Go to content

Kilka brutalnych prawd, o których kobiety, które skończyły 40 lat chciałyby wam powiedzieć

Fot. iStock/evgenyatamanenko

Kiedy zaczyna do ciebie docierać, że jesteś na tym świecie od prawie 40 lat i wracasz pamięcią do siebie samej sprzed lat dziesięciu, czy dwudziestu, wiesz dobrze, że kilka rzeczy zrobiłabyś zdecydowanie inaczej. Jakże mądra jesteś dziś, z tymi swoimi doświadczeniami, znajomością ludzkich wad i charakterów, jakże inaczej patrzysz teraz na wszystkich wokół. Jak wiele zrozumiałaś…

Oto kilka brutalnych prawd, o których kobiety, które skończyły 40 lat chciałyby wam powiedzieć

Kochaj i zaakceptuj siebie – w pełni

Bo gdybyś zaakceptowała swoje dobre i złe strony już w młodszym wieku, uniknęłabyś wielu błędnych decyzji, które podjęłaś w swoim życiu. Kiedy naprawdę kochasz siebie od środka, jesteś w stanie kochać i akceptować innych, co sprawia, że możesz mieć również lepsze relacje z innymi.

Dbaj o swoją duszę

Bez względu na to, jaką masz pasję lub co daje ci radość, upewnij się, że karmisz swoją duszę tym, co Cię inspiruje. Jeśli nie masz pewności wypróbuj nowe rzeczy i szukaj różnych zajęcia, aż znajdziesz te, które dają ci poczucie ciepła, wolności i akceptacji w środku.

Znajdź silną sieć wsparcia

Przez długi czas starałaś się robić wszystko sama, przy niewielkiej pomocy innych. Później uświadomisz sobie, silna sieć wsparcia ze strony twoich przyjaciół i rodziny jest czymś szczególnie cennym.

Bądź autentyczna

Ładna, uśmiechnięta maska, którą zakładasz na twarz, bez względu na to, przez co przechodzisz, to coś co cię tylko osłabia, a nie wzmacnia. Kiedy zaczniesz pokazywać innym, że masz w życiu wzloty, upadki i problemy, tak jak wszyscy, stajesz się bardziej godna zaufania i szczera wobec innych.

Żyj dla siebie

Nie możesz sprawić, by wszyscy obecni w twoim życiu byli szczęśliwi. Gdy zaczniesz podejmować najlepsze dla siebie, a nie dla innych decyzje, życie stanie się łatwiejsze.

Nie zawieraj za wielu kompromisów

Jasne, one są potrzebne w każdym bliskim związku, ponieważ wszyscy jesteśmy różni i mamy różne pragnienia i potrzeby. Ale jeśli zbyt często idziesz na ustępstwa, poświęcasz coraz więcej siebie, łatwiej wiążesz się z nieodpowiednimi partnerami, którzy to wykorzystują przeciw tobie.

Podróżuj więcej

Żeby nie żałować, że nie udało ci się zobaczyć tego, o czym marzyłaś. Wspomnień nie kupisz za żadne pieniądze. Nie rób bezsensownych zakupów, nie odkładaj na cele, których nie zrealizujesz. Podróżowanie tworzy poczucie wolności i otwiera oczy na wiele spraw.

Mniej się martw

Niepokój to strach i ciągły lęk. W pewnym momencie zrozumiesz, że lepiej wierzyć, że wszystko będzie dobrze, bez względu na wszystko. Kiedy przestaniesz się martwić o wszystko, twój poziom stresu znacznie się zmniejszy.

Przestań porównywać

Zawsze znajdzie się ktoś, kto jest mądrzejszy, ładniejszy lub lepszy od ciebie, zaakceptuj to.

Zapomnij o oczekiwaniach

Cierpisz na syndrom Disneya, wciąż wierzysz, że spotkasz Czarującego Księcia, wyjdziesz za mąż i będziesz żyła długo i szczęśliwie? To nie jest prawdziwe życie. Kiedy zdasz sobie sprawę, że możesz marzyć o lepszym, fajniejszym życiu, ale odrzucisz oczekiwania dotyczące innych ludzi, naprawdę zaczniesz żyć chwilą.

Rób to, co lubisz

Kiedy już zdecydujesz się na jakąś ścieżkę kariery, staraj się wybierać takie stanowiska, które dają ci satysfakcję.

Oszczędzaj na nieoczekiwane

Życie ciągle się zmienia i prawdopodobnie nadal będzie cię zaskakiwać. Więc odłożenie paru groszy, na wypadek nieoczekiwanych trudności to mądra i rozsądna decyzja.

Oddaj więcej niż dostajesz

Kiedy robisz coś po prostu z dobroci serca i nie oczekujesz niczego w zamian, zaskakująco lepiej czujesz się w życiu, bez względu na to, co się w nim z tobą dzieje.

Przebacz sobie i innym

I przestań wierzyć, że wina zawsze leży po stronie drugiej osoby. Decyzja o przebaczeniu to zmiana.  Kiedy już jesteś w stanie pozbyć się ran odniesionych przez ciebie w przeszłości, widzisz życie i miłość w pozytywnym świetle.

Nie marnuj zbyt wiele czasu na negatywnych ludzi

Czasami trudno jest uciec od negatywnych ludzi, jeśli są to twoi współpracownicy lub rodzina. W niektórych sytuacjach nie masz wyboru, ale w większości wypadków możesz wybrać, z kim chcesz spędzić większość swojego czasu. Jeśli jesteś w związku, w którym druga osoba jest biorcą , ale nie umie dawać, nadszedł czas, aby wyznaczyć granice lub powoli zakończyć ten związek.

„Nie” jest pełnym zdaniem

Trudno ci odmówić. Chcesz przez cały czas uszczęśliwiać innych, ale to jest przecież niemożliwe. Masz prawo powiedzieć „nie” i korzystaj z tego prawa.