Psychologia Związek

Mężczyźni manipulatorzy. Typowe zachowania na które musisz uważać, jeśli jesteś z natury łagodną i łatwowierną osobą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 lutego 2018
Fot. iStock/svetikd
 

Ilość zachowań manipulacyjnych, do których dochodzi w relacji między dwojgiem ludzi wiele mówi o poziomie toksyczności tego związku. Kiedy znajdujesz się w szczęśliwej i zdrowej relacji, powinnaś zawsze oczekiwać zaufania i wzajemnego szacunku. Nikt nie powinien nigdy znosić manipulacyjnego zachowania osoby, która rzekomo kocha. Jeśli twój partner naprawdę byłby w tobie zakochany, świadomie nie zrobiłby niczego, co mogłoby cię skrzywdzić. Nie wykorzystałby cię, by dostać to, czego chce. Mistrzowie grania na emocjach partnerki, do perfekcji doprowadzili sztukę ukrywania prawdziwych intencji i motywacji. Sprawnie wpędzają partnerkę w poczucie winy i – kiedy już upolują sobie ofiarę – nie chcą odejść.

Tylko dlatego, że jesteś z natury miłą i kochającą osobą, nie możesz po prostu założyć, że ludzie będą postępować tak samo wobec ciebie. Jesteś łatwym łupem dla manipulatora i powinnaś być bardzo ostrożna w miłości.

Typowe zachowania manipulatorów

Znajomość z nimi zawsze zaczyna się od „czarowania”

Manipulatorzy zdobywają zaufanie uwodząc swoim urokiem osobistym, którego zazwyczaj im nie brakuje. Słodkie słówka, czarujące gesty, „nienaturalne” komplementy i zbyt dużo zabiegania o twoje uczucia to sygnały ostrzegawcze. Potrafisz rozróżnić szczere zainteresowanie od manipulacji?

Kłamstwa pojawiają się już na samym początku

A on próbuje „zamazać” granice między tym, co prawdziwe, a tym co jest kłamstwem. Jeśli już na początku złapałaś go na jakichś „nieścisłościach”, zachowaj ostrożność. Nie będzie lepiej.

Czujesz, że twoje zdanie się nie liczy

Bo on zawsze znajduje sposób, by pokazać ci, że nie masz racji, że się mylisz, a prawda jest po jego stronie. Jeśli będzie to robił konsekwentnie, w końcu sprawi, że w to uwierzysz. Przy nim powoli tracisz wiarę w siebie. Jak on to robi?

Ten facet sprawia, że ​​wątpisz w swoje własne przekonania

W taki sposób dobiera słowa i argumenty, że zaczynasz kwestionować wszystko, w co wierzyłaś wcześniej. Może rzeczywiście jest tak, jak on mówi? Może to ty się mylisz? Nieustannie wątpisz. Przypomnij sobie jak było, zanim go poznałaś.

Obraca twoje własne słowa przeciwko tobie

I będzie stale używał tego, co powiedziałaś, by cię zmylić i „zbić z pantałyku”. Wkrótce okaże się, że jesteś okrutna, nieczuła, bez serca, że jesteś złym cżłowiekiem, a on cię przecież tak kocha…

Stale przekonuje cię, że przesadzasz

Sprawi, że pomyślisz, że „robisz z igły widły”, podczas, gdy jego zachowanie jest zupełnie normalne. Nie jest, a ty wcale nie „dramatyzujesz”. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.

Denerwuje się, gdy zaczynasz rozumieć, co się dzieje w waszym związku

Będzie zachowywał się tak, jakby był ofiarą i zacznie pierwszy zarzucać ci, że to ty jesteś osobą, który manipuluje w tej relacji. To znaczy, że zaczyna tracić grunt pod nogami. Będzie łapał się każdej możliwości, żeby cię zatrzymać, łączni z uwielbianym przez niego szantażem emocjonalnym.

Ma zachowania pasywno-agresywne

Zamiast bezpośrednio rozwiązywać problemy, które się między wami pojawiają, przyjmuje postawę pasywno – agresywną. Sarkazm, bolesna ironia, „przygadywanie”, złośliwe komentarze… Doświadczyłaś tego?

Ma napady złości

Próbuje zastraszyć intensywnością swoich emocji, kiedy się zdenerwuje. A kiedy w grę wchodzi jego złość, robi się naprawdę niebezpiecznie.

Zawsze pragnie być zawsze w centrum uwagi

Wie, że jeśli cała uwaga jest skupiona na nim, na jego rzekomych problemach i rozterkach, nie zauważysz negatywnych uczuć, z którymi masz do czynienia będąc w tej relacji. To sposób, żeby cię zmylić, ale również jeszcze mocniej ze sobą związać. Wkrótce zrobisz wszystko, byle tylko on był szczęśliwy. A o sobie zapomnisz.


Na podstawie: relrules.com 


Psychologia Związek

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, musisz przestrzegać tych 5 zasad

Redakcja
Redakcja
26 lutego 2018
Fot. istock / Yuri_Arcurs
 

Płaski brzuch jest marzeniem większości kobiet. Bardzo często nie akceptujemy swoich oponek wokół pasa, chcąc pozbyć się ich jak najszybciej. Żadne diety cud, czy wręcz ekstremalne głodówki nie zagwarantują trwałego efektu płaskiego brzucha. Nie uda się osiągnąć tego w tydzień, bo poza zrzuceniem nadmiernych kilogramów trzeba po prostu wzmocnić mięśnie. A tu drogi na skróty nie ma. 

Można natomiast w sposób mądry wprowadzić zmiany, które krok po kroku pozwolą osiągnąć założony cel.

5 zasad, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz mieć płaski brzuch

1. Nie skupiaj się tylko na brzuchu

Ćwicz całe ciało, nie koncentruj się wyłącznie na brzuchu. Treningi obejmujące różne partie mięśni dają lepszy efekt,  ponieważ aktywują większość mięśni, rozwijając siłę i ogólną sprawność ciała. Biegaj, pływaj, jednocześnie pamiętając o najważniejszym — mięśniach brzucha.

2. Pamiętaj o czasie dla regeneracji

Regularne ćwiczenia przynoszą doskonałe efekty, ale codzienne wykonywanie tych samych ćwiczeń prędzej zaszkodzi, niż pomoże. Wystarczy trenować 3 razy w tygodniu, by zauważyć efekty. Przerwy w treningu są potrzebne, by mięśnie miały czas na regenerację i wzrost. Przeciążone mięśnie są wyjątkowo narażone na kontuzje. Poza tym codzienna monotonia bez chwili odpoczynku obniża motywację do ćwiczeń.

3. Wzmacniaj mięśnie antagonistyczne i głębokie

Nie wolno skupiać się jedynie na mięśniach brzucha, robiąc wyłącznie osławione brzuszki. Ćwicz także plecy, które są mięśniami antagonistycznymi dla mięśni brzucha i wzmacniają cały korpus. Dzięki temu ciało poradzi sobie z cięższymi ćwiczeniami na brzuch, bez ryzyka kontuzji.

4. Jedz mądrze

Aby pozbyć się oponki z brzucha musisz zredukować liczbę kalorii i złego tłuszczu w diecie, sięgać po produkty zdrowe, dostarczając tym samym odpowiednią ilość witamin i minerałów organizmowi. Ogranicz produkty bogate w cukier i węglowodany, tłuste i wysoko przetworzone. Zapomnij o głodówkach, bo dopadnie cię efekt jo-jo i na nic twoje starania.

5. Nakarm białkiem mięśnie

Jeśli chcesz zobaczyć sześciopak na swoim brzuchu, musisz odpowiednio dokarmiać mięśnie. Dieta bogata w białko (kurczak, łosoś, jaja) pozwala mięśniom regenerować się po wysiłku i rosnąć. A im więcej mięśni, tym szybsze spalanie tłuszczu. Odpowiednia porcja białka pomaga zmniejszyć łaknienie i sprzyja nasilonemu wydatkowaniu energii.


 

źródło: myfitness.plpotreningu.pl


Psychologia Związek

Dla kobiety przy wyborze mężczyzny liczy się jedna istotna rzecz. I nie jest to charakter

Redakcja
Redakcja
25 lutego 2018
Fot. iStock/Mkovalevskaya

Zdecydowana większość z nas, kobiet, mówi, że najważniejsze jest to co kryje się wewnątrz człowieka, że nie jest dla nas ważny wygląd zewnętrzny. Podobnie twierdzimy wybierając partnera – przynajmniej tak deklarujemy. Cóż, to faktycznie jedynie deklaracje.

Najnowsze badania pokazują, że kobiety przede wszystkim zwracają uwagę na wygląd. Podczas przeprowadzonych testów kobiety częściej wybierały mężczyzn atrakcyjnych fizycznie niż tych o lepszych cechach osobowości. Dotyczy to zwłaszcza młodszych kobiet, dla których większe znaczenie ma wygląd niż to, czy facet jest godny zaufania, uczciwy i szanujący się.

 

Kobietom biorącym udział w badaniu pokazano zdjęcia trzech mężczyzn różniących się fizyczną atrakcyjnością. Wyniki pokazały, że osobowość mężczyzny rzadko kiedy zmieniała wybór kobiety, jeśli uważała, że nie jest on przystojny.

Profesor Madeleine Fugère, pierwsza autorka badania, na podstawie badań, doszła do wniosku, że nawet minimalny poziom atrakcyjności fizycznej jest istotny zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Przy czym brak atrakcyjności jest częściej akceptowalny u starszych kobiet – 35 plus.

Co ciekawe, kobiety, które przystąpiły do badania, jeszcze przed wykonaniem testów deklarowały, że przy wyborze partnera kierują się przede wszystkim tym, jakim jest on człowiekiem, a nie jak wygląda… Cóż, okazuje się, że nawet szarmancki, szczery i uczciwy facet ma u nas zdecydowanie mniejsze szanse niż przystojny mężczyzna.

Zgadzacie się z tym?


źródło: spring.co.uk

 

 


Zobacz także

„Chcesz uporządkować swoje życie? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie”. Ruszamy z nową akcją

Płakałam, ale nie długo. Mówiłam sobie: „musisz być odważna”. Żałuję, że jesteś tchórzem

Tak, jestem w stałym związku, ale marzę o czymś więcej, marzę o romansie. Czy przez to jestem gorszą żoną?