Go to content

To, co widzisz w tej iluzji, ujawnia, czy masz „męski” czy „żeński” mózg

W naszym świecie istnieją dwie przeciwstawne energie: męska i żeńska. I tylko dlatego, że jesteś kobietą, niekoniecznie oznacza to, że twój mózg jest „żeński” i odwrotnie. Jednak pewne stereotypy dostosowują się do tych różnych energii i w przeważającej części jest to po prostu sposób, w jaki postrzegamy świat. Pomyśl o Yin i Yang, które pokazują, jak te dwie przeciwstawne siły tworzą równowagę w naszym wszechświecie.

Mając to na uwadze, nawet astrologowie postrzegają męskość i kobiecość poprzez planety – Mars ma bardziej analityczną i gwałtowną energię, podczas gdy Wenus rządzi kobiecymi i bardziej emocjonalnymi aspektami tego wszystkiego.

To prowadzi nas do następnego pytania, czy kiedykolwiek myślałaś o tym, jak głównie nastawiony jest twój mózg? Czy jest bardziej męski czy żeński?

Poniżej znajduje się złudzenie optyczne. Co widzisz?

Jeśli widzisz mężczyznę biegnącego w twoim kierunku

Jeśli widzisz mężczyznę biegnącego w twoim kierunku, jesteś „rozwiązywaczką” problemów. Lubisz dobrą łamigłówkę i jesteś dość analityczna. Są to wszystkie cechy stereotypowego męskiego mózgu. Chociaż możesz nie być świetna w wielozadaniowości, kiedy skupiasz się na jednej rzeczy, wszystko idzie ci jak najlepiej.

Jeśli widzisz mężczyznę uciekającego od ciebie

Jeśli widzisz mężczyznę uciekającego od ciebie, nie jesteś tą osobą, który spieszy się z decyzją. Zamiast tego ufasz swoim zmysłom, a jeśli musisz, rozmyślasz nad rozwiązaniem do skutku. Jesteś świetna w wielozadaniowości, a także masz świetną pamięć. Kiedy sprawy stają się trudne, polegasz na swojej intuicji, dajesz się jej prowadzić. Jeśli widzisz  tu mężczyznę uciekającego od ciebie, twój mózg jest głównie kobiecy.