Zdrowie

5 problemów zdrowotnych, które ujawnia wygląd twoich dłoni

Redakcja
Redakcja
20 grudnia 2017
Fot. iStock/energyy
 

Wygląd dłoni świadczy nie tylko o sposobie ich pielęgnacji lub zaniedbaniach, ale informuje również o problemach zdrowotnych. Na pierwszy rzut oka nieistotne plamki, czy stale zimne palce nie są czymś niepokojącym. Wiele osób traktuje pewne odstępstwa od normy, jako specyficzną urodę.

Tymczasem wygląd dłoni może wskazywać na zaburzenia czy choroby, które warto skonsultować ze specjalistą.

5 problemów zdrowotnych, które ujawnia wygląd twoich dłoni

1. Zaczerwienie skóry

Zaczerwienienie skóry mogą świadczyć o alergii skórnej. W takim przypadku należy wykonywać prace związane z czyszczeniem w domu w rękawiczkach i używać odpowiednich kremów ochronnych na skórę.

2. Pękające opuszki

Główną przyczyną pękania opuszków jest niedobór witamin z grupy B, A i E. Jeśli problem nie mija, konsultacja lekarska pomoże wykluczyć niedoczynność tarczycy lub cukrzycę, które również mogą powodować pękanie.

3. Opuchnięte palce

Opuchlizna palców może być oznaką odwodnienia, ponieważ gromadząc wodę, organizm zabezpiecza się przez skutkami jej niedoboru i stąd obrzęk. Inną przyczyną może być dieta bogata w sól, która podnosi ciśnienie krwi i powoduje zatrzymanie wody. Podobne problemy mogą również powodować poważniejsze choroby, takie jak choroby nerek, serca lub tarczycy, które wymagają konsultacji u specjalisty.

4. Zakrzywienia palców

Powinny one niepokoić, szczególnie gdy nie są skutkiem mechanicznego urazu. Zakrzywienia mogą być efektem choroby przewlekłej, takiej jak np. reumatycznego zapalenia stawów.

5. Sine, zimne dłonie

Gdy palce stają się białe lub bladoniebieskie, bolesne, bardzo długo się nagrzewają, bolą, może być to objaw choroby Buergera. W jej przypadku tętnice i żyły w kończynach mogą zostać zablokowane drobnymi skrzepami krwi, dobrze jest skonsultować objawy z lekarzem.

źródło: www.ofeminin.plwww.hellozdrowie.pl


Zdrowie

Zgoda, idą święta, ale w tym roku nie obżerajmy się bez opamiętania, bo inaczej… Koniecznie obejrzyjcie ten filmik!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 grudnia 2017
Fot. Screen z Facebooka /Paulo Roberto
 

Ja wiem, ja rozumiem. Makowiec taki pyszny i rybka i  barszczyk i pierożki. I jeszcze te fantastyczne świąteczne czekoladki. Grzech nie zjeść! A potem sennie się robi za tym stołem i ciężko jakoś się podnieść, więc lepiej się od razu położyć. A następnego dnia przecież też święto, więc od razu usiąść do świętecznego śniadania.  Taka tradycja.

Zobaczcie, co się wydarzy „o jedno ciastko za daleko”… ;P


Zdrowie

Po co kobietom małżeństwo? Właściwie to po nic…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 grudnia 2017
Fot. istock/bortonia

Ślub spełnieniem marzeń? Hmm, niekoniecznie dla kobiet. Choć kultura popularna każe nam wierzyć, że biała suknia i welon to życiowy cel większości z nas, a dla panów małżeństwo to zło konieczne, życie i badania naukowe pokazują, że sprawy przedstawiają się zupełnie odwrotnie, a bycie „żoną” bywa prawdziwą udręką ;).

Wcale nie jest tak, że małżeństwo to dla kobiet środowisko naturalne, a dla panów zamknięta klatka. W prawdziwym świecie, to panowie zyskują na nim najwięcej. Naukowcy potwierdzają: żonaci mężczyźni odnotowują korzyści w każdej ważnej dziedzinie życia: ich zdrowie się poprawia, pieniądze się mnożą (tak, nic tak nie mobilizuje do ich zarabiania jak rodzina), a poziom zadowolenia z życia znacznie się podnosi.

A co do pań… No cóż. Około dwóch trzecich pozwów rozwodowych jest składana przez kobiety. Dlaczego? Zdaniem psychologów, małżeństwo w dużej mierze ciągle jeszcze bywa symbolem kobiecego podporządkowania mężczyźnie…. I nie tylko symbolem.

Dla wielu pań zamążpójście okazuje się rodzajem dziwnego układu, w którym odgrywają one dość paradoksalną rolę: pracują ciężej niż ich partnerzy, otrzymując za to mniej korzyści niż oni, odczuwają mniejszą (coraz mniejszą) satysfakcję ze swojego związku i wykazują coraz większą frustrację. Jeśli sytuacja materialna im na to pozwala, rozczarowane swoją sytuacją odchodzą.

Zmęczone, zestresowane decydują się na rozwód, a po rozwodzie… zdrowieją, nabierają wiatru w żagle i wyruszają na podbój świata. Po co im było to małżeństwo? Właściwie, to po nic…


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Zobacz także

Kasza - jaglana, gryczana, jęczmienna, manna, bulgur

Kasza kaszy nierówna. Wszystkie warto jeść, choć różnią się obecnością glutenu i zawartością składników odżywczych

Dziewięć rzeczy, które każdy powinien wiedzieć zanim sięgnie po multiwitaminę

Banalnie proste koktajle, które oczyszczą twój organizm po świątecznym przejedzeniu