Go to content

Wkurzasz się, że inni osiągają sukces, a ty nie? Osiem rzeczy, które powinnaś na początek zrobić, by też tam być

Fot. iStock / DaniloAndjus

Myślisz: „Jak to jest, że innym się udaje, a mi nie”. Słyszysz, że ktoś wyjechał na wymarzone wakacje, że ktoś inny dostał awans albo zmienił pracę na fantastyczną. Być może twoi znajomi z powodzeniem osiągają wyznaczone przez siebie cele? A ty? Ty masz poczucie, że od lat tkwisz w tym samym miejscu i o jakimkolwiek sukcesie, możesz jedynie pomarzyć? Nic bardziej błędnego. Każdy z nas może dążyć do realizacji swoich pragnień, ważne jednak, by wiedzieć, co zrobić, żeby to się udało.

Ćwicz

Powiedzenie, że w zdrowym ciele w zdrowy duch zdaje się być truizmem, ale nie możemy zapominać o jego prawdziwości. Aktywność fizyczna pobudza nas do działania, zawsze. Daje nam pozytywnego kopa i wiarę w samych siebie.

Jedz trzy zdrowe posiłki dziennie

Spytasz, co to ma wspólnego z osiągnięciem sukcesu? Otóż bardzo dużo. Podobnie jak w przypadku ćwiczeń, sam umysł nie jest w stanie działać wystarczająco dobrze, jeśli nie otrzymuje dobrego paliwa. To tak jak z samochodem – na kiepskiej benzynie daleko nie zajedziesz.

Najpierw rób to, czego się boisz

Nie odkładaj na jutro, na popołudnie tego, czego boisz się zbroić. Stwórz listę pilnych rzeczy i zacznij ją realizować od najmniej przyjemnych.

Napraw relacje

Jeśli masz z kimś w twoim otoczeniu niepoukładaną relację, włóż trochę wysiłku, żeby ją naprawić. Nie jesteśmy sami, w życiu potrzebujemy ludzi, a oni potrzebują nas. Lepiej więc naprawiać relacje niż pozwalać na to, by te dysfunkcyjne były obecne w naszym życiu.

Każdego dnia chwal kogoś

To wcale nie takie trudne. Każdego dnia znajdź kogoś, kogo możesz pochwalić, kto poczuje się doceniony. To może być partner, twoja mama, kelnerka, pani w sklepie. Ktoś, kto twoją pochwałą będzie zaskoczony.

Czytaj dobrą książkę raz w miesiącu

Zamiast marnować godzinę na przerzucanie kanałów telewizji, lepiej poczytaj dobrą książkę. Książki edukują, nawet dobra fikcja pozwala ci obcować z innymi normami społecznymi, filozofią czy kulturą.

Ogranicz czas na technologię

Postaw sobie jasno granicę – po godzinie 20 nie zaglądam do telefonu, komputera, nie pozwalam, by te wszystkie urządzenia zabierały mi cenny czas. Po kilku dniach zauważysz, że nie jesteś już tak przywiązany do swojego telefony, że nawet w ciągu dnia rzadziej do niego zerkasz.

Naucz się kochać to, czego nienawidzisz robić

Robienie tego, czego nie lubisz dobrze, przynosi ogromne korzyści… I tak naprawdę w efekcie prowadzi cię do realizacji twoich marzeń.