nazwą kryje się terapeutyczna metoda, wspomagająca zdrowie i… przedłużająca życie. W specjalnych komorach normobarycznych istnieją jedyne w swoim rodzaju warunki atmosferyczne – większe ciśnienie oraz więcej tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Według naukowców terapia normobaryczna ma zbawienne skutki dla zdrowia. W Polsce dostępne są już certyfikowane komory „Normobaric Room”, dzięki którym korzystanie z atutów normobarii odbywa się w komfortowych i profesjonalnych warunkach.

CZYM WŁAŚCIWIE SĄ KOMORY NORMOBARYCZNE?

Normobaric Room to normobaryczna komora ciśnieniowa. Powietrze w komorze wzbogacone jest w tlen (od 32% do 40%, podczas gdy w powietrzu atmosferycznym jest go ok. 20%). Komora wyposażona jest w śluzę, stwarzającą stan pośredni pomiędzy ciśnieniem wewnątrz – 1500 hPa i na zewnątrz – 1000 hPa. Zawartość dwutlenku węgla w pomieszczeniu normobarycznym wynosi od 0,7% do 1.3%, gdzie w atmosferze na zewnątrz jest go zaledwie 0,03%.

Normobaric room – hit dla zdrowia i urody

Fot. Materiały prasowe

Dodatkowo, w komorze normobarycznej atmosfera wzbogacona jest o cząsteczkowy wodór, którego znajduje się od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż na zewnątrz. Wszystkie te parametry składają się na specyficzny stan powietrza w komorze, które jest idealnie czyste i dzięki któremu (przede wszystkim poprzez zwiększoną zawartość tlenu) organizm dotlenia się dużo łatwiej, szybciej i intensywniej, niż podczas przebywania poza komorą.

ELIKSIR ZDROWIA I  MŁODOŚCI!

Na warunki panujące w komorach normobarycznych składają się przede wszystkim:  zwiększona zawartość tlenu, podwyższone ciśnienie atmosferyczne, a także większa ilość wodoru i dwutlenku węgla.

Według badań przeprowadzonych przez Prof. Dr. Hab. Małgorzatę Tafil-Klawe z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na najbardziej profesjonalnej komorze tego typu czyli Normobaric Room, już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia.

Normobaria opiera się w dużej mierze na tlenoterapii, szeroko zalecanej przez lekarzy. Odpowiednie dotlenienie to warunek dobrej jakości życia. Również dzięki podwyższonemu ciśnieniu panującemu w komorze wszystkie komórki organizmu stają się bardziej dotlenione, przyspiesza się rozwój naczyń krwionośnych, tkanki nabłonkowe szybciej się regenerują, w komórkach skóry wytwarza się więcej kolagenu, komórki odpowiedzialne za zdrowie tkanki kostnej zwiększają swoją aktywność.

Normobaric room – hit dla zdrowia i urody

Fot. Materiały prasowe

Dzięki podwyższonemu stężeniu wodoru zwalczane są wolne rodniki powodujące starzenie się organizmu, a sam wodór jako taki, spowalnia podziały komórek wydłużając ich życie, a co za tym idzie życie całego organizmu. Podwyższona ilość dwutlenku węgla we krwi umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki ciała, gdyż ułatwia odłączanie tlenu z hemoglobiny w naczyniach włosowatych. Sprzyja to również szybszemu gojeniu się ran oraz wspomaga organizm w walce z zakażeniami, działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie, przyspiesza eliminację szkodliwego tlenku węgla.

CZY TO JEST BEZPIECZNE?

W terapii normobarycznej kluczowym jest korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia. Komory Normobaric Room produkowane przez firmę Ekonstal jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Normobaric Room posiada także znak CE – spełnia więc wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym i są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych.

„Obecnie naszą misją jest rozpowszechnianie dostępności i budowanie świadomości o pozytywnych skutkach normobarii. Uważamy, że zdrowie to najważniejsza inwestycja życia, dlatego też stawiamy na innowację i zapewniamy naszych klientów o wysokiej jakości urządzenia. Dbamy o wykończenie naszych produktów, chcemy, aby nasz klient dostał to, co najlepsze, bo liczy się dla nas jego zdrowie.” – podkreśla Natalia Polasik-Lipińska, przedstawicielka Normobaric Room i Ekonstal Sp. z o.o.


Artykuł powstał we współpracy z Normobaric Room


Zdrowie

Czy jesteś wystarczająco silny (emocjonalnie) by, ze mną być

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2019
Czy jesteś wystarczająco silny (emocjonalnie) by, ze mną być
Fot. iStock / martin-dm
 

Silnych kobiet jest o wiele więcej niż ci się wydaje. Czasem tę siłę zauważyć trudno, choć przejawia się ona w każdym aspekcie ich życia. To powstrzymywanie łez, gdy brak już wiary w lepsze jutro, to jeszcze mocniejsze skupienie się na dzieciach, gdy wszyscy wokół zawodzą, gdy o wszystko trzeba walczyć samotnie. To opiekuńczość i czułość, gdy jest się tak zmęczoną, że nie wiadomo jak doczekać wieczora.

Silne kobiety mają za sobą doświadczenia, które nauczyły je co tak naprawdę jest w życiu ważne. Nie zawsze widać to na zewnątrz. Częściej dowiesz się o tym przypadkiem, bardzo rzadko – od nich samych. Trudno jest być z silną kobietą. Ale tylko komuś, kto sam jest słaby, niepewny swoich uczuć ani potrzeb, kto nie jest do końca świadom swoich wartości.

Musisz być „mocnym” mężczyzn, aby zrozumieć emocjonalny chaos, jaki pojawia się czasem w sercu silnej kobiety. Żeby przetrwać moment, w którym w jej głowie pojawiają się wątpliwości co do waszego związku. Ona ufa swojej intuicji i nabytej mądrości bardziej niż twoim słowom. Nie zmienisz tego. Przynajmniej nie od razu. Silne kobiety zasługują na uczciwość, na szczerych i bezpośrednich partnerów.

Nie lubią rzeczy, które są niejasne lub niejednoznaczne. Mają dość komplikacji.

Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy wiedzą, czego chcą. Nie próbuj bawić się ich uczuciami. Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy będą szanować ich niezależność. Mają swoje własne życie, budowały je długo, przywiązały się do niego, bo przez lata złych wyborów, złych związków, to życie było ich azylem.

Ale silne kobiety nie potrzebują maszyn bez uczuć u swego boku. Szanują i kochają mężczyzn, którzy nie boją się pokazać swojej bezbronności, którzy przyznają się do swoich lęków. Bo w tym również tkwi moc i mądrość, wzbogacająca  samoświadomość.  Pamiętajmy jednak, że świadomość własnych ograniczeń nie wyklucza zdrowego poczucia wartości.

Silne kobiety zasługują na mężczyzn, którzy kochają mocno. Same obdarzają bliskie osoby takim właśnie uczucie.  Nie chcą przeciętnej miłości, szukają silnego związku, co nie oznacza, że powinien być to związek burzliwy. On ma być głęboki.

Silne kobiety zasługują na partnerów silnych emocjonalnie w obliczu przeciwności. Takich, którzy nie uciekną, gdy życie stanie się trudne. Nie szukają wojownika, lecz życiowego mędrca. Zasługują na kogoś, kto może zapewnić im komfort i szacunek.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Zdrowie

Wystawa zdjęć z planu filmu „Zimna wojna”. Tylko przez 4 dni będzie można ją obejrzeć

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2019
Fot. Łukasz Bąk, Zdjęcia z planu zimna Wojna
Fot. Łukasz Bąk, Zimna Wojna – Fot. Łukasz Bąk, Zdjęcia z planu zimna Wojna

Tylko przez 4 dni będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć z planu filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, nominowanego w tym roku do Oscarów w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia.

W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, otworzymy wystawę zdjęć Łukasza Bąka – „Zimna Wojna – Fotografie”.  Wystawa jest otwarta dla wszystkich. Jej organizatorami są: Leica 6×7 Gallery, producent filmu – Opus Film i Mysia 3.

Fot. Łukasz Bąk, Zdjęcia z planu zimna Wojna

Fot. Łukasz Bąk, Zimna Wojna

Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się “pomiędzy” – to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie “Zimnej wojny”, a jednocześnie niezwykła okazja, żeby wejść w ten świat głębiej. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt czarno-białych fotografii, które pokazują rzeczywistość filmu nieco szerzej, pozwalają na zanurzenie się w klimat opowieści Pawlikowskiego na nowo.

Jednym z głównych tematów zdjęć jest światło. Czasem mocne, kontrastowe, kontrowe, wyraziste, sceniczne, a czasem łagodne, miękkie – podobnie jak relacja, która łączy bohaterów tej historii.

W trakcie wystawy zaprezentowany zostanie szeroki wybór zdjęć wykonanych na planie: dokumentujących świat przedstawiony, ale również jego kulisy.

Fot. Łukasz Bąk, Zdjęcia z planu zimna Wojna

Fot. Łukasz Bąk, Zimna Wojna

Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Robił zdjęcia na planach takich filmów jak: „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Wilkołak” Adriana Panka, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.

Wernisaż odbędzie się 24 lutego o godzinie 18. Kilka godzin przed wręczeniem Oskarów!

Fot. Łukasz Bąk, Zdjęcia z planu zimna Wojna

Fot. Łukasz Bąk, Zimna Wojna

Trzy dni później, w ramach finisażu odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Bąkiem oraz dyskusja z gośćmi specjalnymi o fotografii i filmie.

 

Łukasz Bąk, Zimna Wojna – Fotografie

Warszawa, Mysia 3, III piętro

Wystawa:

24-27 lutego 2019

czynna w godzinach: Niedziela: od 12. Poniedziałek – Środa 10-20.

Wernisaż:

24 lutego, godz. 18.00

Finisaż – spotkanie autorskie/dyskusja z gośćmi:

27 lutego 2019, Mysia 3, III piętro, godz. 19.00

Wstęp wolny

Fot. Łukasz Bąk, Zdjęcia z planu zimna Wojna

Fot. Łukasz Bąk, Zimna Wojna

Fot. Łukasz Bąk, Zdjęcia z planu zimna Wojna

Fot. Łukasz Bąk, Zimna Wojna

 

 


Zobacz także

„Za moimi plecami nieustannie stoi strach i puka w ramię, on już nawet na „spierd**aj” nie reaguje”

Dekalog skutecznego odchudzania

W jaki sposób narażamy nasze dzieci na alergie?