Go to content

Dlaczego każda kobieta potrzebuje innej kobiety, czyli po co nam „babskie zaplecze”

Fot. iStock/AleksandarNakic

Życie jest zaskakujące, pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Wszyscy czasem „upadamy” i, zagubieni, potrzebujemy pomocy. Ale bywa także wspaniale. Musimy więc mieć z kim dzielić nasze poczucie szczęścia, radość z osobistych i zawodowych sukcesów. Dlatego każda kobieta potrzebuje… kobiecej drużyny wsparcia. Nawet jednoosobowej.

Dlaczego kobieta potrzebuje „babskiego zaplecza”

Wsparcie 👠

Podobny poziom emocjonalności, podobne doświadczenia, podobny sposób patrzenia na życiowe problemy – wszystko to sprawia, że największym wsparciem będzie dla ciebie w trudnych chwilach bywa mama, przyjaciółka albo siostra. Kobiety potrzebują wsparcia innych kobiet.

Wiedza 🎓

Zasięgamy opinii zaprzyjaźnionych, bliskich nam kobiet w sprawach najważniejszych, takich jak zdrowie, miłość, macierzyństwo. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia mamy, radzimy się przyjaciółki, która „już tam była” i czujemy się bardziej pewne siebie, spokojniejsze.

Zabawa 🎉

Możesz świętować z ukochanym, z rodziną, ale babskie koło przyjaciółek to towarzystwo, z którym łączy cię magiczna więź.

Obecność ❣

Iść przez życie mając u boku przyjaciółki, to tworzyć wspólne wspomnienia, pisać wspólną historię, coś drogiego, co zostanie z nami na zawsze. Świadomość, że ona lub one, po prostu są, że możesz na nie liczyć, daje ci siłę w najtrudniejszych momentach. Bliskie ci kobiety, są świadkami twojego życia. Cieszą się i płaczą razem z tobą. A kiedy trzeba kopną cię w tyłek i powiedzą: dosyć.

Cudownie jest być kobietą, ale też cudownie jest mieć wokół siebie, inspirujące, fantastyczne kobiety


Na podstawie: daytodayadventures.com