Go to content

Dopiero zaczęliście się spotykać? Sprawdź, jak często powinniście się widywać, żeby tego „nie zepsuć”

Fot. istock/Bobex-73

Rozpoczęcie nowej relacji to (poza wspaniałymi emocjami i nadzieją, że „to wreszcie to”) niemal nieskończona lista wyzwań. Niektóre znajomości przetrwają i znajdą się na następnym etapie, inne wygasną.  Jest jeden, ważny czynnik, który ma bardzo duży wpływ na powodzenie nowego związku – to ilość czasu, który spędzamy razem, kiedy zaczynamy się spotykać.

I jasne, że chcielibyśmy być ze sobą non stop, a najchętniej nie wypuszczać dłoni z dłoni. A jednak, zdaniem psychologów, to wcale nie jest dobre dla rodzącego się uczucia. Dlaczego? Chociaż dążenie do bycia z nowym partnerem jak najwięcej i jak najdłużej jest zrozumiałe, najlepszym sposobem na to, by pozwolić nowemu związkowi się spokojnie rozwijać, jest ostrożność i spotkanie raz w tygodniu,  a nie codziennie. Rozczarowani? Niepotrzebnie. Jeśli pragniecie czegoś głębszego, być może przekonają was logiczne argumenty.

Seks lub fizyczne interakcje nasilają emocje

Głównym powodem, dla którego pary nie powinny spędzać zbyt wiele czasu razem zbyt wcześnie, jest to, że częste spotkania zwiększają pragnienie bliskości i zbliżeń seksualnych.  Nie ma w tym nic złego ani niezdrowego, ale jeśli idziesz do łóżka na samym początku znajomości, reakcje fizjologiczne w twoim ciele często powodują również odczuwanie intensywnych reakcji emocjonalnych. Jeśli tak naprawdę nie znasz osoby wywołującej te intensywne reakcje emocjonalne, możesz narazić się na ryzyko. Może być tak, że ta osoba jest dobra i chce tego samego, co ty, ale jeśli macie różne cele związane z tą relacją, możesz spodziewać się rychłego rozczarowania

Wymuszasz zażyłość emocjonalną z kimś, kogo prawie nie znasz

Kiedy spotykasz kogoś, kto ci się podoba i czujesz, że go pociągasz, normalne jest, że chcesz widzieć tę osobę przez cały czas. Ale, oczywiście, to wcale nie musi być dla ciebie dobre.  Częste spotkania powodują, że szybko rodzi się między nami emocjonalna więź, iluzja intymności i zależności, mimo że każdy wie, że potrzeba miesięcy, a nawet lat, aby naprawdę kogoś poznać.

Oczywiście, od każdej reguły są wyjątki i nie ma jednego, pewnego przepisu na powodzenie nowej znajomości. Niemniej jednak, miłości pośpieszać nie należy. A ci, którzy mają być ze sobą, po prostu ze sobą będą, prędzej, czy później. Dajcie sobie czas.


Na podstawie: psychologytoday.com