Zdrowie

Jogowe popołudnie na plaży z nikalab i Olą Żelazo w Sopocie! 

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2022
 

Jogowe popołudnie na plaży z nikalab i Olą Żelazo!  Już 5 sierpnia o godz. 17:00, spotkamy się na plaży Hotelu Haffner w Sopocie na wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez kobiety dla kobiet. W trakcie wydarzenia instruktorka fitness i nauczycielka jogi, Ola Żelazo poprowadzi trening dla ciała i ducha.

Organizatorem wydarzenia jest firma nikalab, produkująca innowacyjne suplementy diety, dopasowane do potrzeb życia kobiety w każdym wieku.

W nikalab jesteśmy przekonani, że zdrowa dieta, suplementy, sen, aktywność fizyczna (np. joga) i umiejętność radzenia sobie ze stresem to elementy układanki, która pozwala zadbać o siebie całościowo. Mamy w ofercie produkty dla kobiet i wspieramy inne inicjatywy kobiece, które pomagają być lepszą wersją siebie codziennie – mówi Katarzyna Godlewska, prezes zarządu firmy nikalab.

Zaprosiliśmy do tego wyjątkowego projektu dyplomowaną instruktorkę fitness, pilatesu i kulturystyki, nauczycielkę jogi i jogilatesu oraz autorkę kilku książek – Olę Żelazo, która mówi,  że joga to idealny sposób, by zaprzyjaźnić się ze sobą i zadbać o swój dobrostan psychiczny, a przy okazji trochę się poruszać:

„Joga nauczyła mnie jak złapać równowagę między ciałem i umysłem i to w niej lubię najbardziej. Odpowiednio dobrana praktyka potrafi budować świadomość swojego ciała, siłę i pewność siebie. Każde spotkanie na macie, to spotkanie ze sobą, na które w ciągu dnia często brakuje czasu. Dlatego wspaniale, że dzięki tej inicjatywie będziemy miały okazję do wspólnych ćwiczeń, które będą idealne również dla osób początkujących.  Na macie zostawimy wszelkie troski, zmartwienia i przez chwilę oddamy się prozdrowotnemu ruchowi, aby po zakończonej sesji wywołać na twarzy uśmiech, przyjemną ulgę w ciele i większą moc w naszym wnętrzu. – mówi Ola Żelazo.

Wydarzenie będzie miało charakter zamknięty, a ilość osób, które mogą wziąć w nim udział, jest ograniczona.

KONKURS

Jeśli planujesz być w Sopocie tego dnia – mamy 15 pojedynczych zaproszeń na to znakomite spotkanie. Wystarczy, że napiszesz w mailu do redakcji: [email protected], dlaczego to właśnie TY powinnaś je otrzymać 🙂 Na Wasze maile czekamy do 1.08.2022r, do godz.23:59.

Dla uczestniczek wydarzenia organizator zapewnia maty.
Partnerzy wydarzenia: nikalab.pl, Ola Żelazo, Hotel Haffner, Women’s Health, Prestiż Magazyn Trójmiejski


Zdrowie

5 wiadomości od twojej intuicji, których zlekceważyć ci nie wolno

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2022
intuicja
fot. Cody Scott/Unsplash
 

Intuicja. Kiedy ktoś mówi, że słucha swojego wewnętrznego głosu, to znaczy, że przy podejmowaniu ważnych decyzji kieruje się intuicją. Wszyscy mamy tę wrodzoną zdolność. Wszyscy możemy usłyszeć szept, który podpowiada nam, żeby gdzieś nie pójść, z czegoś zrezygnować, albo że za czyjąś prośbą kryją się inne motywy niż te, o których nam powiedziano. Możemy rozszyfrować to często nieopisane przeczucie.  Nagłe ukłucie w żołądku, zmęczenie lub silne chęć, aby komuś pomóc obok może oznaczać więcej niż myślisz.

Oto 5 sygnałów od twojego wewnętrznego „ja”, których nie powinnaś zignorować:

1.”Nie czuję się dobrze”

Jeśli coś w twoim ciele podpowiada ci, że nie czujesz się dobrze, należy wsłuchać się w to uczucie, zanim zrobi się jeszcze gorzej. Wiele osób ignoruje subtelne oznaki jakie wysyła nam nasz organizm. Twoje ciało instynktownie wie, kiedy traci równowagę, a te znaki ostrzegawcze mają pomóc ci podjąć jakieś działania: zrobić badania, skonsultować dolegliwość z lekarzem, dowiedzieć się, co intuicja stara ci się powiedzieć. Ludzkie ciało komunikuje nam wiele, ale zbyt często to ignorujemy.

Zwróć też uwagę na to jak się czujesz w czyjejś obecności. Czy odczuwasz lęk, czy pocą ci się dłonie, czy boli cię brzuch, gdy masz się spotkać z jakąś konkretną osobą? Nie dzieje się tak bez powodu…

2. „Ta sytuacja wydaje mi się niebezpieczna”

Widziałaś kiedyś film, w którym jedna osoba z grupy przyjaciół ma intensywne wizje, zanim stanie się coś złego? Słyszałaś opowieści osób, które uniknęły katastrofy lotniczej, bo „coś” powiedziało im, że nie powinny wchodzić na pokład samolotu tego dnia? Nie lekceważ swoich przeczuć.

3.”Powinnam pomóc tej osobie”

Nie musisz być z kimś bardzo blisko związany, żeby wyczuć, że ta osoba potrzebuje pomocy. Mamy zdolność odczytywania energii innych ludzi poprzez ocenę ich mimiki, języka ciała albo naszego własnego samopoczucia w ich obecności. Współczucie, empatia, która uruchamia się „w nas” na skutek jakiś tragicznych zdarzeń, wzbudzają  silne pragnienie ratowania innych z opresji. Trochę jest to efekt ewolucji naszego gatunku: kiedyś nasze przetrwanie zależało o wiele bardziej od współpracy między członkami poszczególnych grup społecznych. Niektórzy z nich zbierali drewno na opał, inni zapewniali pożywienie dla siebie i innych. Pomagano sobie nawzajem nie tylko z konieczności. Ludzie rozumieli jak ważne jest otaczanie innych opieką i ochroną.

Zaoferuj pomoc, nawet jeśli dana osoba o nią nie poprosi wprost – niewerbalne sygnały mogą w tego typu sytuacjach powiedzieć znacznie więcej niż słowa.

4. „Zaufaj sobie”

Zbyt intensywne analizowanie, rozumowe rozkładanie danej sytuacji na czynniki pierwsze może spowodować jeszcze większe komplikacje. Możesz ćwiczyć miesiącami przed ważnym występem, a kiedy pojawisz się na scenie, nagle zapomnisz wszystko nad czym tak ciężko pracowałaś. Ludziom o niezwykłych talentach umysł bardzo często płata takiego figla, gdy przychodzi „ten moment”. To cena jaką płacą za zbyt intensywne myślenie i przeżywanie. Zamiast analizować, powinni pozwolić poprowadzić się instynktowi.

5. „On/to miejsce/ta decyzja sprawi, że poczuję się dobrze”

Daj się poprowadzić instynktowi w sprawie zmiany zawodu, weź pod uwagę swoje przeczucia, gdy wybierasz sobie partnera. Zaufaj swojemu wewnętrznemu „ja”, gdy mówi ci, że w jakimś miejscu będziesz czuł się lepiej, że jakaś zmiana wyjdzie ci na dobre. Nie lekceważ roli intuicji przy podejmowaniu życiowych decyzji. Oczywiście, racjonalne myślenie umożliwia ci rozsądny, przemyślany wybór. Ale ważne jest również to, czy jesteś szczęśliwy, czy czujesz, że żyjesz. Kiedy coś lub ktoś sprawia, że gaśniesz wewnątrz, posłuchaj swojej intuicji.

Możecie powiedzieć, że to tylko zabobony,  że świat jest o wiele bardziej rozumowy niż instynktowny, że wszystko co nam się zdarza jest logicznym skutkiem następujących po sobie sytuacji.  Ale przecież to emocje i uczucia, miłość, nienawiść i lęki kierują naszym życiem. A wszystko to co odczuwamy najtrudniej nam pojąć i zrozumieć…


Źródło: powerofpositivity.com


Zdrowie

Jak dbać o skórę latem? 5 zasad od kosmetologa

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2022

Lato jest porą roku, w której szczególnie zwracamy uwagę na własny wygląd. Dążymy do „bikini body”. Kupujemy ubrania specjalnie na tę porę roku, dbamy o nasze ciało, które wreszcie wyłania się spod warstwy ubrań. Pamiętajmy o kondycji naszej skóry, która jest narażona na działanie wielu czynników zewnętrznych. Typowe dla lata zjawiska takie jakie jak wysokie temperatury, pot, podróże mogą znacząco pogorszyć kondycję naszej skóry.  Jak o nią zadbać?

Latem skóra potrafi płatać figle. Wysokie temperatury sprawiają, że szybciej się pocimy, co może doprowadzić do zatkania porów. Słona morska woda oraz chlorowana woda basenowa wysuszają skórę, a mocne promieniowanie UV doprowadza do jej podrażnienia i zaczerwienienia. Dodatkowo aktywności typowe dla lata jak podróże czy nocne wyjścia, również mają niekorzystny wpływ na kondycję skóry. Aby cieszyć się pięknym wyglądem cery, należy zwrócić uwagę na jej pielęgnację. Poniżej prezentujemy 5 sprawdzonych porad kosmetologa Ewy Grzegorczuk, która z sukcesem prowadzi sieć salonów kosmetycznych Cosmeo.

1. Chroń skórę przed promieniowaniem UV

Odpowiedni krem z filtrem to podstawa pielęgnacji latem. Ważne jest jego codzienne stosownie, nie tylko podczas dni na plaży. Odpowiednia wysokość filtru (minimalnie 30 SPF) chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB, przenikających w jej głąb. Stosowanie go zabezpiecza przed przebarwieniami, powstawaniem pieprzyków, poparzeniami słonecznymi i pomoże zachować młody wygląd skóry. Pamiętajmy, że po wyjściu z wody należy nałożyć kolejną warstwę kremu z filtrem.

2. Zadbaj o prawidłowe nawilżenie

Ze względu na szkodliwe czynniki zewnętrzne skóra latem jest przesuszona, dlatego warto skupić się na jej nawilżeniu. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest podstawą nawilżonej skóry, dlatego pamiętajmy o piciu minimum 2 litrów wody dziennie. Szczególnie podczas
upalnych dni jest to ważne dla naszego organizmu. Jeżeli chodzi o kremy nawilżające wybieraj te o lżejszej konsystencji. Zbyt tłuste kremy mogą dodatkowo obciążyć cerę. To samo tyczy się balsamów do ciała.

3. Stosuj wodę termalną i hydrolaty

Woda termalna jest wielofunkcyjnym produktem na wielu poziomach. Rozpyla się ją za pomocą atomizera. Przede wszystkim w upalne dni daje uczucie chłodu i nawilżenia. Odświeża i koi skórę. Dzięki swoim właściwościom i bogactwie minerałów jest szczególnie ceniona wśród osób z problemami dermatologicznymi. Jakościowe wody termalne zwierają między innymi takie składniki jak magnez i żelazo, które wspierają szybką regenerację skóry.

4. Pamiętaj do dokładnym oczyszczaniu twarzy

Dokładne oczyszczenie skóry niezależnie od pory roku jest kluczowym elementem. Jednak w trakcie lata należy zwrócić na to szczególną uwagę. Częściej dotykamy twarzy np. żeby wytrzeć pot, używamy kremów gęstych kremów z filtrem, a podczas spacerów na łonie natury mamy kontakt z kurzem i piaskiem. Niezwykle ważne jest, aby na koniec dnia zmyć te wszystkie zabrudzenia. Bez tego kroku dalsza pielęgnacja nie przyniesie upragnionego efektu. Bardzo ważne jest regularne złuszczenie martwego naskórka. Obumierające komórki naskórka sprawiają, że stan cery się pogarsza oraz traci ona swój blask. W tym celu warto zapisać się na profesjonalny zabieg u kosmetologa, który odpowiednio dobierze metodę oczyszczenia do wrażliwości i typu naszej skóry. W salonach Ewy Grzegorczuk Cosmeo, klientki mają do dyspozycji kilka kompleksowych oczyszczających zabiegów, wiodącym jest oxybrazja.

5. Noś lekki makijaż

Chyba każda kobieta zna ból spływającego makijażu w temperaturze 30stu stopni. Dlatego w tym roku postaw na naturalny makijaż, wykonany lekkimi produktami. Przede wszystkim wybierz produkty wodoodporne np. tusz do rzęs czy żel do brwi. Postaw na produkty w
kremie lub płynie. Unikaj ciężkich i mocno kryjących podkładów. W wysokich temperaturach będą szybko spływać i wyglądać nieatrakcyjnie. Przerzuć się na punktowe zakrywanie niedoskonałości korektorem. Jednakże jeżeli zależy Ci na ujednoliceniu koloru skóry, wybierz kremy BB lub CC, najlepiej z dodatkowym SPF. Wtedy połączysz piękny wygląd z ochroną.


Ewa Grzegorczuk – trener mentalny branży beauty, bizneswoman, właścicielka 3 salonów beauty, a także autorskiego projektu – nowoczesnego centrum szkoleniowego z przestrzenią do integracji zespołów o charakterze SPA. Autorka wielu publikacji i wykładów na temat rozwoju biznesu beauty. Twórca unikalnego na polskim rynku programu rozwijającego placówki beauty. Lider Zespołu, który wprowadza standard i wsparcie dla usług beauty na całkowicie nowy poziom. Ewa zaprojektowała, stworzyła i wciąż rozwija markę Cosmeosieć nowoczesnych gabinetów zbudowanych na kilkunastoletnim doświadczeni


Zobacz także

Inwestycja w zdrowie w otoczeniu stuletniego lasu. Regeneracja w wersji all inclusive w Columna Medica

Sygnały ostrzegawcze, które wysyła twoja skóra (i których nie powinnaś ignorować)

Odstaw gluten, mleko, albo cukier. Czy dieta eliminacyjna ma sens?