Go to content

W te wakacje odwieź południe Europy – wcale nie tak oczywiste. Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #7 [22.05]

Mat. prasowe

Myślimy: „ciepła Europa”, widzimy Włochy, Grecję i coraz częściej Chorwację. Ale przecież południowa i cieplejsza część Europy nie na tych państwa się kończy. Wakacje to czas, kiedy możemy doświadczać nowego, odkrywać miejsca, w których jeszcze nie byliśmy, a które są turystycznie szalenie interesujące.

Może w tym roku warto pomyśleć o zmianie kierunku i wyjechać tam, gdzie wcześniej nie byliśmy?

Albania

To kraj tajemniczy i pełen kontrastów. Między bajki można włożyć stereotypy mówiące o tym, że jest państwo niezbyt bezpieczne dla turystów. Tymczasem Albania znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce krajów najchętniej odwiedzanych przez Polaków.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Kto pokochał Chorwację, z pewnością powinien udać się trochę dalej do Albanii. Niewiele jeszcze w przewodnikach turystycznych można znaleźć informacji o tym państwie. Jedno jednak jest pewne: Albania zachwyca zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, pięknymi plażami i zaśnieżonymi górami. Albania leży w samym sercu regionu nad Adriatykiem, gdzie niemal cały czas świeci słońce, a Albańczycy słyną ze swojej gościnności. Nie można też zapomnieć o tradycyjnej kuchni albańskiej, której nie można skosztować i która pozostawia niezapomniane wrażenia.

13234957_1327534927259889_1660538744_o

powinnam tam pojchac bo

W Albanii dzięki firmie NOVASOL można wynająć apartamenty już 10 metrów od adriatyckiej plaży w jednym z najstarszych miast tego państwa Durrës, które powstało już w 627 r. p.n.e. – koszt siedmiu noclegów dla czterech osób wynosi około dwóch tysięcy złotych. Tu także można spędzić wakacje nad jeziorem. Koszt wynajęcia apartamentu dla 4 osób na siedem noclegów w Pogradec wynosi 970 złotych, czyli niecałe 250 złotych od osoby.

Jak widać to kraj nie dość, że różnorodny, to także dostępny każdą kieszeń.

Czarnogóra

Kto kocha Chorwację, powinien oprócz Albanii odwiedzić także Czarnogórę, która zachwyca swoim pięknem. Okazuje się, że egzotyczne krajobrazy wcale nie muszą być odległe, bo właśnie na południu Europy znajduje się państwo, które cechuje egzotyka i nutka świeżości. To kraj, podobnie jak Albania, kontrastów. Z jednej strony wypocząć można na adriatyckich plażach, a z drugiej podziwiać piękno gór – dzikie tereny nie skażone w niektórych miejscach ludzką ręką.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Trudno gdziekolwiek indziej znaleźć taką różnorodność krajobrazów. Czarnogóra to ponadto długie plaże, przejrzyste jeziora i dzikie rzeki. To tutaj obserwować możemy stromo opadające skały, schowane między zatokami z piaszczystymi plażami oraz cudownymi przybrzeżnymi miasteczkami. Czarnogóra to w końcu bogate dziedzictwo kulturowe. Niemal każda miejscowość ma swoją długoletnią historię do opowiedzenia.

W głębi kraju podziwiać można jeden z najgłębszych i najdłuższych wąwozów w Europie – wąwóz Tara.

Czarnogóra to kraj, gdzie morski błękit miesza się ze szmaragdową zielenią i skalistą szarością. To idealne miejsca na wakacje marzeń.  Warto zabrać przyjaciół i dla 10 osób wynająć dom wakacyjny, które przez NOVASOL oferowane są już w cenie za siedem noclegów za około 800 złotych od osoby. Można też zorganizować sobie rodzinne wakacje. Wynajęcia apartamentu dla 4 osób na siedem noclegów to koszt około 2000 złotych.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Bułgaria

W latach 80-tych wakacje w Bułgarii to dla wielu naszych rodziców były niedoścignionym marzeniem. Dzisiaj do tego kraju podróżujemy bez problemy, ale nadal jest w nim jeszcze wiele miejsc do odkrycia, zwłaszcza, że nadal jest to jeden z najtańszych celów podróży, którego oferta noclegowa stale się rozwija i nie odbiega od europejskich standardów.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Najchętniej odwiedzamy wybrzeże Morza Czarnego, ale linia brzegowa Bułgarii rozciąga się na długości 400 kilometrów i jest wyjątkowo urozmaicona. Można tu spotkać skalne klify, jak i rozległe wydmy i urokliwe, spokojne zatoczki. Piaszczyste plaże Bułgarii mają długość 130 kilometrów, z pewnością każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Uwaga temperatura morza wynosi latem 22 stopine, a powietrza 26. Czego można chcieć więcej? Oczywiście jeszcze przydałoby się idealne lokum na odpoczynek, a takie można znaleźć w ofercie NOVASOL.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

To w Bułgarii dom z basenem dla sześciu osób blisko piaszczystej plaży można wynająć za około 2500 złotych za siedem noclegów (czyli około 420 złotych), a apartament dla 4 dorosłych osób za około 2000 złotych.

I jak? Dacie się skusić na tę część Europy?

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat prasowe

Mat prasowe


W komentarzu do tego artykułu dokończ zdanie: „Powinnam tam pojechać, bo…” i weź udział w naszej zabawy. Najfajniejszy komentarz zostanie nagrodzony voucherem wakacyjnym o wartości 2.000 zł od Novasol. Regulamin akcji znajduje się tutaj.