Psychologia

Naprawdę nie rozumiesz, dlaczego wciąż przyciągasz facetów, którzy cię nie szanują?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
15 marca 2018
Fot. iStock/domoyega
Następny

Tomek okazał się dupiem, dla którego liczył się wyłącznie wygląd zewnętrzny. Marek się zawinął, gdy tylko zaczęła snuć wspólne plany na przyszłość. Krzysiek zatrzymał się gdzieś w przeszłości i głęboko wierzył, że baba powinna siedzieć w domu i mieszać w garach. Piotr natomiast chciał mieć dużo luzu i nie widział powodu, dla którego miałby zmieniać swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Trochę nie ma się co dziwić, że Kaśka po tylu rozczarowaniach teraz siedzi i zalewa się łzami, zadając sobie w kółko jedno pytanie: „Dlaczego ciągle trafiam na takich palantów?”. Nie pomaga widok szczęśliwych koleżanek, które (patrząc obiektywnie) mają całkiem fajnych facetów.No cóż, być może ma pecha lub nie potrafi szybko oceniać drugiej osoby. Nie przyjdzie jej jednak do głowy, że być może posiada pewne cechy lub jest pełna przekonań, które przyciągają takich facetów jak magnes.

Odnajdujesz w tej historii kawałek siebie?

Tak, to brzmi strasznie, ale jest duże prawdopodobieństwo, że to twoja „wina”. Kiedy sobie uświadomisz pewne mechanizmy, łatwiej będzie ci z tym walczyć, a co za tym idzie – zwiększysz swoje szanse na udany związek. Rozglądając się za facetem, nie wystarczy tylko określić, jaki ma być, a jaki być nie powinien. Musisz także zastanowić się, jaką kobietą ty jesteś, czego w życiu doświadczyłaś, jakie są twoje lęki i obawy, mocne i słabe strony. Znajomość siebie i praca nad sobą pozwalają trzymać na dystans ludzi, którzy mogą nas emocjonalnie skrzywdzić.

A teraz usiądź wygodnie i weź głęboki oddech, bo to, co przeczytasz nie będzie miłe. Czas zrozumieć, dlaczego wciąż przyciągasz do siebie dupków.

Nie szanujesz siebie

Niektórzy ludzie z większą łatwością znoszą niewłaściwe zachowania, przemoc czy agresję. Na ogół wynika to z niskiego poczucia własnej wartości i co gorsza – trwanie w takiej relacji tylko pogorsza samopoczucie. To oczywiście nie usprawiedliwia oprawcy! Zrozum w końcu, że jesteś wartościowym człowiekiem, który zasługuje na szacunek. Stawiaj granice i nie przesuwaj ich. Masz być traktowana przyzwoicie i z godnością.  Szanuj siebie i wymagaj szacunku od innych.

Przestań kierować się wyglądem

Wygląd zewnętrzny ma dla ciebie ogromne znaczenie i zdarzyło ci się stracić głowę dla jakiegoś adonisa? Marzysz, by przy twoim boku był facet, do którego wzdychają wszystkie kobiety? Takie kryteria wyboru mogą cię wyprowadzić na manowce, ponieważ wyjątkowo atrakcyjne osoby, wpisujące się w powszechne kanony piękna, często posiadają wiele cech narcystycznych. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale zanim pozwolisz, by oślepił cię jego blask, poznaj go lepiej – dowiedz się, jaki ma charakter, jakie wartości wyznaje, o czym marzy.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia

Rak nie musi być być wyrokiem. 7 najlepiej rokujących nowotworów

Redakcja
Redakcja
16 marca 2018
Fot. iStock / FatCamera
Następny

Zachorowanie na nowotwór złośliwy niesie ze sobą strach i niepewność jutra. Pacjent, dopóki nie zgromadzi odpowiedniej wiedzy o swojej chorobie, często jest przerażony, pełen najgorszych myśli. A rak nie zawsze musi oznaczać wyrok śmierci. Są takie rodzaje nowotworów, które dają praktycznie 100% szans na przeżycie, dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Przyczyniają się do tego lepsze możliwości leczenia i większa świadomość, jak ważne są badania profilaktyczne i zwracanie uwagi na sygnały płynące ze strony organizmu. Nie można jednak bagatelizować któregokolwiek typu nowotworu, bo nawet wśród „łagodniejszych” nowotworów złośliwych znajdą się przypadki choroby, która będzie silniejsza od pacjenta. Wiele zależy od stadium zaawansowania i przebiegu choroby, a także stanu chorego.

7 najlepiej rokujących nowotworów

źródło: onkologia.mp.pl, www.medonet.pl

Psychologia

Jak często wykonujesz demakijaż włosów? Zaskoczona? Akcja „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”. Tydzień I – Demakijaż włosów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
15 marca 2018
Fot. iStock / PeopleImages

Cześć! Jesteś piękną kobietą bez względu na to, jaki jest twój typ urody, kolor włosów czy oczu. Piękno jest w tobie i wiele zawdzięcza twojej mądrości. Wiesz, że twoje ciało również jest ważne, wiesz, że musisz o nie dbać. Codziennie zdrowo się odżywiasz, starannie wieczorem zmywasz makijaż – masz świadomość, że to właśnie te codzienne, małe rytuały dają najlepsze efekty. A kiedy ostatni raz zrobiłaś demakijaż włosów?

– Co…? – zapytała moja znajoma – demakijaż włosów… – powtórzyła nieco ciszej. – A co niby miałabym z nich zmyć? Przecież ich nie maluję! – dodała już całkiem pewnie.

Jak myślicie?

Ano całkiem sporo. Fakt, nie ma na nich ani fluidu, ani tuszu (no chyba, że na szybko maskowałyście siwki w toalecie 😉 ), a włosy przecież myjemy regularnie, jednak codziennie zbierają ogrom zanieczyszczeń. Przeczytajcie!

Raz, dwa, trzy… 

Po pierwsze

Co znajdziesz na swoich włosach? Przede wszystkim naturalne zanieczyszczenia, czyli chociażby sebum, wydzielane przez skórę.

Po drugie

Na włosach i skórze głowy osadza się wiele zewnętrznych zanieczyszczeń. Wynika to m.in. z wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Po trzecie

Trzecim rodzajem zanieczyszczenia, którego nie brakuje na włosach i skórze głowy są… kosmetyki do stylizacji. Naprawdę nie tak łatwo usunąć skutecznie z włosów i skóry pozostałości lakierów, pianek, żeli, pomad, pudrów i innych super trwałych cudów, które ratują nam fryzury

To co, przydałby się jednak mały demakijaż?

… piękne włosy

Jak się okazuje nie każdy szampon „umyje” dobrze nasze włosy i skórę głowy – zupełnie tak samo, jak twarzy nie umyjemy prawidłowo samym mydłem i wodą. Pamiętajcie, że dodatkowo wybierając kosmetyki bogate w silikony itp. środki, które „pięknie” wygładzają i maskują, co nieładne, w pewnym sensie obklejamy nasze włosy jeszcze mocniej, zamiast dokładnie je oczyścić.

Kolejnym etapem pielęgnacji włosów, o którym bardzo często nie wiemy (lub zapominamy), jest peeling skóry głowy! Tak! Skoro peeling twarzy i ciała wykonujesz regularnie 1-2  razy w tygodniu, dlaczego omijasz skórę na głowie? Przecież tak samo wymaga odświeżenia i pobudzenia. Ten prosty zabieg wpływa bajecznie na kondycję włosów!

Akcja „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”

Przez trzy tygodnie będziemy namawiać was do wiosennej odnowy włosów. Wykonamy trzy kroki, które pozwolą wam poczuć się pięknie i zdrowo, żeby z uśmiechem na ustach móc sobie zanucić „… kwiaty we włosach potargał wiatr…”. 🙂 Bądźcie z nami, dbajcie o swoje włosy i poświęćcie im, nieco więcej uwagi niż zwykle, a szybko się wam odwdzięczą. W komentarzach do naszych artykułów piszcie, jak wy zadbałyście w tym tygodniu o swoje włosy, czy udało wam się je porozpieszczać i jak się czujecie.

Na zakończenie każdego tygodnia wybierzemy 3 laureatów, a po zakończeniu akcji – rozdamy jeszcze dwa zestawy kosmetyków.

Tydzień I – Demakijaż włosów

Zadbajcie w tym tygodniu o odpowiednie oczyszczenie swoich włosów i skóry głowy. Dajcie im złapać głęboki oddech i pobudźcie. Niech obudzą się na wiosnę!

Co możecie zrobić? 

Po pierwsze przejrzyjcie swoje kosmetyki, zajrzyjcie ww etykietki, zobaczcie czy widnieją na nich nazwy SLS, SLES lub parabeny. Zapewne, jeśli są wolne od tego typu chemii, producent chętnie się tym pochwali.

Po drugie, wykonajcie peeling głowy. Warto kupić przeznaczony do tego kosmetyk lub wykonać swój domowy peeling – do szamponu dodajcie odrobinę cukru i wymasujcie głowę podczas mycia.  Domowy peeling ma tylko dwie drobne wady – jego jakość zależy od jakości szamponu, jakiego użyjemy oraz wypłukanie z długich włosów zajmuje nieco więcej czasu. My polecamy wam serdecznie nową linię kosmetyków L’biotica, które będziecie mogły wygrać w naszej akcji. BIOVAX BOTANIC – demakijaż włosów, to świetne i niedrogie kosmetyki. A jeśli już korzystałyście kiedykolwiek z produktów L’biotica – doskonale wiecie, że „czuć różnicę”.

Tydzień I – Laureaci:

 1. Ramona Bogdańska
 2. Aleksandra Wąsik
 3. Małgorzata Piotrowicz

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Nagroda tygodnia: nagroda przyznawana przez Jury na zakończenie każdego tygodni akcji.

3 x zestaw kosmetyków L’biotica z najnowszej linii „BIOVAX BOTANIC – Demakijaż włosów” w skład, którego wchodzą:

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Odżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka – 125 ml (1 szt.)

 

baner 1200x1200

Nagroda finałowa: nagroda przyznawana przez Jury na zakończenie akcji „Raz, dwa, trzy… piękne włosy”

2 x zestaw kosmetyków L’biotica z najnowszej linii „BIOVAX BOTANIC – Demakijaż włosów” w skład, którego wchodzą:

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Odżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka – 200 ml (1 szt.)

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka – 125 ml (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akcja trwa od 15.03.2018 – 29.03.2018 r.. Wyniki finałowe zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 08.04.2018 r. oraz w artykułach cząstkowych (wyniki tygodniowe).

Partnerem akcji jest

lbiotica z R

producent linii

biovax botanic

 

BIOVAX BOTANIC Szampon Micelarny Czystek i Czarnuszka

szampon_kplInnowacyjny szampon micelarny Biovax® BOTANIC, polecany do regularnego rytuału 'demakijażu włosów’. Dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy z sebum, pozostałości kosmetyków do stylizacji oraz wszelkich zanieczyszczeń, odkładających się na ich powierzchni każdego dnia.

Składniki aktywne, z organicznych upraw, gwarantują skuteczne i bezpieczne działanie oraz najwyższą jakość. Włosy po umyciu na długo odzyskują świeżość, lekkość i naturalny blask. Szampon Biovax® BOTANIC przywraca fizjologiczne pH skóry.

Efekty na włosach:

 • dokładnie oczyszczone włosy i skóra głowy
 • regeneracja na całej długości pasm
 • zmniejszenie przetłuszczania
 • włosy lekkie i miękkie
 • przywrócona naturalna objętość

BIOVAX BOTANICOdżywka Ekspresowa 7w1 Czystek i Czarnuszka

odżywka_botanica_7w1Odżywka ekspresowa Biovax® BOTANIC nawilżająca, przywracająca blask i witalność. Pielęgnuje, wzmacnia i wygładza oraz ułatwia rozczesywanie. Kosmetyk zgodny z fizjologicznym pH. Dzięki temu jako ostatni etap pielęgnacji, domyka łuski włosów, jednocześnie zabezpieczając je przed uszkodzeniami.

7 korzyści dla Twoich włosów:

 • Zwiększona odporność na uszkodzenia
 • Regeneracja uwrażliwionych miejsc włókna włosa
 • Intensywne nawilżenie
 • Miękkość i lekkość włosów
 • Ułatwienie rozczesywania
 • Wygładzenie i naturalny połysk
 • Ograniczenie elektryzowania się

BIOVAX BOTANIC Peeling Trychologiczny Czystek i Czarnuszka

peeling_botanica_kplPeeling trychologiczny Biovax® BOTANIC polecany do regularnego rytuału demakijażu skóry głowy i włosów. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, martwy naskórek oraz pozostałości kosmetyków do stylizacji. Peeling poprawia mikrokrążenie skóry głowy, odblokowuje ujścia mieszków włosowych, przygotowując na dalsze etapy pielęgnacji. Zapewnia długotrwałą świeżość, dzięki formule zgodnej z fizjologicznym pH, przywraca skórze naturalną równowagę.

Efekt na włosach:

 • dokładnie oczyszczone włosy i skóra głowy
 • włosy uniesione u nasady
 • zmniejszenie przetłuszczania
 • zwiększona objętość włosów

Kosmetyki BIOVAX Botanic zawierają w swoim składzie surowce organiczne i certyfikowane znakiem ECOCERT oraz COSMOS. Ich zawartość jest gwarancją dbałości o wysoką jakość i skuteczność działania produktów. Linia uzyskała również certyfikat V DLA WEGETARIAN I WEGAN.

Więcej informacji znajdziecie na stronach: www.biovax.pl oraz www.lbiotica.pl


Zobacz także

Jak córki narcystycznych matek liżą rany?

afazja

Kłopoty z mówieniem, przypominaniem sobie słów, czytaniem lub pisaniem – to może być afazja

Pozwól sobie na upadek. Czasem inna perspektywa pozwala dostrzec nowe możliwości