Zdrowie

7 problemów ze zdrowiem, o których powie ci twój język

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/Peopleimages
Następny

Na co dzień nie zwracamy większej uwagi na stan języka. Zajmujemy się przede wszystkim zębami, język traktując trochę po macoszemu. A nie jest to dobre, bo wbrew pozorom, język wiele może nam powiedzieć o stanie zdrowia. Jeśli zauważyłaś u siebie podejrzane plamki czy piekące miejsca, nie machaj na nie ręką, tylko sprawdź, o czym takie problemy mogą świadczyć.

7 problemów ze zdrowiem, o których powie ci twój język

1. Biały, nierówny język

Biały język mogą powodować pleśniawki. Drożdżyca to infekcja spowodowana nadprodukcją Candida, często związana z jest z antybiotykami, które niszczą także dobre bakterie, co otwiera drogę drożdżom. Problem najczęściej dotyczy małych dzieci, ale może również pojawiać się u osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, po leczeniu chemioterapią i u osób w podeszłym wieku.

2. Bolesny, „popękany” język

Sam „pęknięty” język rzadko jest powodem do niepokoju i ten stan ma podłoże genetyczne, co pogłębia się wraz z wiekiem. Problemy pojawiają się, gdy słaba higiena jamy ustnej powoduje gromadzenie się drobnoustrojów w pęknięciach, co może prowadzić do infekcji. Wtedy pojawia się ból lub pieczenie języka.

3. Afty

Są to bolesne obszary, które występują na języku lub policzkach. Najbardziej dokuczają przez cztery do pięciu dni, a następnie ustępują i znikają w ciągu dwóch tygodni. Uważa się, że afty spowodowane są przez wirusy i zwykle występują podczas długotrwałego stresu i wyczerpania fizycznego. Powodować je może również nadmierne spożywanie kwaśnych lub pikantnych potraw, niedobór witamin, hormonów, stres lub zaburzenia autoimmunologiczne.

4. Małe, białe plamki 

Taki objaw może wskazywać na leukoplakię, czyli rogowacenie białe, które objawia się rogowaceniem nabłonka błon śluzowych w jamie ustnej, krtani, gardle i okolicy narządów płciowych. Nie wolno ignorować tej choroby, ponieważ jest ona zaliczana do stanów przednowotworowych skóry. Badania wykazały, że nieleczona leukoplakia w przeciągu około 5 lat przekształca się w raka płaskonabłonkowego u 4-6% chorych. Najczęstszą przyczyną leukoplakii jest palenie tytoniu, ale także szorstkie, nierówne zęby, obrażenia po stronie policzka w wyniku gryzienia, żucie tytoniu i stany zapalne organizmu. Leukoplakia często ustępuje samoistnie, ale bezpieczniej jest skonsultować się z lekarzem.

strona 1 z 2


czytaj dalej

Zdrowie

Pomysły na piękne randki przez cały rok!

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
9 lutego 2018
Fot. iStock
Następny

Randka. „Z języka francuskiego „rendez-vous” – umówione spotkanie mające na celu nawiązanie i rozwinięcie znajomości”. Nic dziwnego, że miejsce i okoliczności w których się spotykamy, nie może pozostać bez znaczenia.

To na randce przede wszystkim, w intymnych okolicznościach, weryfikujemy swoje oczekiwania, konfrontujemy z rzeczywistością nasze wyobrażenia i rachuby, co do szans na piękne, wspólne życie. Już sam pomysł, co do miejsca takiego spotkania może okazać się … zgubny. I o ile, mamy takie wrażenie, kobietom zdecydowanie łatwiej do głowy przychodzą pomysły, żeby zaskoczyć swojego partnera, o tyle panowie ciągle mają z tym kłopot. A gdyby tak, zwyczajnie, wysłać im tego linka…

Zdrowie

7 miejsc i rzeczy, które przyciągają złe duchy. Lepiej ich unikać

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/chainatp

Zła energia jest jednym z najczęściej wykorzystywanych tematów podczas tworzenia horrorów. Są one na tyle sugestywne, że niektórzy mają problemy, by spokojnie położyć się spać po takim seansie. Jedni wierzą w złe duchy, a inni nie zgadzają się z tym, że one istnieją. To chyba nie zostanie do końca rozstrzygnięte, bo ilu ludzi i indywidualnych doświadczeń, tyle różnych zdań.

Niech każdy wierzy w co chce, a tym, którzy uważają, że duchy nam towarzyszą dyskretnie na co dzień, polecamy wykaz rzeczy i miejsc, które mają szczególną moc przyciągania niespokojnych dusz. Te na wszelki wypadek lepiej omijać.

7 rzeczy, które przyciągają złe duchy

1. Miejsca z historią przemocy

Miejsca, które spływały krwią lub były świadkami ogólnie pojętej przemocy, zatrzymują w sobie złą energię. Co bardziej wrażliwe na nią osoby twierdzą, że odczuwają, gdy miejsce jest złe, choć nie wiedzą, jaka stoi za nim historia.

2. Zapiekły gniew

Złe emocje, gdy nie znajdują bezpiecznego ujścia kumulują się w człowieku, psując jego duszę. Nawarstwiają się w nim i sprawiają, że jest bardziej podatny na złą energię, która może zawładnąć w życiem tej osoby.

3. Głęboki smutek

Głęboki smutek, depresja, ciężkie myśli, które izolują człowieka przed światem, wg wielu osób wierzących w zjawiska paranormalne, przyciągają złe duchy. Brak postrzegania sensu życia sprawia, że są oni bardziej podatni na ich podszepty.

4. Miejsce samobójstwa

Miejsce, w którym samobójca odebrał sobie życie, postrzegane jest jako potępione, przepełnione złem. Wiele osób woli trzymać się z daleka, by nie mieć styczności z energią skumulowaną w jednym miejscu.

5. Miejsce, w którym popełniono zbrodnię

Tam, gdzie przelano krew niewinnej osoby, pozostanie niewidzialny ślad po nieszczęściu. Odebranie komuś życia wiąże się z potwornym złem, którym karmią się złe duchy.

6. Skrajna nienawiść

To kolejna z emocji, które zatruwają ludzką duszę i czynią ją bardziej podatną na działanie sił nieczystych. Duchy karmią się ludzkimi słabościami i przejawami zła.

7. Niepokój i negatywne myśli

Odczuwanie niepokoju, frustracji, złych myśli tworzy podatny grunt dla działalności demonów. Jedne negatywne myśli przyciągają kolejne i stają się pożywką dla złej energii.

źródło: popularne.net

 


Zobacz także

8 nawyków, które szkodzą twoim oczom

Supertalerz – zaserwuj sobie bombę witaminową!

Środki wspierające odchudzanie. Sprawdź, w czym pomoże inulina, chityna czy błonnik?

Środki wspierające odchudzanie. Sprawdź, w czym pomoże inulina, chityna czy błonnik?