Wiadomości

Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

Redakcja
Redakcja
4 grudnia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann – klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w naszych sklepach produktów. Do 20 grudnia trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Fot. Materiały prasowe

Mechanizm pomocy jest prosty. Pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Każdego  roku pomoc trafia do domów dziecka, samotnej matki, hospicjów, fundacji na rzecz chorych i seniorów, a także do schronisk  dla zwierząt.

Fot. Materiały prasowe

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, na początku roku powstaje lista 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione u nas zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, które oragnizacje chcą wspierać.

Fot. Materiały prasowe

Każda złotówka wydana w Rossmannie przybliżała do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. Udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne.

Na stronie https://www.rossmann.pl/pomagamy można sprawdzić wartość darowizn, jakie otrzymały poszczególne organizacje objęte programem.

Fot. Materiały prasowe


Wiadomości

5 powodów, by zabrać psa na swój urlop nad morzem

Redakcja
Redakcja
5 grudnia 2019
Hotel Senator przyjazny zwierzętom
Fot. Materiały prasowe

To już nawet nie moda czy chwilowy trend. Zabieranie zwierząt na rodzinny wypoczynek staje się w Polsce normą. Skąd taka zmiana? Zapytaliśmy o zdanie tych, którzy nie wyobrażają już sobie sytuacji, gdy pies zostaje w domu. Gdy zaczyna się urlop, pakują jego najpotrzebniejsze rzeczy i ruszają razem z nim w świat…

Hotele Przyjazne Zwierzętom

Kierunek? Zdecydowanie najczęściej miejsca przyjazne zwierzętom. Takie, gdzie nie tylko psy są mile widziane, ale też hotel jest przygotowany na ich przyjazd. Co kawałek znajdziemy tu miski ze świeżą wodą, a w pokojach dodatkowe ręczniki dla psów. Poza tym nie będziemy też mieć dylematu, czy i dokąd możemy wybrać się razem z psem. Zarówno w samym hotelu, jak i w jego okolicy będą bowiem miejsca, gdzie zwierzęta nikomu nie przeszkadzają.

Fot. Materiały prasowe

Wszędzie dobrze, ale z Panem najlepiej

Urlop, chwilowa zmiana miejsca, relaks… – każdy z nas przynajmniej raz w roku musi mieć kilka dni, by odpocząć. Dlaczego nie wprowadzić nowego zwyczaju i nie pozwolić na to również naszym czteronożnym pupilom? Dzięki temu nie będą musiały się z nami rozstawać, a tym samym przeżywać niepotrzebnego stresu. Nie trafią na czas urlopu do hotelu dla zwierząt czy pod opiekę naszych znajomych. Będą za to mogły spędzić go z nami. W innym miejscu, poza domem, ale za to w bardzo dobrze znanym sobie towarzystwie.

Hotel Senator przyjazny zwierzętom

Fot. Materiały prasowe

Rozpieszczony = zadowolony

Poza tym, który psiak nie lubi smakołyków i rozpieszczania? Przyjeżdżając na przykład do Hoteli Nadmorskich, Wasze psy prawdopodobnie polubią te miejsca już od progu recepcji. I to nie tylko dlatego że zostaną miło powitane. W ramach oferty specjalnej, dotyczącej pobytów ze zwierzętami Hotele weszły bowiem we współpracę z zaprzyjaźnionym sklepem zoologicznym i gdy tylko mogą, witają Gości rozpoczynających taki pobyt dedykowanymi psimi pakietami powitalnymi. Można? Można!

Pies i morze

Duża przestrzeń, szum morza, fale czy ścieżki prowadzące przez nadmorskie lasy – żaden, choćby największy park miejski nie może konkurować z taką okolicą i psy bardzo szybko to zauważają. Zwłaszcza jeśli zdecydujecie się przyjechać nad Bałtyk poza sezonem. Wówczas bez problemu znajdziecie miejsce, gdzie będziecie tylko Wy i morze. Wasz pies z pewnością bez trudu oswoi się wtedy z nowym miejscem. Będziecie mogli spacerować z nim bez stresu, bez pośpiechu. Puste, ciche, spokojne plaże, gęste, nadmorskie lasy…- to wszystko przez tych kilka dni będzie Wasze.

Hotel Senator przyjazny zwierzętom

Fot. Materiały prasowe

Z perspektywy dwóch kółek

Bardzo dobrym pomysłem jest również wypożyczenie rowerów, zwłaszcza jeśli Wasz pies potrzebuje większej aktywności. Wówczas możecie zwiedzać okolicę z perspektywy dwóch kółek i docierać do nowych, często jeszcze nieodkrytych miejsc. Przyjemne z pożytecznym, tym bardziej że w ostatnim czasie nad polskim morzem powstało mnóstwo nowych ścieżek rowerowych. Część z nich prowadzi przez lasy, część biegnie nad wydmami, jeszcze inne pozwalają oglądać bez schodzenia z roweru Bałtyk. W ten sposób Wy macie więc ciekawą wycieczkę po okolicy, a pies – świetną okazję, by się wybiegać.

Fot. Materiały prasowe

Hotel Senator przyjazny zwierzętom

Jeśli do tej pory nie zdecydowaliście się jeszcze na taki wyjazd, polecamy polskie wybrzeże oraz hotele należące do Grupy Hotele Nadmorskie a szczególnie Hotel Senator****. Hotel Senator hotel przyjazny zwierzętom.

Hotel Senator przyjazny zwierzętom

Fot. Materiały prasowe


 

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Senator


Wiadomości

Nie kochasz jego, tylko swoje wyobrażenie o nim, ocknij się wreszcie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2019
Fot. iStock/gilaxia

Czasem przyciągają nas do siebie ludzie, o których myślimy potem „jak mogłam ją/jego” pokochać. Wyrzucasz sobie, że dla jakiejś relacji zmarnowałaś życie, zdrowie, czas. Nie jesteś szczęśliwa, a kiedy ktoś pyta cię” „Dlaczego wciąż z nim jesteś?” nie umiesz odpowiedzieć. Miłość? Tak, była. Ale nie miłość do niego, do tego kim jest naprawdę. Tylko do twojego wyobrażenia o nim. Pokochałaś to, co sobie wymyśliłaś. A teraz widzisz, jak bardzo się pomyliłaś.

5 sygnałów, że nie kochasz jego, tylko swoje wyobrażenie o nim

1. Tęsknisz za partnerem tylko wtedy, gdy jesteś zupełnie sama

Chociaż normalne i zdrowe jest pełne życie – praca, spotkania z przyjaciółmi, czas na hobby i inne elementy związane z twoimi relacjami z innymi ludzmi – to jeśli kochasz naprawdę, w tym czasie również tęsknisz i myślisz o ukochanym. Jeśli tęsknota pojawia się tylko wtedy, gdy naprawdę nikogo przy tobie nie ma, twój partner może jedynie wypełniać pustkę w twoim życiu. Jesteś z nim, nie dlatego, że uważasz, że jest wyjątkowy, ale dlatego by mieć kogoś obok. Nie kochasz jego, tylko to, że „jest”.

2. Nie zauważasz negatywnych zachowań

Złośliwe, chamskie komentarze, które wyłapują ludzie z waszego otoczenia. Brak szacunki, zdrady. Nie widzisz ich, racjonalizujesz, tłumaczysz. Wmawiasz sobie, że żaden związek nie jest przecież idealny. Przyznaj, starasz się utrzymać iluzję dobrego związku i idealnego partnera. Jak długo tak się da?…

3. Zaczynasz zmieniać poglądy, wartości i przekonania.

Może kiedyś chciałaś być mamą, ale odkładasz te marzenia, ponieważ twój partner nie jest zainteresowany ojcostwem. Być może teraz zgadzasz się z przekonaniami politycznymi, o których nigdy nie myślałeś, że ci się spodobają, tylko dlatego, że on je wyznaje. Nie ma nic złego w tym, że nasze opinie ewoluują, ale ważne jest, aby pozostać wiernym swoim podstawowym przekonaniom. Prawdziwa miłość to akceptacja różnic.

4. Często fantazjujesz o przyszłości

Wyobrażasz sobie wasz przyszłe podróże i przygody, wspólny dom, rodzinę. Tak bardzo chcesz czegoś, co ma się dopiero wydarzyć, że ignorujesz przykrą rzeczywistość. I to, że z tym partnerem takiej przyszłości nie zbudujesz. Bo on ma inne marzenia, inne priorytety.

5. Masz nadzieję, że twój partner się zmieni

Bo wtedy byłoby łatwiej „dopasować” go do twojego planu. Ale on nigdy nie będzie taki, jak sobie go wymyśliłaś, zrozum to wreszcie. Ma swoje wady, swoje słabości, tak jak ty. Nie jest robotem, którego możesz zaprogramować. Nad pewnymi rzeczami może pracować, starać się być lepszym. Ale w sprawach podstawowych pozostanie sobą.


Na podstawie: elitedaily.com

 


Zobacz także

Pomyśl o swoim Tacie i zadbaj z nim o plan na różne historie życiowe

#WszyscyDoWioseł2019 czyli „Dołóż się do łóżka”

Eksperci alarmują – już co trzecie polskie dziecko dźwiga zbędne kilogramy