Psychologia

Udajesz twardzielkę czy naprawdę jesteś silną kobietą? Trudno nam uwierzyć, że można być szczęśliwym mimo wszystko

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 kwietnia 2018
Kim jest samica alfa?
Fot. iStock / utkamandarinka
 

Zdeterminowana, uparta, nie pozwoli, by cokolwiek na nią wpłynęło. Miała już złamane serce, relacje, które okazały się nietrwałe, swoje porażki, przeżyła zdrady. Ale wygląda na to, że jest najszczęśliwszą kobietą na świecie. Jak to możliwe? A może tylko udaje?

Nie, nie udaje. Pozmieniała definicje w swoim życiu, przewartościowała kilka rzeczy i teraz jest naprawdę silna.

Uśmiecha się do ciebie

Bez względu na to, co ją spotkało. Widzi również słońce, a nie tylko ciemne chmury. Wie, że zła passa nigdy nie trwa wiecznie. Jest optymistką.

Wysłuchuje godzinami twoich zwierzeń

Mówi ci, że jest dla ciebie, mówi ci, że cię rozumie. Ale nie mówi nic o sobie. Nie wiesz nawet, czy ma własne problemy, możesz tylko podejrzewać, że nie stała się taka przez przypadek.

Potrafi zatroszczyć się innych

Ale nikt nie troszczy się nawet o jej tajemnice, o ból, który być może w sobie nosi, nie mogąc się nim z nikim podzielić. Ludzie zazdroszczą jej pewności siebie i tej uspokajającej siły. Nie zastanawiają się, jakie koszty poniosła by być właśnie taka – silna.

Bywa skryta

Ludzie myślą, że jej życie jest wspaniałe. Nie zdają sobie sprawy, że widzą je tylko takim, jak ona tego chce. To tylko część prawdy, którą pokazuje światu. Nie wpuści tam byle kogo.

Jest niezależna

Ona nie potrzebuje niczyjej pomocy. To jest sytuacja, który sama stworzyła, „zasłona dymna” . Jej uśmiech skrywa trudną prawdę. Cierpiała, może nadal cierpi. Tylko, że potrafi sobie z tym radzić.

Nie płacze…

…kiedy patrzysz. Wydaje się, że nic nie jest w stanie jej złamać. Przez cały dzień jest spokojna i opanowana, chętna, by ci pomóc. W samotności odpuszcza. Ale nie na długo.

Wie, że ludzie popełniają błędy

Wie, że oszukują, zdradzają. Ale nie pozwoli ci stracić wiary w innych. Ona wybacza. Sprawia, że ​​ludzie na nowo zaczynają wierzyć w siebie.

Spotkałeś na swojej drodze silną kobietę? Zapytaj, czego potrzebuje. I okaż cierpliwość, nie odpowie ci na to pytanie od razu.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Psychologia

10 ważnych znaków ze strony ciała, które potrzebuje pomocy

Redakcja
Redakcja
12 kwietnia 2018
Fot. iStock/spukkato
Następny

Ciało ludzkie jest genialnie pomyślaną przez naturę „maszyną”, która działa perfekcyjnie. Jeśli dbamy o nie, dostarczając potrzebne składniki odżywcze, zapewniając dawkę ruchu, ćwicząc także umysł, przez długie lata możemy cieszyć się sprawnym funkcjonowaniem. Jednak w przypadku zaniedbań, czy też świadomego działania na jego szkodę, na przykład palenia papierosów,organizm odczuwa tego skutki.

Często na różne sposoby ciało sygnalizuje, że coś dzieje się z nim niedobrego. Czasem czujemy podświadomie, że coś dzieje się inaczej niż zazwyczaj, ale nie daje nam to motywacji, by sprawdzić przyczynę kłopotów. Organizm komunikuje się z nami na różne sposoby, wystarczy umieć odczytać i zinterpretować konkretne sygnały.

10 ważnych znaków ze strony ciała, które potrzebuje pomocy

1. Sucha skóra

Sucha skóra wydaje się być zwykłym problemem pielęgnacyjnym, ale zważywszy na to, że skóra jest największym organem, gdy zaczyna sprawiać problemy, nie powinniśmy tego ignorować. Przyczyny mogą leżeć w chorobach tarczycy oraz w istniejącej cukrzycy. Najczęstszą przyczyną suchości jest nie tylko niewłaściwa pielęgnacja i brak odpowiedniego nawilżania, ale również niedobór witaminy E w diecie. Wtedy może pojawiać się pękanie skóry, świąd, niedoskonałości. Aby załagodzić problemy należy sięgać po produkty bogate w witaminę E, takie jak: ryby morskie, orzechy, oraz zdrowe oleje roślinne.

2. Łuszczyca

Łuszczyca jest znacznie poważniejszym problemem od wyżej wspomnianej suchości skóry. Gdy na skórze pojawiają się łuski, wnętrz całe płaty łuszczące się na ramionach i łokciach, wskazuje to na niewystarczającą ilość składników odżywczych, szczególnie witamin A i C. Aby dostarczyć do je organizmu, dobrze sięgać po zielone warzywa, cytrusy, paprykę, natkę pietruszki, marchew, morele.

3. Łamiące się włosy i paznokcie

To kolejny nie tylko estetyczny problem, który uwidacznia się na zewnątrz. Przyczyną takich problemów mogą być choroby serca i układu krążenia oraz anemia, przez co skóra jest gorzej odżywiona. Istotne są także niedobory odżywcze, szczególnie niskiego poziomu wapnia i witaminy B12, powodujące łamliwość włosów i paznokci. Aby uzupełnić niedobory sięgaj po produkty pełnoziarniste, mleko i produkty mleczne, rośliny strączkowe.

4. Krwawienia z jamy ustnej

Najczęściej tego typu problemy świadczą o niedoborze witaminy C i lub stanów zapalnych, rozwijających się w jamie ustnej. Nie licząc prowadzenia odpowiedniej higieny zębów i dziąseł, dobrze jest uzupełnić dietę owocami, warzywami bogatymi w witaminę C, a także czosnkiem, który działa antybakteryjnie.

5. Problemy ze snem i kurczami łydek

Jeśli problemy ze snem, a nawet bezsenność, pojawiają się w towarzystwie bolesnych kurczów łydek, najpewniej organizm cierpi z powodu niedoboru magnezu oraz potasu. Te dwa ważne składniki odżywcze wpływają na funkcjonowanie mózgu, serca i mięśni. Aby uzupełnić ich niedobory warto sięgać po zielone, liściaste warzywa, migdały, orzechy, morele, śliwki, banany.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia

Twoje piersi robią się obwisłe? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Redakcja
Redakcja
12 kwietnia 2018
Fot. iStock / AleksandarNakic
Następny

Piersi – atrybut kobiecości i obiekt męskich westchnień. Nic dziwnego, że dla wielu z nas ma ogromne znacznie ich rozmiar, wygląd i kształt. Niektóre z nas nie zmieniłyby nic, inne wręcz przeciwnie – z przyjemnością położyłyby się na stole operacyjnym. Chociaż nie mamy większego wpływu na ich rozmiar, na wygląd już tak. Jak to możliwe? Niektóre nawyki i przyzwyczajenia powodują, że stają się obwisłe. Jak temu zapobiec? 

Zdaje się, że natury nie można oszukać. Z biegiem lat nasze ciało traci jędrność, a skóra robi się obwisła. To fakty, z którymi trzeba się pogodzić. Nie oznacza to jednak, że tego procesu nie można nieco spowolnić. Świadomość, co niekorzystnie wpływa na komórki skóry i jakie przyzwyczajenia powodują, że piersi opadają, może znacznie odsunąć w czasie moment, w którym zadeklarujesz, że „od dziś to ty już bez stanika z domu nie wyjdziesz”.

Odchudzanie i tycie, odchudzanie i tycie…

Nieustanne wahania wagi nie sprzyjają zachowaniu młodości. Skóra raz robi się obwisła, a raz napięta. Drastyczny spadek masy ciała nie daje skórze czasu na regenerację, a niewłaściwa dieta nie zapewnia wszystkich składników odżywczych. W przeciwną stronę to samo – tyjemy, rozciągamy skórę (ta czasem pęka i robią się rozstępy), by zaraz znowu przejść na kolejną dietę. Piersi składają się głównie z tkanki tłuszczowej i gruczołów, więc wahania wagi mają ogromny wpływ na ich wygląd.

A po co mi dobry stanik?

Biustonosz musi być idealny dobrany – to ważne. Zbyt obcisły, a przede wszystkim zbyt luźny będzie niekorzystnie wpływał nie tylko na jędrność piersi, ale także na twój kręgosłup i wygląd zewnętrzny. Im szybciej zaczniesz nosić dopasowane staniki, tym lepiej.

Zgubny nałóg

Palenie tytoniu osłabia krążenie krwi i niszczy kolagen w skórze. Efekt? Brzydka, szara cera i skóra pozbawiona jędrności. Tak, twoje piersi też cierpią na tym, że każdego dnia wdychasz te toksyny.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Jeżeli on spełnia te warunki, natychmiast wyjdź za niego za mąż

Niczego jej nie brakuje, a jednak zdradził ją z koleżanką z pracy. Dlaczego?

Co z nami robi zmiana czasu. Pamiętajcie, to już dziś