Go to content

E-konsultacja — zasięgnij opinii lekarza bez wychodzenia z domu

Czasem zdarzają się dni, w których musimy udać się do lekarza, ale nie mamy ku temu możliwości lub czasu. W momencie, gdy potrzebujemy porady medycznej i e-recepty warto w takich sytuacjach skorzystać z teleporady. W jakich jeszcze okolicznościach sprawdzą się e-konsultacje? Kto może z nich skorzystać?

E-konsultacja — jak to działa?

Konsultacja lekarska online to nic innego jak opinia lekarska przekazywana drogą elektroniczną lub telefoniczną. To bardzo bezpieczne rozwiązanie i jednocześnie komfortowe. Specjalista zapewnia nam dyskrecję oraz szybką realizację zgłoszenia. Bardzo często skorzystanie z teleporady wiąże się z koniecznością wypełnienia formularza, który pozwala na organizację czasu pracy lekarza. W momencie, gdy nasza prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie, dostaniemy powiadomienie o terminie spotkania online.

Po przeprowadzeniu konsultacji, która zarazem będzie wywiadem zdrowotnym, otrzymamy poradę oraz zlecenie lekarskie drogą mailową. Co więcej, jeżeli to konieczne, dostaniemy również e-receptę. Oczekiwanie na opinię zazwyczaj nie trwa długo, więc dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu bez stania w kolejkach do specjalisty. Ponadto koszt takiej usługi zazwyczaj jest znacznie niższy niż w placówkach prywatnych i nie przekracza stawki pojedynczej teleporady w dni powszednie.

Teleporada na wakacjach

Wakacje to czas radości i odpoczynku. Nie da się jednak przewidzieć, kiedy pojawi się jakaś infekcja czy nawet zatrucie pokarmowe. Co zrobić w momencie, gdy jesteśmy z dala od naszego lekarza rodzinnego, a zdarzy się jakaś sytuacja kryzysowa? Z pomocą przychodzą platformy e-konsultingowe. Wystarczy, że wejdziesz na stronę wybranej placówki i postąpisz zgodnie z instrukcją zgłoszenia. Nie zajmie to dużo czasu, a otrzymana porada może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwiązania problemu.

Gdy jesteśmy w miejscu, którego nie znamy, warto znaleźć lekarza w okolicy, który również udziela porad online. W momencie, gdy sytuacja będzie wymagała bezpośredniego kontaktu ze specjalistą, ten już będzie znał nasz przypadek. Ponadto otrzymanie e-recepty, jeżeli na
wakacjach skończą nam się niezbędne leki, jest banalnie proste i można ją otrzymać zazwyczaj po wypełnieniu prostego formularza dotyczącego naszej przypadłości i dotychczasowego leczenia. W ten sposób bez problemu uzyskasz leki na nadciśnienie czy tabletki antykoncepcyjne.

Konsultacja internetowa w weekend

W środku tygodnia nietrudno znaleźć otwarte placówki lekarskie, ale w weekend to zadanie wydaje się niewykonalne. Niektóre prywatne jednostki mogą działać w te dni, jednak taka wizyta wiąże się z niemałym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. W takim
wypadku najlepszym sposobem jest sięgnięcie po poradę internetową. Wiele platform e-konsultingowych działa 7 dni w tygodniu, nawet przez całą dobę. Za ich pośrednictwem z łatwością otrzymasz opinię specjalisty oraz niezbędną e-receptę, którą bez problemu zrealizujesz w dowolnej aptece.