Psychologia

Jak zrujnować sobie życie nawet tego nie zauważając? Banalnie proste

Redakcja
Redakcja
24 listopada 2022
fot. iStock
 

Życie to nie pluszowy miś, parafrazując słowa piosenki. Życie nie jest proste, nie da się go zaplanować od A do Z i iść po prostu wg tego planu. Nie mamy tu listy kamieni milowych, które musimy wypełnić. Nie ma gwarancji, że nic się po drodze nie wydarzy. Zatem, jeśli właśnie siedzisz nad kartką, na której napisałaś, że musisz: skończyć studia, zostać dyrektorką, urodzić trójkę dzieci, kupić dom, zarabiać 10 tys. miesięcznie i ważyć 65 kg, a niewiele z tego jest jakkolwiek zgodne z twoją aktualną sytuacją, nie przejmuj się. Po pierwsze, wszystko przed tobą, po drugie, masz pełne prawo zboczyć z tej ścieżki i pójść inną. Możliwe, że na jej końcu będzie ten cel. Nie chodzi bowiem o to, żeby żmudnie wypełniać tabelkę w exelu i odhaczać kolejne rutynowe czynności. To tylko prowadzi do frustracji i przygnębienia, nie daje szczęścia. Presja, jaką same na siebie nakładamy jest nieznośna. Rujnujemy sobie życie.

W jaki sposób sama rujnujesz sobie życie?

Rujnujesz sobie życie, wybierając niewłaściwą osobę

O co chodzi z naszą potrzebą przyspieszenia relacji? Miłość zrodzona z wygody, miłość, która rozkwita z potrzeby spania obok kogoś, miłość, która zaspokaja naszą potrzebę uwagi, a nie namiętności, to miłość, która zniknie jak kamfora. Staraj się odkryć fundamentalną miłość, rodzaj związku, który motywuje cię do bycia lepszym człowiekiem. „Ale ja nie chcę być sama” — powiesz. Pobądź trochę sama. Jedz sama, chodź na randki, śpij sama. W ten sposób dowiesz się czegoś o sobie. Dorośniesz, dowiesz się, co cię inspiruje, poznasz własne marzenia, własne przekonania, swoją własną oszałamiającą osobowość. A kiedy spotkasz osobę, która sprawi, że obudzą się motyle w twoim brzuchu, będziesz gotowa i pewna, że to ten moment. Czekaj na to. Proszę, zachęcam cię, abyś na to czekała, walczyła o to i dbała, jeśli już to znalazłaś, bo to najpiękniejsza rzecz, jakiej doświadczy twoje serce.

Rujnujesz swoje życie, pozwalając swojej przeszłości nim rządzić

Życie nie jest usłane różami. Będą złamane serca, zamieszanie, dni, w których poczujesz, że nie jesteś wyjątkowa i takie, w których poczujesz, że nic nie ma sensu. Są chwile, które zostaną z tobą, słowa, które już zawsze będą brzmieć w twojej głowie. Nie możesz pozwolić, by to cię definiowało – to były po prostu chwile, to były po prostu słowa. Jeśli pozwolisz, aby każde negatywne wydarzenie w twoim życiu miało wpływ na sposób, w jaki postrzegasz siebie, będziesz wyłącznie negatywnie postrzegała otaczający cię świat. Stracisz szansę, ponieważ nie dostałaś tego awansu pięć lat temu – dziś przekonasz siebie, że jesteś głupia. Stracisz uczucie, ponieważ założyłaś, że twoja dawna miłość odeszła, ponieważ nie byłaś wystarczająco dobra, a teraz nie wierzysz mężczyźnie lub kobiecie, którzy nakłaniają cię, abyś uwierzył, że jesteś. To cykliczna, samospełniająca się przepowiednia. Jeśli nie pozwolisz sobie zapomnieć o tym, co się wydarzyło, co zostało powiedziane, nic nie będzie w stanie złamać tego osądu. Będziesz nadal usprawiedliwiać, przeżywać i podsycać percepcję, która nie powinna istnieć.

Rujnujesz sobie życie, porównując się z innymi

Dajemy się wciągnąć w to, co lubią nasi przyjaciele, w to, co lansują celebryci. Ale na koniec dnia nie tylko rujnuje to nasze życie, ale także rujnuje nas. Stwarza to w nas potrzebę poczucia się ważnymi i w wielu przypadkach często poniżamy innych, aby to osiągnąć.

Rujnujesz sobie życie, odcinając się od uczuć

Wszyscy boimy się powiedzieć za dużo, wczuć się zbyt głęboko, pokazać ludziom, ile dla nas znaczą. Ale bliskość nie jest synonimem szaleństwa. Powiedzenie komuś, jak bardzo jest dla ciebie wyjątkowy, sprawia, że stajemy się bezbronni. Nie można temu zaprzeczyć. Jednak nie ma się czego wstydzić. Jest coś zapierająco dech w piersiach w chwilach, gdy jesteśmy szczerzy z tymi, którzy są dla nas ważni. Niech koleżanka z pracy wie, że jest dla ciebie inspiracją. Powiedz swojej mamie, że ją kochasz przy znajomych. 

Główny powód, dla którego jesteś nieszczęśliwa wg znaku zodiaku

żródło: thoughtcatalogPsychologia

Limitowana kolekcja TATUUM x Miś Uszatek i Przyjaciele: Ważne momenty świętuj z Bliskimi!

Redakcja
Redakcja
24 listopada 2022

Okres świąteczny to czas po brzegi przepełniony ważnymi momentami. Gotowanie, dekorowanie domu, ubieranie choinki, okraszone tradycją posiłki, pakowanie i otwieranie prezentów. Prawdziwą wartość tym chwilom nadaje nic innego jak celebrowanie ich z Bliskimi. Tylko wtedy zwykłe momenty w magiczny sposób stają się niezwykłe – bo wypełnione bliskością, prawdziwymi emocjami i ciepłem.


WAŻNE MOMENTY ŚWIĘTUJ Z BLISKIMI

Najnowsza, limitowana kolekcja TATUUM x MIŚ USZATEK I PRZYJACIELE: Ważne momenty świętuj z Bliskimi, przypomina o tym, co najważniejsze – nie tylko od święta, ale każdego dnia. Pokazuje, że prawdziwą wartość codzienności nadaje obecność innych – naszych najbliższych.

To już druga odsłona kolekcji TATUUM z Misiem Uszatkiem. Tym razem do kultowej postaci z opowiadań Czesława Janczarskiego dołączają jego przyjaciele – uroczy, lecz lekko roztrzepany zajączek, piesek, serdeczny prosiaczek oraz ich bliscy. Wszystko po to, by podkreślić główny przekaz kampanii – Ważne momenty świętuj z Bliskimi.

KOLEKCJA, KTÓRA ZBLIŻA

W limitowanej kolekcji znajdziemy urzekające modele, przepełnione sentymentalnymi motywami Misia Uszatka i jego przyjaciół – w wersjach dla niej, dla niego oraz dziecięce. Tworząc bajkową kapsułę zadbano o to, aby ubrać się mogła cała rodzina, czy paczka przyjaciół, a modele z kolekcji niosły komfort podczas celebrowania wspólnych momentów.

Mocnym punktem kolekcji są ciepłe okrycia wierzchnie dopracowane w najmniejszych detalach: haftach, naszywkach, guzikach z wizerunkiem Uszatka, a nawet projektach dwustronnych! Stylizacje dopełniają otulające swetry i bardzo modne w ostatnim czasie komplety miękkich dresów. Nie zabrakło także bluz i piżam zaprojektowanych w trendzie „mini me”, czyli tego samego projektu dla dorosłego i dziecka. W kolekcji pojawiły się również idealne na prezent maskotki, a także biżuteria, piny i inne akcesoria jak: kosmetyczka, torba, skarpety, czapki, termofor, inteligentna butelka termiczna z elektronicznym wyświetlaczem czy misiowy papier do pakowania prezentów!

25 KAPSUŁ NA 25 LAT

Marka Tatuum obchodzi w tym roku 25-lecie. W włókienniczej Łodzi, z której pochodzi także bajkowy bohater Miś Uszatek, TATUUM projektuje modę kapsułową i ponadczasową. Każda z kapsuł oparta jest o dopracowane kroje i jakościowe materiały, ale opowiada inną historię. Ukoronowaniem jubileuszu jest 25 kapsuła – Miś Uszatek i Przyjaciele, która premierowo ukaże się już 15.11 w oficjalnym sklepie internetowym TATUUM.com oraz w salonach stacjonarnych.

 


Zobacz także

Co twój ulubiony kolor mówi o tobie? Trochę o psychologii kolorów

„Chciałaś się zemścić? Czy wiedziałaś wtedy, że zniszczysz także życie mojej matki i moje?” List dorosłej kobiety do kochanki ojca

Zostać w domu z dziećmi może być o wiele trudniejszym wyzwaniem niż pójść do pracy mówią naukowcy