Go to content

23 sposoby na ponowne zakochanie się w swoim życiu. Mają potężną moc

Fot. Materiały prasowe

Tak, zdajemy sobie sprawę, że może to brzmieć jak niemożliwe do wykonania, ale uwierz, że jest. Nie chodzi o hura optymizm na siłę, czy toksyczną pozytywność. Chodzi o to, żeby na spokojnie i świadomie podchodzić do życia. Jak to zrobić?

Jak zakochać się w swoim życiu – 23 sposoby:

Naucz się przyjmować komplementy. Nie musisz sobie umniejszać, żeby „zasłużyć” na (wymuszony) komplement.

Pamiętaj, że zasługujesz na to, by być traktowana z godnością, miłością i szacunkiem.

Daj sobie kilka minut na wkurzanie się na kogoś, kto jest dla ciebie niemiły, a potem zapomnij o nim i żyj dalej. W przeciwnym razie będziesz po prostu przenosić (i przekazywać) tę samą negatywną energię, którą tacy ludzie dają tobie.

Zaakceptuj fakt, że zawsze będziesz doświadczać strachu w jakiejś formie.

I zamiast marnować energię na próby nie bania się (bo to bez sensu), skup swoją energię na robieniu rzeczy mimo wszystko, niezależnie od strachu. Na takim sposobie myślenia buduje się pełne życie.

Poświęć więcej czasu na myślenie o tym, że nawet najpotężniejsi, najsłynniejsi i najbogatsi wciąż mają marzenia, ciągle na czymś im zależy. To bardzo ludzkie. Miej marzenia, pragnij czegoś.

Przestań próbować rozwiązywać problemy swoich bliskich, a zamiast tego spróbuj po prostu ich wysłuchać i powiedzieć: „Jestem tutaj”. Zobaczysz, co się stanie.

Przeczytaj również: Jak pokochać siebie?

25 sposobów na ponowne zakochanie się w swoim życiu
fot. MaximFesenko/iStock

Mów ludziom, że ich podziwiasz (jeśli podziwiasz oczywiście). Sprawienie, że poczują się dobrze, sprawi, że i ty poczujesz się dobrze.

Czytaj więcej powieści, w których bohaterowie mają złożone emocje i relacje. To świetny sposób na wejście w czyjeś buty i zapamiętanie, że żadna prawdziwa osoba, którą znasz lub kiedykolwiek spotkasz, nie jest idealna i jednowymiarowa.

Czasami będziesz miała naprawdę zły dzień i możesz czuć się przeciętna, przybita, a nawet bardzo smutna. Zaakceptuj ten fakt.

Kiedy masz zły dzień (albo tydzień, albo rok), pamiętaj, że wolno ci płakać, opierać się na ludziach i czuć się przytłoczoną. To, czego nie wolno ci robić, to ignorować bólu ani pozwalać mu pochłaniać całą twoją tożsamość.

Pogódź się z faktem, że przez całe swoje życie będziesz wieloma różnymi wersjami siebie i że wokół ciebie będzie wielu różnych ludzi. To normalne.

Utrzymuj kontakt wzrokowy z ludźmi dłużej, niż jest to dla ciebie komfortowe. Kiedy przełamiesz się w tej kwestii, napięcie, które dotąd czułaś, zniknie. Inaczej też będziesz rozmawiać z ludźmi.

Zawsze miej oczy szeroko otwarte, staraj się szukać nowych rzeczy i zwracać uwagę na szczegóły, które dotąd ci umykały. Bądź ciekawa świata.

Regularnie rezerwuj sobie czas na bycie z tymi, na których ci zależy. Planuj go i pilnuj, żeby te spotkania dochodziły do skutku.

Pamiętaj, że nikt nie spędza tyle czasu na myśleniu o twoim życiu i o tym, kim jesteś jako osoba, jak ty. Może to stać się dla ciebie bardzo wyzwalającą ideą. Naprawdę, ludzie nie myślą o tobie i o tym, co robisz.

Pewna siebie kobieta kochająca swoje życie
fot. Jeffery Erhunse/Unsplash

Każdego dnia rób coś, co sprawi, że poczujesz się z siebie dumna. Te drobiazgi, robione codziennie, budują coś naprawdę wielkiego – twój dobrostan.

Pozwól drobnym zmartwieniom przepływać przez ciebie, poczuj je całkowicie, a potem pozwól im odejść. Jeśli jest to coś małego, z czym nie możesz nic zrobić, zaakceptuj to, a następnie puść – w przeciwnym razie marnujesz energię, która mogłaby zostać przeznaczona na coś o wiele bardziej wartościowego.

Zapomnij o byciu osobą, która nigdy nie popełnia błędów. To niemożliwe. Zamiast tego skup się na byciu osobą, która bierze odpowiedzialność za wszystko, co robi. To jest możliwe i to jest godne podziwu.

Zachowaj kartki i notatki od ludzi, których kochasz, nawet jeśli nie jest to nic nadzwyczajnego.

Podejmuj decyzje w oparciu o to, co będziesz myśleć o swoim wyborze później, a nie o tym, co myślisz o tym teraz.

Nadaj priorytet ludziom, dzięki którym czujesz się najbardziej sobą.

Bądź wdzięczna za wszystko. Każdą małą rzecz