Go to content

Zmęczona? Znużona? Dodaj sobie energii!

Fot. iStock

Czy wiesz, że bardzo dużo kobiet ma niedobór żelaza? Może to powodować, że czujesz się słaba, zmęczona, poddenerwowana i ciężko Ci jest się skoncentrować. Inne objawy niskiego poziomu żelaza to cienie pod oczami, bóle głowy, blada cera oraz zwiększone zapotrzebowanie na sen. Niedobór żelaza jest najbardziej powszechnym niedoborem składnika odżywczego na świecie. Ponieważ wyróżnia się wiele stopni niedoboru żelaza, nawet możesz nie być świadoma, że Twój poziom żelaza jest niski. Osoby starsze, sportowcy, kobiety ciężarne i karmiące oraz wegetarianie mogą mieć zwiększone zapotrzebowanie na ten pierwiastek.

Żelazo jest niezbędne

Ponieważ Twój organizm nie jest w stanie produkować żelaza sam, Ty musisz go dostarczać przez codzienną dietę. Większość żelaza służy wytwarzaniu hemoglobiny – czerwonego barwnika krwi. Żelazo jest niezbędne w procesie dostarczania tlenu do organizmu. Dostarczanie wystarczającej ilości żelaza jest bardzo trudne. Przyswajalność żelaza można poprawić, jedząc więcej owoców i warzyw bogatych w witaminę C. Niestety inne produkty spożywcze, np. otręby, mleko, czarna herbata i kawa, zaburzają wchłanianie żelaza.

Naturalne rozwiązanie!

Floradix ® żelazo i witaminy, płynny suplement diety na bazie roślin zawierający żelazo pomaga utrzymać prawidłowy poziom żelaza. Uzyskany jest z łatwo rozpuszczalnego glukonianu żelaza II oraz organicznej żywności i współdziałających witamin. Floradix ® jest łatwo przyswajalny i szybko uzupełnia poziom żelaza, co pomaga odbudować potrzebną dawkę energii! Płynna formuła Floradix ® oraz zawarte w nim ekstrakty z roślin takich jak koper włoski i kłącze perzu pomagają utrzymać prawidłową pracę układu trawiennego. Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych preparatów z żelazem Floradix ® nie powoduje zaparć.

Floradix ® żelazo i witaminy jest dostępny w opakowaniach 250 ml, 500 ml oraz tabletkach a także w wersji nie zawierającej glutenu.

Fot. Materiały prasowe

Firma Salus dba o środowisko. Wszystkie surowce roślinne wykorzystywane do produkcji pochodzą z upraw ekologicznych. Zakazane jest używanie do produkcji roślin modyfikowanych genetycznie (GMO). Do produkcji nie wykorzystuje się alkoholu, sztucznych barwników, konserwantów ani żadnych dodatków syntetycznych.


Artykuł powstał we współpracy z Floradix