Zdrowie

Mięśnie Kegla. Ich ćwiczenie poprawi twój komfort życia

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 sierpnia 2016
mięśnie Kegla
Fot. iStock / iascic
 

Mięśnie Kegla odpowiadają za podtrzymywanie narządów rodnych kobiety, pęcherza i jelit, a także stabilizację kręgosłupa. Nawet jeśli kobieta nie miała z nimi dotychczas problemu, nie oznacza, że powinna zapominać o ich istnieniu. 

Wbrew pozorom warto dnia je wzmacniać, aby dobrze spełniały swoją rolę. Dopóki mięśnie są stale napięte, kobiety nie przykładają do nich wagi, ale sytuacja często zmienia się pod wpływem przebytych porodów. Wtedy zwiotczałe mięśnie przysparzają uciążliwych kłopotów, które bywają zawstydzające dla pań.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (NTM)

Ta przykra i krępująca przypadłość polega na mimowolnym wycieku moczu podczas wysiłku, kichania lub kaszlu. Te czynności powodują wzrost ciśnienia w brzuchu i niekontrolowane moczenie. Niestety przypadłość ta z upływającym czasem może się pogłębiać. Najczęściej cierpią na nią  kobiety w ciąży i po porodzie, ponieważ dziecka mocno nadwyręża mięśnie dna miednicy. Można temu zapobiec ćwicząc mięśnie Kegla przez co najmniej 12 tygodni ciąży. Badania pokazały, że panie wykonujące je miały łatwiejsze porody i skarżyły się na problemy z brakiem kontroli pęcherza dwa razy rzadziej.

Jednak nie tylko kobiety w wieku rozrodczym są narażone na NTM. Osłabione dno miednicy z powodu upływu lat i spadku poziomu hormonów, może spowodować nietrzymanie moczu w stopniu trudnym do opanowania. Statystyki pokazują, że ta przypadłość dokucza jednej trzeciej kobiet w wieku rozrodczym i połowie pań po menopauzie.

Mięśnie Kegla a seks

Stan tych mięśni znajduje również odzwierciedlenie w jakości seksu, który jest udziałem kobiety. Słabe napięcie mięśni oznacza problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego, ponieważ silne mięśnie ułatwiają szczytowanie, poprzez pobudzenie waginy.

Ćwiczenia dla każdej kobiety

Warto regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, gdyż nie wymaga to ani wielkiego nakładu czasu, ani wysiłku. Za to efekty wpływają na różnicę w komforcie życia intymnego. Ćwiczenia wymagają jedynie systematyczności i cierpliwości, ponieważ na ich efekty trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Polegają one na zaciskaniu i puszczaniu mięśni zwieraczy cewki moczowej, krocza i odbytu:

 • Zaciskaj i puszczaj mięśnie Kegla w rytm oddechu: wdech – napnij mięśnie i wciągnij je w kierunku macicy, wydech – rozluźnij mięśnie. Powtórz ten cykl 10 razy.
 • Zrób wdech i napnij mięśnie Kegla. Utrzymaj je w napięciu przez 10 sekund, potem puść. Powtórz 10 razy.
 • Szybko zaciskaj i puszczaj mięśnie podczas wykonywania trzech długich wdechów i wydechów.
  Ćwicz codziennie po kilka razy.

źródło: www.ntm.plkobieta.wp.pl


Zdrowie

Garść faktów dotyczących seksu, których mogłaś nie znać

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 sierpnia 2016
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Seks… Słowo bezwarunkowo kojarzące się ze spełnieniem i przyjemnością. Szczególnie ważny i piękny w związku z partnerem, któremu kobieta może zaufać i który będzie chciał słuchać i rozmawiać na temat jej potrzeb. Sporo wiemy o nim, nie są nam obce także najdziwniejsze pozycje i gadżety, które mają za zadanie ułatwić osiągnięcie orgazmu. A seks jest tak samo fajny, jak i zaskakujący z wielu powodów. 

Myślisz, że o seksie wiesz wszystko? Sprawdź informacje, które mogą cię mocno zaskoczyć

1. Im większa namiętność, tym większa płodność

Starasz się o dziecko? Ta informacja może cię ucieszyć. W męskim nasieniu podczas stosunku znajduje się przeciętnie około 250 milionów plemników. A ilość nasienia wzrasta nawet o o 50% podczas intensywnego pobudzenia podczas bardzo namiętnego seksu. Co ważne, takie pieszczoty pozytywnie wpływają na jakość nasienia. Szacuje się, że przeciętny mężczyzna produkuje w trakcie swojego życia prawie 53 litry spermy! A żeby podwoić liczbę mieszańców naszej planety, wystarczyłaby ilość plemników zgromadzona w jednej kapsułce leku przeciwbólowego.

2. Orgazm nie dla każdego

Aż trudno w to uwierzyć, ale 55% Polek udaje swoje orgazmy… Dzieje się tak z wielu powodów – jesteśmy zmęczone i nie chcemy przeciągać męczącej zabawy, seks nas nudzi, a partner przestaje pociągać, a niektóre z nas nie potrafią osiągnąć orgazmu z powodów zdrowotnych lub psychicznych. Jeszcze inne osiągają satysfakcję seksualną tylko podczas masturbacji. Dla odmiany, 74% mężczyzn zawsze doznaje orgazm podczas uprawiania seksu, a 23% prawie zawsze.

3. Seks surogatka najlepszą terapeutką

Jak się okazuje, terapia mająca na celu naprawę relacji między partnerami lub ułatwienie pokonania osobistych problemów, może przybierać różne formy. Seks surogatka to kobieta, która za pieniądze uprawia seks z mężczyznami oraz kobietami, pomagając znaleźć dla nich rozwiązanie seksualnych problemów. Nie należy mylić tej profesji z prostytucją.

4. Sexsomnia domeną mężczyzn

To dziwnie brzmiące określenie jest terminem użytym do określenia ludzi aktywnych seksualnie podczas snu. Najczęściej podatni są na sexomnię podczas snu mężczyźni, z których aż 80% masturbuje się w wyniku marzeń sennych, lub na w półśpiąco wciąga w swoje zabawy partnerkę.

5. Męskie nasienie jest bogate w składniki odżywcze

Co prawda nie wszytskie kobiety myślą o męskim nasieniu w kontekście jego składu, ale warto wiedzieć co się w nim kryje. Sperma kryje w sobie  ponad 30 składników m.in.: fruktozę, kwas askorbinowy, kwas cytrusowy, azot, witaminę B12 i mnóstwo soli i enzymów.

6. Wśród najlepszych kochanków prym wiodą…

Ankieta przeprowadzona w różnych krajach wykazała, że najlepszymi kochankami są Włosi. Przedstawiciele innych nacji otrzymali również oceny za poniższe cechy:

 • Niemcy są najgorszymi kochankami –  w łóżku myślą tylko o sobie
 • Turcy – strasznie się pocą, co przeszkadza kobietom
 • Szwedzi -zbyt szybko finiszują
 • Duńczycy – za ostrzy
 • Amerykanie – za bardzo dominują
 • Brytyjczycy – odpychają ze względu na otyłość
 • Rosjanie – mają za dużo owłosienia

7. Liczy się grubość, nie długość

Panowie nie powinni mieć wielkich kompleksów, na punkcie mniejszych penisów. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną wśród wśród studentek ustalono, że 90% kobiet ma większą satysfakcje ze stosunku, jeśli penis ma większy obwód, a nie, jak obstawiają mężczyźni – długość. Uwaga! 85% kobiet jest całkowicie zadowolonych z rozmiarów penisa partnera.

8. Sex niczym walium

11% mężczyzn przyznaje, że głównym motywatorem do seksu jest chęć rozładowania napięcia spowodowanego pracą. Zgodnie z wynikami badań, seks jest aż dziesięciokrotnie skuteczniejszym środkiem kojenia napięcia nerwowego niż walium. A nad innymi lekami ma podstawową przewagę – można go przyjmować bez recepty.

9. Wiek nie gra roli

Około 25% par w wieku powyżej 75 lat jest nadal aktywnych seksualnie, a  jedna trzecia kobiet powyżej 80 roku życia wciąż prowadzi aktywne życie seksualne.

10. Sen tuż „po”

Nie obrażajcie się na partnerów, gdy zaraz po seksie odpływają do krainy snu. W czasie orgazmu mózg mężczyzny produkuje różne hormony, w tym prolaktynę, która wyzwala w nim poczucie zmęczenia, stąd obezwładniająca senność.


 

źródło: kobieta.dziennik.plwww.msfera.plwww.topnaj.pl


Zdrowie

Obrazki z życia kobiety. Kto zrozumie nas lepiej niż druga kobieta…

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 sierpnia 2016
Fot. Facebook/ C. Cassandra

No właśnie, kto? Są przecież rzeczy, których żaden facet za Chiny Ludowe nie będzie w stanie pojąć, a co więcej śmiać się z naszych własnych kobiecych przywar i słabości. Kto robi to najlepiej 0 druga kobieta oczywiście. I nie złośliwie, nie zawistnie, tylko z dystansem i z humorem, tak jak robi to na swoim facebookowym profilu C. Cassandra komiksowo przedstawiając scenki z życia kobiety.

Kto rozpoznaje siebie?

 

źródło: Facebook


Zobacz także

5 części ciała, o które każdy powinien szczególnie zadbać. Zęby, oczy, stopy i nie tylko…

Nie daj się jesieni! Jak szybko polepszyć sobie samopoczucie

8 sposobów na lepszą odporność