Pan Młody Ślub

W jakich majtkach się ochajtać?

Redakcja
Redakcja
29 maja 2019
Fot. iStock
 

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc. To właśnie wtedy rozpoczyna się prawdziwe lato, zaczynamy myśleć o urlopie i zbliżających się wakacjach. Jest on jednak szczególny także z innego powodu – ma w swojej nazwie literę „R”, która zdaniem wielu przynosi szczęście w małżeństwie. Liczba legalizowanych wówczas związków bije wszelkie rekordy, a narzeczeni planują całą ceremonię w najdrobniejszych szczegółach. Jedną z kluczowych kwestii jest ślubny strój. Abstrahując od sukni, czy garnituru, istotna jest także… bielizna. Ta kobieca traktowana jest niemal jak relikwia, a męska…  no właśnie. Czas to wreszcie zmienić!

Diabeł tkwi w szczegółach

Garnitur, koszula i buty – wokół tych elementów garderoby Pana Młodego koncentruje się cała uwaga. To one rzucają się w oczy i są szeroko komentowane. Jednak najważniejsze kryje się pod spodem. Mowa oczywiście o bieliźnie. I choć zobaczy ją prawdopodobnie jedynie Panna Młoda (choć wesele może się różnie potoczyć…), Pan Młody powinien wybrać swoje majtki z podobnym pietyzmem, co pozostałe elementy ślubnej stylizacji czy dodatki.

Dlaczego?

Ślub i późniejsze wesele, poza uczuciowym i romantycznym charakterem, daje Młodym po prostu niezły wycisk. Kościół – wstań, usiądź, uklęknij. Wesele – całonocne tańce oraz rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, wymagające nieustannego przemieszczania się. Nie wolno zapominać także o oczepinach – tutaj może wydarzyć się już naprawdę wszystko. W związku z tym Państwu Młodym musi być po prostu wygodnie. W sukni, garniturze, butach, ale też bieliźnie. Świadomość panów w tym zakresie jest raczej znikoma, a to duży błąd. Ciągłe układanie „interesu” w nogawkach wygląda nieestetycznie i jest zwyczajnie niekulturalne, natomiast pozostanie z tym dyskomfortem może przerodzić się w ból lub wręcz  złość i ostatecznie pokrzyżować plany związane z nocą poślubną.

Klejnoty w hamaku

Marka SAXX wyciąga rękę do facetów, oferując im nowoczesne bokserki, wyposażone w specjalny hamak na klejnoty. To rozwiązanie sprawia, że noszący taką bieliznę ma wszystko pod kontrolą i nie musi przejmować się koniecznością ciągłego majstrowania w kroku. SAXXy zostały zaprojektowane przy wykorzystaniu oddychających materiałów, a szwy przeniesiono na zewnątrz bielizny, co sprawia, że niemal się ich nie czuje. Dostępne są poza tym w całej gamie wzorów – od tych eleganckich, po naprawdę wystrzałowe. Które wybrać – tę decyzję musi podjąć Pan Młody (lub jego przyszła żona).

Bielizna, zarówno męska, jak i damska, szczególnie w kontekście ślubów jest kluczowa. Wysiłek wynikający z ogromu obowiązków, z jakim będą musieli uporać się Młodzi, pomimo asysty świadków i rodziców będzie bardzo duży. Garnitur nie jest najwygodniejszym ubiorem (dodatkowo faceci chętnie decydują się na bardzo obcisłe spodnie) – dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na majtki. No i dzięki temu uratować noc poślubną…


Artykuł sponsorowany


Pan Młody Ślub

Rozwiązanie konkursu #Niedobrani

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
29 maja 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Tak miłość się nie zdarza,a przynajmniej nie powinna się zdarzyć… Bo jak tak można. Ona z Wenus, on z Marsa. Ona piękna, on zwykły. Albo zupełnie odwrotnie. Prawniczka i piekarz? Lekarka i gospodarz? A może on jest za niski na tę miłość, za biedny, za chudy? Jak bardzo nie pielęgnowalibyśmy stereotypów, miłość ma je wszystkie w nosie. Bo to ona udowadnia każdego dnia, jak pięknie można się „nie dobrać”!

Serdecznie dziękujemy wam za wspólną  zabawę!Dostałyśmy mnóstwo pięknych listów, historii o tym, jak pięknie się „nie dobraliście”.  Z przyjemnością ogłaszamy, że nagrody wędrują do…

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „#Niedobrani”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Partnerem akcji jest

Laureaci:

  • K32

3 x zestaw składający się z:

  • kosmetyków marki YASUMI me Rose (meRose Micellar liquid + meRose Face Cream)

  • podwójnego zaproszenia na pokaz filmu „Niedobrani”

Komedia producentów hitów „SĄSIEDZI”, „SAUSAGE PARTY”, „WPADKA” I „ATOMIC BLONDE”.

Piękna laureatka Oscara CHARLIZE THERON i niepoprawnie zabawny SETH ROGEN w komedii o tym, że czasem najbardziej zgrane są niedobrane pary.

Fred nie jest typem amanta. Potargana broda, kilka zbędnych kilogramów i ciuchy z liceum nie czynią go ikoną stylu. Niewyparzony język i specyficzne poczucie humoru utrudniają zawrotną karierę. Charlotte jest jego zupełnym przeciwieństwem. Piękna, ambitna i powściągliwa, przebojem zdobywa polityczne szczyty i mogłaby mieć każdego mężczyznę, gdyby tylko znalazła czas na życie prywatne. Gdy Fred Flarsky spotyka po latach swoją dawną nianię Charlotte Field, w której kochał się skrycie jako nastolatek, on jest bezrobotnym dziennikarzem, a ona amerykańską Sekretarz Stanu. Wydaje się, że nie ma na świecie bardziej niedobranej pary. A jednak coś iskrzy. I to na tyle intensywnie, że Charlotte wbrew protestom doradców, zatrudnia Freda jako autora swych przemówień. Facet ma dobre pióro, jeszcze lepsze serce, ale w wielkim świecie porusza się jak słoń w składzie porcelany. Ona zaś właśnie ogłasza swą kandydaturę na stanowisko prezydenta. Konkurenci już zacierają ręce, bo Fred z pewnością zaprzepaści jej karierę. Chyba, że świat zobaczy w nim to, co dostrzegła ona…

Konkurs trwa od 08.05.2019 do 22.05.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

 


Pan Młody Ślub

Siedem cech megalomana. Czy wiesz, z kim masz do czynienia?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
29 maja 2019
Czym jest megalomania? 7 cech megalomana
Fot. iStock – Czym jest megalomania? 7 cech megalomana

Czy znasz kogoś, kto jest przekonany, że wszystko, co mówi lub myśli, robi, jest wspaniałe? Prawdopodobnie masz do czynienia z megalomanem. I nie byłoby nic złego w takim postrzeganiu siebie, gdyby nie fakt, że megaloman czując się lepszym, poniża innych. Czym jest megalomania?

Jak go rozpoznać, skoro spotykamy ludzi, którzy są z siebie dumni, dobrze myślą o sobie i uważają, że są w stanie osiągnąć więcej niż inni. Różnica polega na tym, że ci, który mają zdrową wysoką samoocenę nie umniejszają innym, lubią ludzi.

Czym jest megalomania?

Megalomania jest stanem psychologicznym występującym pod wpływem narcystycznych objawów zaburzeń osobowości. Jednak, aby wiedzieć, czy dana osoba jest megalomanem w ramach zaburzenia, psycholodzy zwracają uwagę na to, czy jej pomysły są urojeniowe, czy nie i czy wyobraża sobie, że jest wszechmocna, twierdzi, że jest najlepsza.

Historycznym postaciom, takim jak Napoleon Bonaparte, Hitler, Stalin, często przypisuje się cechy megalomańskie i narcystyczne, bo to one stały się motorem napędowym ich dążenia do celu rządzenia całym światem.

Gdybyśmy przyjrzeli się tym przywódcom, zauważylibyśmy cechę wspólną – wszyscy byli przekonani, że są jedną człowiekiem na ziemi zdolnym uratować swoją ojczyznę i zapanować nad innymi narodami. Oni czuli, że ich istnienie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania świata. Jak pokazuje historia raz po raz megalomani stają się niebezpiecznymi przywódcami, którzy są gotowi zrobić wszystko, by uzyskać władzę.

Megaloman nie tylko wierzy, że jest zdolny do tego, czego nikt inny nie może zrobić, ale też zmaga się z odpowiedzialnością, bo często obwinia się za za konsekwencje swoich działań. Tak naprawdę w środku czują się gorsi i puści.

Siedem cech megalomanów:

  • zuchwałość; wierzą, że są niezbędni.
  • czują się niezniszczalni i potrafią rozwiązać każdy problem, manipulują ludźmi, w ten sposób dochodząc do władzy
  • uczucie wszechmocy; często testują innych, aby porównać się z nimi i pokazać, że są lepsi niż wszyscy inni
  • nie przyznają się do swoich błędów, więc nigdy się na nich nie uczą
  • mają narcystyczny i wyidealizowany obraz siebie
  • nadpobudliwie reagują na to, co mówią lub robią inni; odrzucają ludzi uważając, że to oni są problemem
  • ich próżność wspiera silne ego, które rośnie wraz z poczuciem wyższości

Co kryje się za osobowością megalomana?

Megalomani w ogóle nie przyjmują do wiadomości, że w ich wnętrzu kryje się słaba i szukająca miłości osoba, dlatego często są atakujący, obrażający, to ich mechanizm obronny.

Z drugiej strony, z powodu strachu przed byciem gorszym, ośmieszają każdego, kto sprawia, że ​​czują się zagrożeni i w konsekwencji krzywdzą te osoby. Ponadto megalomani próbują wyolbrzymiać swoje umiejętności i dramatyzować w przypadku swoich osiągnięć.

Ich arogancja może sprawić, że czasami czują się samotni, ponieważ inni ich po prostu nie akceptują, mogą się nawet izolować. Ich poczucie wyższości doprowadza do sytuacji, kiedy trzymają się z dala od tych, których uznają za gorszych. Ta samotność prowadzi do nieuniknionej pustki emocjonalnej, która dla nikogo nie jest dobra. .

Jeśli w twoim najbliższym otoczeniu masz do czynienia z megalomanem, możesz próbować go zrozumieć, ba – może ci się wydawać, że go uzdrowisz, wydobywając z niego tę kruchą osobę, którą w sobie kryje i zachęcając do jej akceptacji. Uważaj jednak – możesz stać się zagrożeniem, wrogiem numer jeden, który chce obalić megalomańskie przekonanie o własnej wyższości.

Odwiedź nas na Facebooku


Zobacz także

Sezonie ślubny, trwaj cały rok!

Przyjęcie zaręczynowe – powrót do tradycji czy zachodni wymysł?

Naszą receptą na udany związek jest wspólny stół… i wspólne łóżko