Psychologia

W życiu jest kilka osób, od których powinniśmy trzymać się z daleka

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 sierpnia 2018
Fot. Unsplash / CC0 Public Domain
 

Nieobecność bliskiej osoby może ranić, ale rani również obecność tej niewłaściwej w naszym otoczeniu. Kiedy dzielisz swoje życie z kimś, kto cię rani, ból jest znacznie dłuższy i głębszy. Przyjaciel, członek rodziny lub partner, może dosłownie „zepsuć” ci życie, a jeśli tak się właśnie dzieje, to twoim obowiązkiem jest się ratować, uciec i znów żyć w pełni.

Jeśli ten ktoś cię nie docenia, nie kocha cię, jeśli cię krytykuje za to kim jesteś, rani, obraża, ignoruje twoje emocje – musisz jak najszybciej wyjść z tego układu. Taka osoba nie może być częścią twojego życia.

Ludzie, których nieobecność w naszym życiu jest dobra

Są ludzie, przed którymi zdrowiej jest uciec, i ludzie, wobec których powinniśmy zachować bezpieczny dystans, by czuć się komfortowo.

Pesymista

Może objawiać się w waszym życiu przy wielu okazjach: wśród przyjaciół, w związku, w pracy. Pesymista to osoba, która nie przestaje narzekać, dla której wszystko zawsze idzie „nie tak”, kto uwielbia wymyślać problemy i potrafi świetnie zepsuć ci nastrój, skutecznie pozbawić radości. W rzeczywistości osoba o skłonnościach pesymistycznych ma niskie poczucie własnej wartości i lubi epatować swoimi lękami.

Martwić się jest czymś ludzkim, ale naszym zadaniem jest przede wszystkim znaleźć rozwiązania dla naszych problemów, być zdrowym i pozytywnym.

Manipulator

Manipulator sprawi, że uwierzysz, że powinnaś działaś dokładnie tak, jak on tego chcesz, a nie tak, by to było dla ciebie najlepsze. Osoba manipulująca to osoba, która wie, jak zarządzać emocjami i kto chętnie i bezwzględnie korzysta z tej umiejętności. Jest specjalistą, jeśli chodzi o identyfikowanie swoich słabości.

Zaborczy

Osoba zaborcza uniemożliwi ci budowanie więzi z innymi ludźmi, odizoluje cię i sprawi, że uwierzysz, że tak jest lepiej. Dla niej jesteś tylko kolejnym obiektem do posiadania „na wyłączność”.  Masz emocje i uczucia, żyjesz i oddychasz, budujesz relacje z innymi … Krótko mówiąc, jesteś człowiekiem, a nie czyjąś własnością.

Agresywny

Agresywna osoba lubi kłócić się z innymi i obrażać ich; takie zachowanie pozwala mu czuć się silnym. Trzymaj się z dala od takiej osoby. Kochaj siebie i wierz w siebie, nie pozwól nikomu lekceważyć cię ani sprawiać, że poczujesz się gorszy.

Nie bój się przecinać trudnych więzi.Większość ludzi jest przekonana, że ​​w życiu, aby być szczęśliwym, potrzebujesz być w związku i mieć przyjaciół, za wszelką cenę. Jednak prawda jest taka, że szczęście jest czymś osobistym, które dotyczy każdego z nas indywidualnie.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Psychologia

14 znaków, które świadczą o tym, że twój facet jest dżentelmenem. Gratulacje!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 sierpnia 2018
Fot. istock/skynesher
 

Kocham Rhetta Butlera. „Przeminęło z wiatrem” przeczytałam, film obejrzałam nie raz i gdybym miała powiedzieć: „Tak, to prawdziwy mężczyzna, szanujący kobiety”, to pomyślałabym właśnie o nim. Rhett był człowiekiem, który panował nad sobą. Dobrze się ubierał, zwracał uwagę na to, co mówi, kochał i miał świetne poczucie humoru. Nie obawiał się powiedzieć, co myśli, zakochać się i zawalczyć o swoją miłość.

Dzisiaj trudno o takiego faceta. Ciągle słyszę o wiecznych chłopcach, o tych z Tindera, którym brak klasy, a jedyne na czym im zależy to seks. I tak też traktują kobiety, nie interesuje ich nawet jak mają na imię.

Ktoś powie, że Rhett to wyimaginowana postać, że tacy mężczyźni nie istnieją. Naprawdę? Powinniśmy aż tak obniżyć standardy i pogrzebać nadzieję, że spotkamy prawdziwego dżentelmena? A może wy takiego znacie. Może facet z klasą, szanujący kobietę i nie bojący się uczuć jest waszym mężem, partnerem?

14 znaków, które świadczą o tym, że twój facet jest dżentelmenem

1. Dba o higienę

Możecie z tego się śmiać, ale nadal higiena, to nie jest mocna strona wielu facetów. Zadbane dłonie i paznokcie, obcięte włosy z nosa – to powinno być standardem, a niekoniecznie jest.

2 Znajduje równowagę między życiem zawodowym i osobistym, między dumą a pokorą.

Nie przechwala się, nie ma potrzeby, żeby wszyscy wokół widzieli o jego sukcesach i żeby go podziwiali. On sam wie, ile jest wart.

3. Kiedy jest zainteresowany kobietą, nie czeka trzech dni, żeby do niej zadzwonić

Nie bawi się w kotka i myszkę. Po prostu dzwoni, zaprasza na kolację, do kina i upewnia się, że ona bezpiecznie wróciła do domu.

4. Jeśli chce ją znowu zobaczyć, daje jej o tym znać

A jeśli nie, uprzejmie informuje, że to była przyjemność spędzić z nią czas, ale daje delikatnie do zrozumienia, że nie jest zainteresowany.

5. Czyta prawdziwe książki i gazety

Jest świetnie zorientowany w tym, co dzieje się na świecie i ma wyrobioną opinię na wiele tematów. Zdaje sobie jednak sprawę że nie wszyscy muszą się z nim zgadzać. I cieszy się, gdy z nim dyskutujesz.

6. Otwiera przed tobą drzwi i pomaga założyć płaszcz

Robi to nie dlatego, że uważa kobietę za słabą, ale dlatego, że jest wystarczająco silny, by pokazać, że zależy mu na tym, byś czuła się przy nim zauważona.

7. Interesuje go seks, ale też próbuje zrozumieć kobietę

Nie sprowadza związku do obowiązków domowych i seksu. Chce wiedzieć, co czujesz, jak się czujesz, co dzieje się w twoim życiu. Jest to dla niego niezwykle ważne.

8. Docenia kobietę, która troszczy się o niego

Lubi odgrywać rolę lidera, silnego faceta, bo takie jest jego naturalne ego. Ale też zawsze będzie szanował i doceniał kobietę, która jest u jego boku i dzięki której jego życie jest lepsze.

9. Nie gra księcia na białym koniu

I nie udaje, że jest głównym bohaterem baśni dla dziewczynek. On jest po prostu mężczyzną szukającym partnerki, dla której może zabić własne smoki, zapłacić rachunki i zwiedzić z nią świat.

10. Szuka kobiety, która go nie potrzebuje, ale chce

Nie za pieniądze, nie za szczęście, dziecko czy poczucie bezpieczeństwa, ale wyłącznie za to, kim jest.

11. Ma swoją pracę, hobby, rodzinę, przyjaciół i ulubiony sposób na przygotowanie steku

Nie jest onieśmielony, gdy kobieta ma te same cechy, wręcz przeciwnie, sprawia, że chce dać jej jeszcze więcej.

12. Zna siebie i stara się zrozumieć swoje zachowania, przekonania

Jest przede wszystkim uczciwy wobec samego siebie i dlatego z szacunkiem traktuje innych.

13. Jest tak samo dumny z tego, jak traktuje kobiety, jak wykonuje swoją pracę i jak wygląda

Nie wstydzi się o tym mówić, tego pokazywać. Ma świadomość, w czym jest dobry.

14. Nie jest ani złym chłopcem, ani dobrym chłopcem – jest mężczyzną.

Taki mężczyzna nie szuka dobrej, ale wspaniałej kobiety. Jest gotów na nią czekać, o nią walczyć i być dla niej wsparciem.


źródło: Yourtango

 


Psychologia

Ślub w w małym gronie. Miłość była widoczna na pierwszym miejscu. Czy tego spodziewalibyśmy się po Joannie Krupie?

Redakcja
Redakcja
7 sierpnia 2018
Fot. Screen z Instagrama /Joanna Krupa

O tym ślubie mówiło się w showbiznesie od dawna i do końca był on owiany tajemnicą. Po pełnym szaleństwa wieczorze panieńskim, który Joanna Krupa relacjonowała na swoim Instagramie, przyszedł czas na cichy z niewielką liczbą gości ślub.

Modelka 4 sierpnia powiedziała tak Douglasowi Nunes, w w Tyńcu, w Opactwie Benedyktynów. I nie był to ślub rodem z Hollywood, z przepychem i rozmachem i setką paparazzi. Jak napisała Joanna Krupa na Instagramie: „Było to bardzo prywatne i małe spotkanie rodzinne”. Modelka wyglądała zjawiskowo, a zdjęcia pokazują, że tu naprawdę liczyła się miłość…

Życzymy szczęścia Młodej Parze!

Najpierw był szalony wieczór panieński

 

A później przepiękny i skromny ślub

I oto oni ❤️❤️ i ja i Gosia

Post udostępniony przez Dawid Wolinski (@dawid_wolinski)


Zobacz także

Niedopasowani. Skąd wiadomo, że do siebie nie pasują?

Szukasz pracy? Analiza działań w 5 krokach

Rzuć wszystko i chodź się przytulać!