Go to content

Linia Pantenol Med od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm

Fot. iStock / paultarasenko

Teoretycznie wszyscy wiemy o negatywnym wpływie promieniowania słonecznego na skórę. Mamy także świadomość, jak ważne jest, aby zabezpieczać odkryte partie ciała preparatem z filtrem SPF. Jednak, jak to często bywa, także w tym temacie teoria nie idzie w parze z praktyką, bo nadal zbyt wiele osób za symbol udanego urlopu uważa opaleniznę. A to nic innego jak forma poparzenia skóry – lekkiego, ale jednak poparzenia. Dlatego w domowej apteczce lub wakacyjnej kosmetyczce o każdej porze roku warto mieć pianki z linii Pantenol Med, które pomogą ukoić skórę po zamierzonym lub nieprzewidzianym, zbyt intensywnym romansie ze słońcem.

Niektórzy ludzie cały rok czekają na to, aby położyć się na plaży i poczuć przyjemne, ciepłe promienie słońca na skórze. To ich sposób na relaks i naładowanie baterii. Inni, także korzystając z pięknej pogody, preferują raczej aktywny wypoczynek, podczas którego, chcąc nie chcąc, wystawiają się na działanie promieniowania UV. W obydwu przypadkach może się to skończyć nie tylko niegroźnym podrażnieniem, ale nawet poparzeniem. Dlatego tak ważny jest rozsądek i działanie dwutorowe, czyli z jednej strony zabezpieczanie skóry kosmetykami z odpowiednio dobranymi filtrami i poziomem
SPF, z drugiej zaś łagodzenie i regeneracja po słonecznej ekspozycji. Z rumieniem, świądem czy pieczeniem tradycyjny balsam sobie nie poradzi – w takim wypadku niezbędny będzie preparat specjalistyczny, najlepiej z d-pantenolem. Dlaczego? D-pantenol, czyli prawoskrętna odmiana pantenolu, składnika naturalnie występującego w ludzkim organizmie, wspomaga odbudowę naskórkowej bariery ochronnej, a także wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybakteryjne. To dlatego ma tak szerokie zastosowanie w łagodzeniu podrażnień skóry wywołanych przez promieniowanie UV lub inne czynniki drażniące.

Linia Pantenol Med od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm
Linia Pantenol Med od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm

W portfolio Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm znajdziemy serię Pantenol Med, którą tworzą trzy produkty o silnym działaniu regenerującym, przynoszące skórze szybką ulgę po długotrwałej ekspozycji na słońcu lub w solarium oraz po lekkich oparzeniach.

  • Pianka do twarzy i ciała regenerująco-łagodząca zawiera 10% stężenie d- pantenolu, dzięki czemu skutecznie regeneruje, zmniejsza zaczerwienienia oraz niweluje uczucie swędzenia. W jej składzie znajdziemy także ekstrakt z nagietka i alantoinę o silnym działaniu łagodzącym i wspomagającym gojenie mikrourazów oraz nawilżający sok z aloesu. Po piankę warto sięgnąć w przypadku lekkich podrażnień wywołanych ekspozycją słoneczną lub wizytą w solarium.
  • Pianka do twarzy i ciała odbudowująco-naprawcza zapewnia szybkie i długotrwałe łagodzenie podrażnień, wspomaga gojenie otarć naskórka i skaleczeń. Doskonale sprawdzi się w przypadku lekkich oparzeń posłonecznych lub tych związanych z pobytem w solarium. Jest łatwa w aplikacji nawet na bardzo wrażliwe miejsca, przyjemnie i delikatnie chłodzi. Zawiera 10% stężenie d-pantenolu, sok z aloesu i inutec, dzięki czemu jednocześnie koi skórę, redukuje jej szorstkość i odbudowuje uszkodzony naskórek.
  • Kojąca pianka dla dzieci do twarzy i ciała została stworzona z myślą o wrażliwej i delikatnej skórze dziecka i polecana jest do całorocznej pielęgnacji. Zawiera 10% stężenie d-pantenolu, alantoinę i inutec, dzięki czemu ma wyjątkowo łagodną formułę, która nawilża i regeneruje skórę z objawami oparzeń słonecznych i termicznych, wspomaga gojenie otarć naskórka i drobnych skaleczeń oraz łagodzi podrażnienia wywołane odparzeniami pod pieluszką.

Pianka do twarzy i ciała regenerująco-łagodząca w sprayu: 11,30 zł/ 150 ml
Pianka do twarzy i ciała odbudowująco-naprawcza: 12,70 zł/ 150 ml
Kojąca pianka dla dzieci do twarzy i ciała w sprayu: 11,30 zł/ 150 ml

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach oraz na stronie producenta: https://ideepharm.pl