Go to content

Ketonal Sprint – czy granulat jest skuteczniejszy niż kapsułka?

Na rynku dostępny jest lek przeciwbólowy i przeciwzapalny Ketonal w różnych formach. W aptece można kupić tabletki powlekane, kapsułki i granulat, który rozpuszcza się w wodzie. Wiele osób zastanawia się, która forma jest najbardziej skuteczna. Zobacz, jak Ketonal do picia radzi sobie z bólem.

Ketonal w formie granulatu

Pacjenci wybierają lek przeciwbólowy głównie ze względu na jego skuteczność i bezpieczeństwo. Jednak ważne są też inne parametry. Można kierować się także ceną, wielkością opakowania i formą medykamentu. Są osoby, dla których połykanie tabletek lub kapsułek nie jest wygodne. Czy muszą rezygnować ze stosowania leków przeciwbólowych? Mogą sięgnąć po środek w formie granulatu, który rozpuszcza się w wodzie.

Przykładem leku w formie granulatu jest Ketonal Sprint. Opakowanie zawiera 12 saszetek. Jest to połączenie ketoprofenu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym z lizyną. Lizyna jest aminokwasem, który wspiera działanie układu odpornościowego poprzez udział w procesach produkcji przeciwciał. Dodatkowo wykazuje działanie łagodzące objawy infekcji. Ma to duże znaczenie, ponieważ ból jest jednym z jej objawów.

Jak szybko działa Ketonal Sprint?

Ketonal Sprint cechuje się szybkim działaniem. Jego substancja czynna szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Dzięki temu efekty można zaobserwować już po kilkunastu minutach. Oznacza to, że wystarczy jedynie krótka przerwa w aktualnie wykonywanej aktywności, aby nieprzyjemne objawy ustąpiły. Później można dalej wykonywać swoje czynności.

Ketonal Sprint działa szybko jeszcze z jednego powodu. Substancje w formie płynnej są lepiej i szybciej przyswajane przez organizm. Warto też dodać, że lek rozpuszcza się w wodzie (50 ml) w kilka sekund. Dzięki temu, gdy pojawi się ból, można działać od razu.

Który Ketonal jest bardziej skuteczny?

Każda forma Ketonalu zawiera tę samą substancję czynną, czyli ketoprofen. Różnica dotyczy dawki. Wszystkie preparaty dobrze radzą sobie z lekkim i umiarkowanym bólem różnego pochodzenia. Jednak ze względu na wyższą zawartość ketoprofenu Ketonal Forte może być stosowany również przy nieco silniejszych dolegliwościach. Trzeba pamiętać, że jest on dostępny wyłącznie na receptę.

Wskazania do stosowania Ketonalu Sprint

Po Ketonal Sprint można sięgnąć, gdy pojawi się ból:

  • zęba,
  • głowy,
  • mięśni i stawów,
  • menstruacyjny.

Po Ketonal Sprint chętnie sięgają osoby aktywne i sportowcy – zwłaszcza gdy dojdzie u nich do kontuzji lub przeciążenia treningowego.

Bezpieczne stosowanie Ketonalu Sprint

Aby przyjmowanie Ketonalu Sprint było bezpieczne, trzeba stosować się do zaleceń producenta. Nie można przekraczać rekomendowanej dawki. Większa ilość substancji czynnej może zwiększyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, nie wpłynie natomiast na skuteczność.

Czy Ketonal Sprint jest dostępny bez recepty?

Ketonal Sprint można kupić w każdej aptece bez konieczności wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Porada medyczna jest wskazana, jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do dawki lub przeciwwskazań do stosowania leku.