Go to content

„Mam zbyt wiele do stracenia”. 11 małych kłamstw, które musimy przestać powtarzać same sobie

szczęśliwa kobieta wolność
fot. Pixabay/Pexels

Okłamywanie innych jest złe, ale okłamywanie siebie same jest absolutną tragedią. Czas przestać.

Wszyscy znamy, jeśli nie z życia, to z filmów, przejmujące słowa ludzi postawionych w skrajnych sytuacjach: w ciężkiej chorobie, załamaniu czy na łożu śmierci. Żałują, że nie doceniali tego, co mają, że nie byli ze sobą szczerzy i tkwili w sytuacjach, w których wcale nie chcieli być, żałują, że czegoś nie zrobili, albo że zaczęli za późno, że zabrakło odwagi. To wyznania, które łamią serce.

Przygotowałam tę listę w nadziei, że następnym razem, gdy zdecydujesz się uporządkować swoje życie i oczyścić swoją przestrzeń, zaczniesz od swojej intelektualnej przestrzeni, usuwając stare podświadome kłamstwa i negatywne rozmowy z samą sobą.

Czas przestać sobie wmawiać, że:

Nie mam jeszcze wystarczająco dużo, aby być szczęśliwa

W każdym błędzie i walce jest przesłanie. Niektórzy ludzie przegapiają szanse, ponieważ są zbyt zajęci krytykowaniem siebie za błąd lub obsesyjnie martwią się jakąś przeszkodą. Przejmowanie się tym, czego nie masz, jest zawsze marnowaniem tego, co masz. Najszczęśliwsi ludzie zwykle nie mają wszystkiego, co najlepsze. Po prostu w pełni wykorzystują wszystko, co daje im los. Powodem, dla którego tak wielu ludzi się poddaje, jest to, że mają tendencję do patrzenia na to, czego brakuje i jak daleko muszą jeszcze pójść, zamiast na to, co już osiągnęli i jak daleko zaszli.

„Moje marzenia są nierealne”

Nie pozwól, aby ktoś, kto zrezygnował ze swoich marzeń, odwiódł cię od podążania za twoimi. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić w życiu, jest podążać za intuicją. Podejmij ryzyko. Nie dokonuj bezpiecznych i łatwych wyborów tylko dlatego, że boisz się tego, co może się wydarzyć. Jeśli to zrobisz, nic się nigdy nie wydarzy. Niech więc twoje marzenia będą większe niż twoje lęki, a twoje działania mówią głośniej niż twoje słowa. Rób codziennie coś, za co twoje przyszłe ja będzie ci wdzięczne.

„Utknęłam z ludźmi, którzy mnie skrzywdzili”

Życie jest za krótkie. Uważaj na siebie. Jeśli ktoś ciągle cię źle traktuje, miej wystarczająco dużo szacunku dla siebie, aby postawić zdrowe granice. Może boleć przez jakiś czas, ale będzie dobrze. Będzie OK. Często odejście nie ma nic wspólnego ze słabością, a tylko z siłą. Odchodzimy nie dlatego, że chcemy, aby inni zdali sobie sprawę z naszej wartości, ale dlatego, że w końcu same zdajemy sobie z jej sprawę.

„Moje nieudane związki były stratą czasu”

Są pewni ludzie, którzy powinni zniknąć z twojego życia, ale żaden związek nigdy nie jest stratą czasu. Jeśli nie przynosi ci tego, czego chcesz, to chociaż uczy cię tego, czego NIE chcesz. Rzadko tracimy przyjaciół, po prostu stopniowo dowiadujemy się, kim są nasi prawdziwi przyjaciele. Nigdy nie zmuszaj nikogo, aby zrobił dla ciebie przestrzeń w swoim życiu, ponieważ jeśli zna twoją wartość, z pewnością sam ją dla ciebie stworzy. I pamiętaj, że kiedy jesteś na górze, twoi „przyjaciele” wiedzą, kim jesteś, a kiedy jesteś w dole, ty wiesz, kim oni są. Zwykle zajmuje to trochę czasu, aby to wszystko zrozumieć.

fot. fcscafeine/iStock

„Nigdy nie będzie lepiej”

Nie ma na świecie osoby, która byłaby w stanie bezbłędnie poradzić sobie z każdym zadanym jej ciosem. Nie tak jesteśmy stworzeni. Z natury się denerwujemy, smucimy, ranimy, potykamy i upadamy. Stawienie czoła problemom, uczenie się, dostosowywanie i rozwiązywanie ich z biegiem czasu. To jest to, co ostatecznie kształtuje nas w osobę, którą się stajemy. Kiedy znajdziesz się w kokonie w izolacji i nie możesz znaleźć wyjścia, pamiętaj, że jest to podobne do miejsca, w którym gąsienice czekają na przemienienie się w motyle. Tylko dlatego, że dzisiaj jest straszny dzień, nie oznacza, że jutro nie może być najlepszym dniem w twoim życiu. Po prostu musisz się tam dostać.

„Porażka jest zła”

Czasami trzeba ponieść porażkę sto razy, aby odnieść sukces. I bez względu na to, ile błędów popełnisz lub jak wolno się rozwijasz, nadal jesteś daleko przed tymi wszystkimi, którzy w ogóle nie próbują. Nie daj się zbić z tropu jednej nieudanej próbie, bo przegapisz zwycięstwa. Wszystkie twoje pomysły, które nie wypaliły są po prostu kamieniami milowymi na drodze do tego jednego, który zadziała. Zawsze wstawaj.

„Wielkie rzeczy przyjdą do mnie z łatwością”

Na różne sposoby jesteśmy tym, kim chcemy być. Nikt cię nie uratuje, musisz uratować siebie sama. Nikt ci nic nie da, musisz wyjść i na to zasłużyć. Nikt nie wie, czego chcesz, z wyjątkiem ciebie. I nikt nie będzie tak żałował jak ty, jeśli czegoś nie osiągniesz. Więc nigdy nie zostawiaj klucza do szczęścia w czyjejś kieszeni i nie czekaj, aż ktoś inny zbuduje dla ciebie życie. Bądź architektem i strażnikiem własnej ścieżki. I pamiętaj, że im bardziej bierzesz odpowiedzialność za swoją przeszłość i teraźniejszość, tym bardziej jesteś w stanie stworzyć przyszłość, której szukasz.

„Moja przeszłość wskazuje na moją przyszłość”

W pewnym momencie wszyscy popełniliśmy błędy, zostaliśmy zdeptani, wykorzystani i zapomniani. Pozwoliliśmy ludziom nas wykorzystywać i zaakceptowaliśmy znacznie mniej, niż na to zasługujemy. Ale nie powinniśmy żałować ani jednej chwili, ponieważ wiele się nauczyliśmy z naszych złych wyborów. Nauczyliśmy się, komu możemy zaufać, a komu nie. Nauczyliśmy się znaczenia prawdziwej przyjaźni. Nauczyliśmy się, jak rozpoznać, kiedy ludzie kłamią, a kiedy są szczerzy. Nauczyliśmy się, jak być sobą i doceniać naprawdę wspaniałych ludzi i rzeczy w naszym życiu.

Fot. iStock

„Nie mogę żyć bez tych, którzy odeszli”

Jeśli ktoś pojawia się w twoim życiu i ma na ciebie pozytywny wpływ, ale z jakiegoś powodu nie może zostać, postaraj się nie opierać tej zmianie. Bądźcie wdzięczni, że wasze ścieżki się skrzyżowały i że w jakiś sposób was uszczęśliwiły, nawet jeśli było to tylko na krótką chwilę. Życie to zmiana. Ludzie przychodzą i odchodzą. Niektórzy wracają, inni nie i to jest w porządku. Doceniaj to, co masz i uśmiechaj się do wspomnień.

„Nie jestem jeszcze wystarczająco dobra”

Nikt nigdy nie czuje się w 100% gotowy, gdy pojawia się jakaś okazja. Ponieważ większość wspaniałych możliwości w życiu zmusza nas do wyjścia poza naszą strefę komfortu, co oznacza, że na początku nie będziemy czuć się całkowicie komfortowo. Przestań się krytykować za to, że jesteś w toku, że jesteś w procesie, że się uczysz. Zacznij to akceptować! Ponieważ bycie w trakcie pracy nie oznacza, że nie jesteś wystarczająco dobra. Oznacza to, że chcesz lepszego jutra i chcesz kochać siebie całkowicie, abyś mogła żyć pełnią życia. Oznacza to, że jesteś zdeterminowana, aby uzdrowić swoje serce, poszerzyć horyzonty. Jesteś gotowa. Musisz tylko zacząć.

„Mam zbyt wiele do stracenia”

Uwierz, ostatecznie nie będziesz żałować rzeczy, które zrobiłaś, ale tych, których nie zrobiłaś. Większość z nas wolałaby spojrzeć wstecz na życie i powiedzieć: „Nie mogę uwierzyć, że to zrobiłam!” zamiast „Chciałabym mieć…”. Łatwiej jest mieć życie pełne błędów, z których wyciągnęłaś naukę, niż serce pełne żalu i pustych obietnic dla siebie.

Akcja pełna miłości do siebie – KONKURS

piękne kobiety
fot. iStock

Kiedy ostatnio spojrzałaś na siebie w lustro z czułością i powiedziałaś: jesteś w porządku dziewczyno! Dajesz radę! A może dalej karmisz swojego wewnętrznego krytyka opiniami innych? I wreszcie – kiedy pozwoliłaś sobie na odpoczynek, zabawę z przyjaciółmi? Kiedy postanowiłaś chociaż przez jeden dzień być dla siebie wszystkim?

Chcemy Ci o tym przypomnieć akcją pełną miłości do samej siebie. Bo to będzie wieczór tylko dla Ciebie. Ty, kartka papieru/ekran komputera. Nie od dzisiaj wiadomo, że miłość własna jest potrzebna w budowaniu relacji z innymi, podstawą własnego dobrostanu. Tak, to nie są czcze słowa. Musisz przede wszystkim pokochać siebie. To najtrudniejsza, ale najwierniejsza miłość – bo tylko dzięki niej wiesz kim jesteś i czego potrzebujesz.

Dlatego do końca lutego będziemy czekać na Wasze #ListyDoSiebieSamej, w których podziękujecie sobie za wszystko, co zrobiłyście, żeby pokochać siebie. Przypomnijcie sobie, za co jesteście sobie wdzięczne… 😉

Listy prosimy wysyłać na: kontakt@ohme.pl, w tytule: list do siebie samej. Najpiękniejsze nagrodzimy wspaniałymi nagrodami marki CLARINS, która wierzy, że piękno jest wszędzie i wspiera kobiety w ich świadomej, życiowej drodze oraz pakietami książek od Wydawnictwa ZNAK.

Najpiękniejsze listy będą opublikowane w naszym magazynie.

REGULAMIN – TUTAJ

Akcja pełna miłości do siebie samej – NAGRODY

5 x Double Serum CLARINS 30 ml

Double Serum to bestsellerowa pielęgnacja przeciwstarzeniowa od Clarins, która wspiera 5 witalnych funkcji skóry.

Uniwersalna, podwójna formuła zainspirowana biomimetyzmem łączy w sobie ekstrakt z kurkumy z 20 ekstraktami z roślinnymi o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych, dzięki którym oznaki starzenia się skóry stają się widocznie zminimalizowane. Double Serum to perfekcyjnie uzupełnienie codziennego rytuału, który wzmacnia działanie przeciwstarzeniowe kremów na dzień i na noc, aby skóra promieniała młodzieńczym blaskiem.

Więcej o marce na Instagramie i Facebooku Clarins

5 x zestaw książek wydawnictwa ZNAK: „Inteligencja Erotyczna” Esther Perel i „Kobiety Capothiego”

Inteligencja Erotyczna” Esther Perel

Dziś, gdy wiele długoletnich relacji zmaga się z wyzwaniami codzienności oraz zostaje poddanych próbom, książka Esther Perel zachęca, inspiruje i uczy pielęgnowania bliskości i intymności w związku, również w przypadku kryzysu. Mądra, wrażliwa i otwierająca lektura, która daje szansę na odnowienie relacji.

Kultowa książka, która pomogła tysiącom par i odpowiada na pytania:

  • Czy namiętność po latach związku jest możliwa?
  • Dlaczego po pewnym czasie stygnie, choć ludzie wciąż się kochają?
  • Dlaczego przyjście na świat dziecka tak często zapowiada erotyczną katastrofę?
  • Czy całkowita szczerość w seksie jest naprawdę potrzebna?
  • I wreszcie, jak sprawić, by rutyna nie stała się pułapką dla erotyki?

Ta kultowa już książka, została przełożona na prawie 30 języków i stała się jedną z klasycznych pozycji zarówno w domach, jak i w gabinetach terapeutycznych na całym świecie.

Kobiety Capotego„. Śniadanie u Tiffany’ego, mroczne sekrety i zdrada w świecie glamour

Truman Capote, autor Śniadania u Tiffany’ego, zdobył przyjaźń najsłynniejszych kobiet swoich czasów. Nazywał je „łabędzicami”, chętnie słuchał ich najintymniejszych zwierzeń oraz korzystał z majątku ich mężów. Tylko po to, żeby je zdradzić.

Ta książka to prawdziwa historia niezwykłych kobiet, które były podziwiane na całym świecie, ikon swoich czasów. Zdeterminowane, aby zyskać status, majątek lub arystokratyczny tytuł, poślubiły „właściwych” mężczyzn. Piękne, bogate i często bardzo nieszczęśliwe znajdowały powiernika w Trumanie Capotem, który w bezwzględny sposób wykorzystał ich największe tajemnice.

Kobiety Capotego” to zaproszenie do najlepszych nowojorskich salonów – pełnych szyku, glamour i mrocznych sekretów, które do dziś budzą silne emocje.

Na podstawie książki powstaje serial Feud. W role „łabędzic” wcielą się  Naomi Watts, Calista Flockhart i Demi Moore.