Go to content

Niezależność – skarb, o który warto zawalczyć

Fot. iStock

Współczesny świat nieustannie usiłuje wtłoczyć nas w różne role – matki, żony, koleżanki, czy znajomej. Nierzadko wydaje nam się, że na nic nie mamy już wpływu, bo wszystko zostało zaplanowane za nas. Również w życiu zawodowym niejednokrotnie przyjmujemy bez sprzeciwu to, co da nam los, zapominając, że czasem warto jest wziąć sprawy w swoje ręce. Opieka nad dzieckiem, czy obowiązki domowe niejednokrotnie sprawiają, że mimo szczerych chęci rezygnujemy z marzeń o karierze zawodowej i finansowej niezależności, w całości poświęcając się pracy w domu. A przecież głos kobiet nie pozostawia żadnych wątpliwości. 9 na 10 badanych Polek pragnie mieć możliwość wyboru własnej drogi w życiu, a niezależność – także ta finansowa – jest dla nich szczególnie ważna, dając poczucie sprawczości i wolności[1].

Oczywiście nie ma się co oszukiwać – aktywność zawodowa kobiet, mimo upływu lat to temat wciąż zaniedbywany i pomijany. Kobiety – zwłaszcza samotne matki – jako pracownice mają szczególnie pod górkę. Problem niższych zarobków w porównaniu do mężczyzn na tym samym stanowisku to jedno. Inną kwestią jest gorsze traktowanie w miejscu pracy oraz brak zrozumienia i wsparcia w sytuacji, gdy kobieta zmuszona jest dzielić swoje obowiązki zawodowe z opieką nad domem i dziećmi. Nie wolno nam udawać, że problem ten nie istnieje. Zmiany w tym zakresie na pewno powinny zajść jak najszybciej, bo prawo do decydowania o swoim życiu i podążania własną drogą to nasz ogromny przywilej, którego nie można porzucać.

Fot. iStock

Nie zapominajmy jednak, że jako Polki jesteśmy przedsiębiorcze, zaradne i zawsze potrafimy wziąć sprawy w swojej ręce. Potrzebujemy tylko odpowiednich warunków, a będziemy w stanie pokonać każdą przeszkodę i nie musimy rezygnować z jakiejkolwiek aktywności, która uczyni nas spełnionymi. Nasza niezależność zależy wyłącznie od naszych decyzji. Próbujmy, walczmy o swoje i szukajmy swojego miejsca!

Kobiet, które nie wahały się podjąć pracy na własnych warunkach nie trzeba szukać daleko. Doskonałym przykładem na to, że pogodzenie obowiązków domowych z pracą i bycie aktywnym zawodowo jest możliwe w każdym wieku są choćby Konsultantki Avon. Dzięki elastycznemu czasowi pracy kobiety pracujące jako Konsultantki mają możliwość swobodnie decydować o swoich działaniach i planować codzienne wyzwania – jak chcą i kiedy chcą. Firma Avon, rozumiejąc, że aktywność zawodowa idzie w parze z niezależnością i samorealizacją, już od prawie 135 lat pomaga kobietom rozwijać skrzydła i gwarantuje im wsparcie i szansę samodzielnego zarabiania na własne potrzeby.

We wrześniu 2020 ruszyła nowa kampania Watch Me Now, która ma pokazać światu, jaki jest współczesny Avon i zachęcić do jego poznania na nowo. Nie jest tajemnicą, że zaradne i przedsiębiorcze kobiety, które same decydują o własnych finansach są bardziej spełnione życiowo, szczęśliwsze i pewniejsze siebie – takie właśnie są Konsultantki Avon. Warto o tym pamiętać, jeśli wciąż zastanawiasz się nad podjęciem aktywności zawodowej, marząc o finansowej niezależności i życiu na własnych zasadach. Znalezienie własnej drogi jest możliwe – wystarczy tylko dać sobie szansę i zawalczyć o swoją niezależność! Bo niezależność to nasz największy skarb, którego musimy strzec!

Fot. Materiały prasowe


[1] Postawy Polek wobec wolności i niezależności”, badanie zrealizowane przez IRCenter, N=1000, reprezentatywna próba Polek w wieku 16-55lat, N=150 (boost) Konsultantki Avon, wrzesień 2020

Artykuł powstał we współpracy z Avon Cosmetics Polska