Go to content

Czekolada „przeciwbólowa” na okres… Skusisz się na szwajcarską czekoladę do zadań specjalnych?

Fot. Screen z FacebookaLas Noticias Televisa Monterrey

Tak, kochamy czekoladę pod różnymi postaciami. Miłośnicy tej słodkości mogą wykłócać się między sobą o wyższość mlecznej nad gorzką, nadziewanej nad zwykłą, w oryginalnych smakach nad klasyczną. A fakt pozostanie niewzruszony, najzdrowsza jest gorzka czekolada, i … ”księżycowa”.

Pomysł naczekoladę zawdzięczamy mieszkańcom Ameryki Południowej, którzy nauczyli się wykorzystywać owoc kakaowca właściwego, do pozyskiwania cennego surowca. Pozyskiwane z niego kakao i masło kakaowe, są głównymi składnikami prawdziwej czekolady. A w niej, znajdziemy witaminy A, B1, B2, B3, E i PP minerały inne składniki cenne dla naszego zdrowia. Czekolada wzmacnia serce i układ krwionośny, działa przeciwzakrzepowo, zmniejsza ryzyko zawału serca, chorób nowotworowych oraz pobudza pracę nerek.

Chcesz być piękna? Sięgaj po czekoladę

Ale jeśli nie chcesz przytyć, nie jedz jej zbyt dużo. Pocieszające jest to, że czekolada zastosowana w kosmetyce znakomicie wpływa na oczyszczanie skóry z toksyn, wykazuje działanie wyszczuplające i antycellulitowe. Tabliczka szlachetnej czekolady zawiera również flawonoidy, które opóźniają procesy starzenia i neutralizują działanie wolnych rodników. Gdy dopada cię złość, sięgnij po kilka kostek czekolady, która podnosi poziom serotoniny i endorfin. Po chwili poczujesz się odprężona, zrelaksowana i ukoisz zszargane nerwy, oszczędzając swoją urodę (wszak złość urodzie szkodzi!).

Czekolada „przeciwbólowa” na okres

Zamiast od razu sięgać po tabletki, łykniesz kilka kostek specjalnej, szwajcarskiej czekolady. Brzmi dziwnie? A to prawda. Naukowcy postanowili przyjść kobietom z pomocą podczas miesiączki, opracowując patent na czekoladę do zadań specjalnych.

Producent „czekolady z sercem” — Chocolate mit Herz, ogłosił, że opracował mieszankę posiadającą zbawienne dla kobiet właściwości przeciwbólowe. W pomysłowej czekoladzie nazwanej Frauenmond, oprócz 60% czekolady, znajduje się 17 różnych alpejskich ziół. Ma ona smakować, uspokajać, harmonizować kobietę, podczas trudnego czasu. Producent zapewnia, że raczej nie wyprze ona tradycyjnych pigułek na ból brzucha, czy głowy, ale na pewno nie zaszkodzi, a nawet pomoże. Spróbujecie?


źródło: www.wprost.pl, www.polskatimes.pl