Go to content

20 rzeczy, które powinien robić dobry mąż. Czy twój taki jest?

Komplementy dla facetów - mężczyzna całuje kobietę w czoło
Fot. iStock/PeopleImages

Wszystkie doskonale wiemy, jakie cechy doprowadzają nas do szału. Potrafimy je wszystkie wymienić przy pierwszej lepszej awanturze. Ale czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, ile wspaniałych rzeczy każdego dnia robi twój facet? Może najwyższa pora zacząć go doceniać? Być może jesteś większą szczęściarą, niż myślisz. 

Zauważa drobne zmiany

Chodzi nie tylko takie oczywistości, jak zmiana koloru włosów z rudego na blond czy nowe szpilki w szafie. On zauważa też, że ostatnio przestało cieszyć cię to, co wcześniej lubiłaś robić. Widzi, gdy coś cię trapi i potrafi zareagować, pojawia się chandra.

Daje prezenty

Jasne, wszystkie ucieszymy się z kompletu biżuterii czy ogromnego bukietu kwiatów. Na co dzień ważne są jednak te drobne  upominki, które świadczą o tym, że partner o nas myśli w ciągu dnia. Może podczas robienia szybkich zakupów kupił ci twoją ulubioną czekoladę, choć o niej nie wspominałaś? Albo przechodząc obok kiosku zauważył, że w jednym z magazynów jest wywiad z twoim ulubionym aktorem?

Mówi „dziękuję”

Docenia to, co dla niego robisz i widzi, ile pracy wkładasz w wasz związek, dom i rodzinę. Dziękuje nie tylko za to, że podałaś mu pilota, ale także za to, że jesteś dla niego wsparciem. Dziękuje, że dałaś mu takie wspaniałe dzieci i że przygotowałaś taką pyszną kolację. Po prostu docenia drobiazgi.

Potrafi słuchać

Kobiety czasem potrzebują się wygadać i wcale nie chcą usłyszeć żadnej mądrej rady. Po prostu lubią opowiadać o tym, co je spotkało w ciągu dnia, z kim rozmawiały i jak się czuły. Doceniamy, gdy partner potrafi nas wysłuchać, niezależnie od tego, czy są to sprawy ważne, czy zwykłe głupotki.

Oferuje pomoc

Kiedy widzi, że z czymś sobie nie radzisz, zamiast cię ośmieszać, rusza z pomocą. Stara się zdjąć z twoich barków niektóre obowiązki tak, byś mogła znaleźć również czas dla siebie. Oferuje pomoc także wtedy, gdy nie wiesz, jaką masz podjąć decyzję w sprawach zawodowych lub gdy denerwujesz się przed rozmową z przyjaciółką.

Rozumie, co znaczy „nie”

Szanuje twoje zdanie i liczy się ze słowem „nie”. Niezależnie od tego, czy chodzi o wizytę teściów czy szybki seks przed wyjściem do pracy.

Planuje randki

Wie, jak ważny jest czas tylko we dwoje, dlatego kombinuje, jak spędzić z tobą czas. To nie musi być nic spektakularnego. Szalony weekend w Paryżu z pewnością zrobi na nas wrażenie, ale ucieszymy się też przecież z romantycznej kolacji w kuchni, gdy dzieci pójdą już spać.

Wie, co lubisz

Doskonale pamięta, by nie przywozić do domu chińszczyzny, bo za nią nie przepadasz. Wie też, w jaki sposób lubisz mieć masowane plecy i ile mleka powinno być w kawie, która ci smakuje. Po prostu rejestruje wszystko to, co mówisz i robisz.

Daje ci chwilę wytchnienia

Szanuje twoją prywatność i chwile tylko dla siebie. Zajmie się dziećmi po to, byś mogła wziąć długą, relaksującą kąpiel. Ułoży swój grafik w pracy tak, byś mogła zapisać się na upragnione zajęcia taneczne. Po prostu zależy mu, żebyś była wypoczęta i szczęśliwa.

Wychodzi z inicjatywą

Nie czeka, aż trzy razy poprosisz o pomoc. I nie czepia się, że znowu czegoś wymagasz. Wie, jakie masz potrzeby i co jest dla ciebie ważne, dlatego potrafi wyjść z inicjatywą – czy to w kwestii odmalowania ścian w mieszkaniu czy planów na weekend.

Mówi komplementy

W dodatku takie, które są szczere i niebanalne. Po pewnym czasie teksty w stylu „jesteś piękna” tracą na wartości, ponieważ po kilkunastu latach związku brzmią jak frazesy. Fajnie jednak, gdy facet powie, że do twarzy jej w tym nowym swetrze, a zmiana fryzury to był strzał w dziesiątkę.

Zostawia wiadomości

Znajduje w ciągu dnia chwilę, by napisać do ciebie krótką wiadomość. Że tęskni, że strasznie chrapałaś nad ranem, że najchętniej znalazłby się już w domu. To znak, że o tobie myśli.

Robi kawę

Albo herbatę, jeśli to właśnie ją pijesz o poranku. Gdy wstanie przed tobą, zadba by czekał na ciebie gorący kubek z aromatyczną kawą. Niby nic, prawda? Roboty na 2 minuty, a jednak miło.

Wie, kiedy masz gorszy dzień

Bardzo dobrze cię zna i nie musi głupio pytać, czy coś się stało. Mówi po prostu, że jest do twojej dyspozycji, gdybyś chciała pogadać lub przytulić się. Nie nagabuje i nie ma pretensji.

Naprawia usterki

Oczywiście, że nie musi być specem od wszystkiego, ale fajnie, gdy nie udaje, że nie widzi, że coś się w domu zepsuło. Jeśli nie potrafi czegoś naprawić, wezwie profesjonalistę. Jeśli umie i ma odpowiednie narzędzia, nie trzeba prosić do milion rady. Ewentualnie dwa.

Mówi o uczuciach

Czuje się przy tobie na tyle dobrze, że potrafi się obnażyć. Otwarcie rozmawia z tobą o swoich uczuciach, planach i lękach. Wie, że zbudowaliście bardzo intymną relację i nie ma nikogo bliższego.

Puszcza cię przodem

Pragnie, byś czuła się dla niego najważniejsza na świecie. Chce cię stawiać na piedestale, bo jesteś jego kobietą i zasługujesz na to, by traktować cię odpowiednio. Ma klasę i jest dżentelmenem.

Daje ci bezpieczeństwo

Jest gotowy by zawsze cię obronić. Nie tylko przed fizyczną napaścią, ale także wtedy, gdy ktoś jest przeciwko tobie. Jest lojalny, staje po twojej stronie i zawsze walczy o twoje dobre imię.

Potrafi przeprosić

Czasem zdarza mu się popełnić błąd, ale rozumie, jak bardzo cię zranił. Potrafi przeprosić bez zwalania odpowiedzialności na ciebie i szukania wymówek. Umie też prosić o przebaczenie, bo wie, że wciąż musi o ciebie zabiegać.

Całuje cię

Robi to o poranku, po przyjściu z pracy, przed snem. Ale także w kolejce w sklepie czy w aucie, gdy stoicie w korku. Nie chodzi o namiętne, długie pocałunki. Chodzi o zwykłe buziaki – w usta, czoło, policzek czy wierzch dłoni.

Jesteś szczęściarą? Czy może właśnie zepsułam ci humor?


 

Na podstawie: Your Tango