Go to content

Codzienne nawyki, które kradną twoją energię. Uwolnij się od nich i żyj spokojniejsza

Fot. iStock / stock_colors

Czy wiesz, że właściwie każdego dnia na własne życzenie tracisz cenną życiową energię? Są pewne toksyczne nawyki, które sprawiają, że trudniej ci radzić sobie z wyzwaniami codzienności, że wieczorem kładziesz się bardziej niż zwykle zmęczona. Że brak ci motywacji i siły, by coś w życiu zmienić. Spróbuj przeanalizować swoją sytuację i zastanów się, czy i ty nie popełniasz poniższych błędów.

Codzienne nawyki, które kradną twoją energię

Odbieranie wszystkiego zbyt osobiście

Nie ma co analizować, co takiego dana osoba miała na myśli i nie należy przyjmować każdego słowa zbyt mocno do siebie. Pamiętajmy, że nikt nie mieszka w naszej skórze, a ludzie zbyt często i zbyt pochopnie wydają opinie o rzeczach i sytuacjach, o których nie mają pojęcia. Więc czym tu się przejmować?

Kurczowe „trzymanie się” przeszłości

Kluczowy błąd większości z nas. Patrzymy wstecz, zamiast żyć chwilą i planować to, co przed nami. Nie umiemy wybaczyć, zapomnieć i pójść dalej.

Nerwowe przeglądanie Facebooka

Media społecznościowe to prawdziwy złodziej czasu i energii, odpowiedzialny za nasze wieczne niedospanie, poirytowanie oraz nieporozumienia z najbliższymi. Bo zamiast być z nimi, godzinami tkwimy w wirtualnym świecie.

Nieumiejętność opanowania stresu

W dzisiejszym świecie umiejętność odpowiedniego oddychania, medytacji, opanowywania toksycznych emocji to już prawdziwa konieczność. Może ochronić cię przed wieloma niebezpieczeństwami płynącymi z niszczącej siły stresu.

Późne zasypianie

Jeśli codziennie kładziesz się późno spać, codziennie rano wstaniesz wyczerpana. Zadbaj już dziś o spokojny, wystarczająco długi sen.

Skłonność do dramatyzowania

Nie bądz „królową dramatu”. Nie wylewaj łez, nie obarczaj wszystkich swoimi problemami, ale szukaj rozwiązań, motywuj się pozytywnie, szukaj możliwości.

Narzekanie

Oczywiście, zawsze znajdzie się coś, na co można ponarzekać. Ale o wiele więcej zyskasz, koncentrując się na tym, co ci się udało. To sukcesy sprawiają, że chcemy sięgnąć po więcej.

Plotkowanie

„Życzliwe” omawianie sytuacji, decyzji i problemów oraz zachowań innych osób nie służy dokładnie niczemu. Jeśli czujesz, że jest ci lepiej, bo ktoś ma gorzej, to znaczy, że zmierzasz w bardzo złym kierunku…

Brak umiejętności ciszenia się z „tu i teraz”

Zmorą naszych czasów, prawdziwym przekleństwem jest to, że nie umiemy skupiać się na chwili obecnej. Stale wybiegając „o krok” do przodu nie doceniamy tego, co mamy, ani tych, którzy są obok.

Chęć przypodobania się innym

Wybij sobie z głowy to, że musisz się starać zasłużyć na czyjąś akceptację. W życiu mamy tak naprawdę tylko dwa imperatywy: nie krzywdzić innych i być szczęśliwymi.

Miłego dnia!