Psychologia

Dlaczego każda kobieta potrzebuje innej kobiety, czyli po co nam „babskie zaplecze”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 marca 2017
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Życie jest zaskakujące, pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Wszyscy czasem „upadamy” i, zagubieni, potrzebujemy pomocy. Ale bywa także wspaniale. Musimy więc mieć z kim dzielić nasze poczucie szczęścia, radość z osobistych i zawodowych sukcesów. Dlatego każda kobieta potrzebuje… kobiecej drużyny wsparcia. Nawet jednoosobowej.

Dlaczego kobieta potrzebuje „babskiego zaplecza”

Wsparcie 👠

Podobny poziom emocjonalności, podobne doświadczenia, podobny sposób patrzenia na życiowe problemy – wszystko to sprawia, że największym wsparciem będzie dla ciebie w trudnych chwilach bywa mama, przyjaciółka albo siostra. Kobiety potrzebują wsparcia innych kobiet.

Wiedza 🎓

Zasięgamy opinii zaprzyjaźnionych, bliskich nam kobiet w sprawach najważniejszych, takich jak zdrowie, miłość, macierzyństwo. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia mamy, radzimy się przyjaciółki, która „już tam była” i czujemy się bardziej pewne siebie, spokojniejsze.

Zabawa 🎉

Możesz świętować z ukochanym, z rodziną, ale babskie koło przyjaciółek to towarzystwo, z którym łączy cię magiczna więź.

Obecność ❣

Iść przez życie mając u boku przyjaciółki, to tworzyć wspólne wspomnienia, pisać wspólną historię, coś drogiego, co zostanie z nami na zawsze. Świadomość, że ona lub one, po prostu są, że możesz na nie liczyć, daje ci siłę w najtrudniejszych momentach. Bliskie ci kobiety, są świadkami twojego życia. Cieszą się i płaczą razem z tobą. A kiedy trzeba kopną cię w tyłek i powiedzą: dosyć.

Cudownie jest być kobietą, ale też cudownie jest mieć wokół siebie, inspirujące, fantastyczne kobiety


Na podstawie: daytodayadventures.com

 


Psychologia

Kobietami jesteśmy cały rok, nie tylko 8. marca. Jak oswoić… depilację

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 marca 2017
Jak oswoić... depilację
Fot. Materiały prasowe | Time for Wax
 

„Wiosna, ach to TY!”  – śpiewamy razem z Grechutą pod nosem. Gdy tylko śnieg na dobre zniknie z krajobrazu na oknem, nasze myśli zaczynają błądzić wokół słońca i… pierwszych sukienek, a stąd już niedaleka droga do depilacji.

Najwyższy czas na wosk! 

Dzień Kobiet to idealna okazja, żeby zrobić coś dla swojej urody i samopoczucia. Najwyższa pora na wosk. Do dzieła drogie panie, nie obawiajcie się, wystarczy tylko oddać się w sprawne i profesjonalne ręce. Zabieg depilacji woskiem nie musi być ani straszny, ani bardzo bolesny.

I co najważniejsze, postawcie na regularne woskowanie, przecież kobietami jesteśmy cały rok!

Co nas najczęściej powstrzymuje?

Panika i popłoch, szybkie golenie na sucho i tzw. 10 cm pod nogawką, to nasze grzechy główne, które, nie ma co tu kryć, mszczą się na naszej skórze. Dlaczego więc tak bardzo odwlekamy depilację?

Słowo powodujące ciarki na plecach u niektórych kobiet można odczarować wybierając się do profesjonalnego salonu depilacji. Nigdy nie mylcie domowego usuwania owłosienia depilatorem czy gotowymi plastrami z depilacją wykonaną przez kosmetyczkę, te zabiegi są nieporównywalne. Co prawda bólu całkowicie nie unikniemy, ale korzystając z pomocy specjalisty oraz doskonałych kosmetyków przeznaczonych do profesjonalnej depilacji można go zminimalizować.

Kolejnym powodem, który powstrzymuje nas przed wizytą w salonie depilacji jest często wstyd. Zawstydza nas gęstość owłosienia lub miejsce, w którym występuje. To często powoduje, że wpadamy tzw. błędne koło,  zamiast udać się po fachową pomoc i rozwiązać swój problem, walczymy z nim same nierzadko powodując jego pogłębienie lub niemiłe konsekwencje domowych eksperymentów z depilacją.

Bez względu na powód zdecydowanie warto przemóc swój opór i spróbować.

Jak oswoić depilację? Specjalnie dla was, kilka rad od Time for Wax. Oni o depilacji wiedzą wszystko!

Rzeczy, które musisz wiedzieć przed depilacją? 

Jak oswoić... depilację

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zanim zapukamy do drzwi salonu?

Najczęściej zadawane pytanie przed pierwszą wizytą, to: „jakiej długości powinny być włoski?”. Odpowiadamy:

przed-depilacja01dlugos woskow

Drobiazgi, o których warto pamiętać przed depilacją:

 1. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, załóż luźniejsze spodnie lub długą spódnicę, nie będziesz dodatkowo podrażniać skóry po depilacji.
 2. Gdy wybierasz się na depilację bikini, załóż wygodną bawełnianą bieliznę, zrezygnuj ze stringów. To również pozwoli ci uniknąć dyskomfortu po depilacji.
 3. Nie używaj się przed depilacją balsamami czy olejkiem, gdy skóra będzie świeżo natłuszczona, wosk będzie gorzej przywierał (nie bez powodu do gotowych plastrów z drogerii dołączona jest chusteczka z olejkiem do zmycia resztek wosku).
 4. Nie depiluj się w ostatnim momencie przed ważnym wyjściem czy wyjazdem na wakacje.
  przygotuj sie do depilacji2bezumawiania
 5. Daj skórze chwilę na regenerację, zaraz po depilacji  zrezygnuj z opalania i nie rób przez 2 dni peelingu.
 6. Pamiętaj, że twoja skóra również przyzwyczaja się do depilacji, każda następna wizyta będzie ci to udowadniać.
 7. Nie bój się poeksperymentować według zaleceń specjalistki, ona naprawdę wiele już widziała. Stosuj się do zaleceń pielęgnacyjnych, a twoja skóra ci się odwdzięczy.
 8. Jeśli masz wrażliwą skórę, skorzystaj ze specjalnego wosku do depilacji. Magic Wax to autorski rodzaj wosku, który minimalizuje uczucie dyskomfortu podczas depilacji szczególnie wrażliwych miejsc, jak twarz, okolice bikini lub pachy. To doskonałe rozwiązanie dla osób z wrażliwą skórze.
  magicwax
 9. Nie wstydź się. Każda z nas ma owłosienie na nogach czy pod pachami. W salonie depilacji to żaden powód do wstydu. Pamiętaj, że oddajesz się w ręce profesjonalistów, nikt nie będzie cię oceniał.
Fot. Materiały prasowe | Time for Wax

Fot. Materiały prasowe | Time for Wax

Kłopotliwy wąsik

Zdarza się, że pewnego dnia odkrywamy niechciany i wprawiający w zakłopotanie wąsik tuż nad górną wargą. Najbardziej rozsądną metodą walki z nim jest wizyta w salonie depilacji. Usunięcie włosków za pomocą wosku jest bezpieczne i skuteczne, szczególnie w tak wrażliwej i widocznej okolicy. Korzystając z profesjonalnej pomocy unikniesz niepotrzebnych podrażnień.

Jak oswoić... depilację

Depilacja może być komfortowa

Jeśli w to nie wierzysz, widocznie jeszcze  nie miałaś okazji odwiedzić salonów Time for Wax. Profesjonalnie, szybko, bez terminarza. Twórcy tej sieci salonów zdecydowanie odczarowali nasze postrzeganie depilacji woskiem, jako zabiegu czasochłonnego i wymagającego szczególnych przygotowań. Nie musisz rezerwować czasu na wizytę, po prostu przyjdź bez umawiania się.

Na miejscu, przed zabiegiem epilacji, możesz skorzystać z bidetu. W toalecie przygotowano płyn do higieny intymnej oraz papierowe ręczniki, to przecież właśnie takie detale pozwalają nam czuć się swobodnie i komfortowo.

Po depilacji

Po zabiegu możesz liczyć na fachowe wskazówki dotyczące pielęgnacji swojej skóry.

Stosując regularne peelingi oraz specjalnie opracowane kosmetyki do pielęgnacji skóry po depilacji, możesz zapobiec problemowi wrastających włosków lub opóźnić ich odrastanie. Time for Wax ma swojej ofercie autorskie kosmetyki pielęgnacyjne, dostępne w kilku wariantach zapachowych:
– SERUM POD WŁOS, zapobiegające wrastaniu włosków,
– PEELING CUKROWY, zapobiegający wrastaniu włosków,
– oraz serum, masło i balsam, opóźniające odrastanie włosków.

Magic Days na Dzień Kobiet

W dniach 6-8 marca Time for Wax oferuje swoim klientkom rabat 30% na wszystkie zabiegi depilacji z użyciem bezbolesnego Magic Wax. Promocja obejmuje również pakiety usług. Każda nowa klientka, która zapisze się do newslettera na stronie www.timeforwax.pl, otrzymuje automatycznie 30% rabatu na pierwszą zrealizowaną w salonie usługę depilacji woskiem.

Warto oswoić depilację dla swojej wygody, komfortu, urody. Spróbujcie koniecznie.

PS: I pamiętajcie, że w Time for Wax nie musicie się umawiać, możecie wpaść niespodziewanie, wtedy, gdy akurat najdzie was ochota!

Fot. Materiały prasowe | Time for Wax

Fot. Materiały prasowe | Time for Wax


Artykuł powstał we współpracy z Time for Wax


Psychologia

9 oznak mówiących o tym, że stałaś się więźniem własnego umysłu

Redakcja
Redakcja
2 marca 2017
Fot. iStock / martin-dm

Żyjemy w czasach, które wymagają od nas zaangażowania w wiele czynności. Odczuwamy presję, by podołać wymaganiom, które nakładamy na siebie, jak i oczekiwaniom otoczenia. Sprawdzamy się w pracy, w domu, poświęcając się pasji, gdy porównujemy swoje dokonania do dokonań innych. Nieustannie analizujemy i podejmujemy nowe działania. Nasze myśli zaczynają nas zniewalać.

Bywa, że stajemy się zakładnikami własnych myśli

I dzieje się to wbrew naszej woli, a często i poza świadomością. Ani się spostrzegamy, a nie jesteśmy w stanie zrelaksować się w czasie wolnym, oderwać się od natłoku męczących myśli. To obciąża nadmiernie, powodując stres i frustrację. A im bardziej chcemy od siebie to odsunąć, tym mocniej do nas wraca. Istnieją objawy, które powinny dać pretekst do zastanowienia nas sobą, zanim staniemy się udręczonymi zakładnikami własnych myśli.

9 sygnałów, które świadczą o zaplątaniu się w sieć własnych myśli

1. Bezsenność

To jeden z głównych problemów, który nie pozwala się wyłączyć mózgowi i odpocząć od nawracających myśli. Przewracając się z boku na bok, trudno pozwolić odpłynąć problemom w czasowy niebyt.

Rada: Wygospodaruj czas na ulubioną formę relaksu — joga, malowanie, cokolwiek, co pozwoli zwolnić bieg myśli i wyciągnąć emocję na zewnątrz głowy. To pozwoli się zdystansować.

2. Obawa o przyszłość

Codzienność obfituje w mniejsze i większe kłopoty, których trudno uniknąć. To normalne, jednak gdy martwimy się niepotrzebnie na zapas, w końcu sami nakręcamy się na nieszczęścia, które mogą nas dotknąć.

Rada: Jeśli jest coś, co nie daje ci spokoju, przeznacz od 15 do 30 minut dziennie na szczerą, oczyszczającą rozmowę z kimś bliskim, kto zrozumie nasze obawy, ale nie pozwoli na ciągłe rozmyślanie o tym, co może się stać niedobrego. Podobne zadanie spełni wypisanie swoich obaw na kartce, co również pomoże je oswoić.

3. Nadmierne kontrolowanie

Potrzeba kontrolowania wszystkiego i wszystkich wynika z chęci opanowania i utrzymania w ryzach przyszłości, co nie może się udać. Ogromny lęk przed nieznanym powoduje obmyślanie wszystkich opcji, zamiast podejmowania działań.

Rada: Wdech — wydech… Staraj się skupiać na chwili obecnej, działać tu i teraz. Przekonasz się, że rozmyślanie o przyszłości niczego nie zmienia, za to powoduje ogromny stres.

4. Dążenie do perfekcji

Strach przed porażką powoduje nieustanne dążenie do doskonałości, co powoduje frustrację. Może też zadziałać odwrotnie, paraliżując przed jakimkolwiek działaniem w obawie przed klęską.

Rada: Pozwól sobie na błędy. To umożliwi rozwój, naukę i w efekcie pokonywanie nowych wyzwań w przyszłości, które dotychczas powodowałyby obawy.

5. Nieustanne analizowanie

Obawa przed podjęciem złej decyzji, zmusza do ciągłego analizowania i nie pozwala dokonać żadnego wyboru. A to wszystko, bo nie ufamy sobie.

Rada: Postaw na intuicję. Nawet jeśli się pomylisz, przynajmniej wyciągniesz z tego wnioski i oszczędzisz sporo czasu na bezproduktywne rozmyślanie.

6. Nawracające bóle głowy

Ból głowy stanowi sygnał dla ciała, że czas zrobić przerwę, szczególnie od meczących myśli.

Rada: Skup się na oddechu i skoncentruj nad czymś miłym, neutralnym. Wzmocnienie pozytywnych myśli uwolni głowę i pozwoli jej odpocząć.

7. Bóle ciała

Problemy, które rodzą się w umyśle, mają realne przełożenie na funkcjonowanie ciała. Ciało zatrute nawracającymi myślami reaguje bólem, np. ze strony stawów czy mięśni.

Rada: Rozciąganie każdego wieczoru przed snem, regularne, ale nieforsowne ćwiczenia fizyczne, zrelaksują ciało i umysł.

8. Zmęczenie

Ospałość, zmęczenie, brak energii do życia, wpływa na skupianie się na negatywnych stronach codzienności. Czasem zmęczenie nie pozwala zasnąć, powodując napływ niechcianych myśli.

Rada: Niezmiennie prosta — trzeba trzeba zwolnić, wziąć oddech, skupić się na sobie i potrzebach zarówno ciała, jak i umysłu.

9. Zakłócenie relacji z otoczeniem

Trudno być tu i teraz gdy myśli nieustannie krążą wokół problemu. Brak radości z życia i pewnej spontaniczności, nie pozwala na swobodne relacje z innymi ludźmi. Grzęźniemy we własnych myślach.

Rada: Warto skupić się na innych, słuchać, rozmawiać, tworzyć więzi. Relacje z otoczeniem pozwalają na przekierowanie myśli na inne, bieżące sprawy oraz wsparcie w chwilach, w których nie chcemy być sami.

źródło: www.powerofpositivity.com


Zobacz także

3 zdania, które twój partner powinien słyszeć równie często, co kocham cię

3 zdania, które twój partner powinien słyszeć równie często, co kocham cię

Prawdziwa miłość istnieje

Jutro nie jest obietnicą. 5 powodów, by słuchać głosu swojego serca