Go to content

Badania potwierdzają: pizza pomoże ci schudnąć. To jaka dzisiaj, hawajska czy pepperoni?

Fot. iStock/Maica

Dobre wieści! Jedząc pizzę, możesz łatwiej osiągnąć wymarzoną wagę. I to wcale nie chodzi o to, że pizza nagle stała się w oczach badaczy zdrowa jak sałatka. Niedawne badania wykazały po prostu, że ci, którzy pozwolili sobie na dzień „odpustu” podczas diety, byli bardziej skłonni do wytrwania przy diecie długoterminowej i w ogóle osiągali lepsze efekty w odchudzaniu.

Według Men’s Health , uczestnicy eksperymentu, którzy przerwali dietę na jeden dzień (po dwóch tygodniach rygorystycznej diety) i mogli zjeść wszystko, na co mieli ochotę, byli bardziej zmotywowani do utrzymania jej przez cały następny tydzień.

Jak widać, odrobina wyrozumiałości dla samego siebie nigdy nikogo nie skrzywdziła. Pomysł wyznaczenia konkretnego dnia na zjedzenie twojej ukochanej pizzy, zamiast dietetycznej zdrowej żywności pozytywnie wpłynie nie tylko na twoją motywację, ale i samopoczucie – poczujesz się dowartościowany i szczęśliwy.

„Kluczem do sukcesu jest planowanie z wyprzedzeniem i wyznaczenie konkretnego dnia na złamanie zasad” – twierdzi autorka badania Rita Coelho do Vale. Jeśli tego nie zrobisz, nie oczekuj cudów.

Nie można zaprzeczyć, że utrzymanie zdrowego stylu życia nadal będzie wymagało dyscypliny i determinacji, ale przynajmniej zostaniesz za swój wysiłek wynagrodzona. A jeśli masz ochotę, swoją pizzę przygotuj sama, ze świeżych składników – tak, by w pełni kontrolować sód, tłuszcz i węglowodany.


Na podstawie: simplemost.com