Psychologia

17 sytuacji, w których każda kobieta powinna pokazać środkowy palec

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 marca 2018
Następny

Może niekoniecznie wprost, niekoniecznie bezpośrednio (choć czasem i to jest potrzebne). Są rzeczy, na które nie musimy się godzić. Są sytuacje, w których kompromisy nie obowiązują. Jeśli masz wątpliwości, wahasz się jak postąpić, specjalnie dla ciebie krótka ściągawka.

Usuń ze swojej listy zmartwień:

1. To, co myślą inni

Kiedy dbasz przede wszystkim o to, co inni powiedzą, nie żyjesz dla siebie, lecz dla nich. To twoje życie, twoje decyzje i wybory.

2. Przekonanie, że zawsze musisz mieć rację

To tylko dzięki temu, że zaakceptujesz swój błąd, możesz szybciej zrozumieć co jest właściwe.

3. Idealne ciało

„Idealne ciało” to iluzja. Twoje jest w sam raz.

4. Niebotycznie wysokie szpilki

O ile nie są po prostu częścią twojego stylu, a jedynie męczącym i niebezpiecznym dodatkiem, w którym się źle czujesz – oddaj je komuś, do kogo bardziej pasują.

5. Błędy popełnione w przeszłości

Naucz się sobie wybaczać.  Nie bądź dla siebie surowa, nie obwiniaj się.

6. Plotki

Bądź zadowolona z własnego życia i nie zajmuj się tym, co dzieje się u kogoś innego.

7. Akceptacja za wszelką cenę

Posłuchaj i weź pod uwagę to, co inni mają do powiedzenia, ale nie szukaj niczyjej akceptacji za wszelką cenę. Jest takie powiedzenie: „Jeśli żyjesz dla uznania innych, umrzesz, gdy cię odrzucą”.

8. Toksyczne relacje

Ty jesteś i zawsze będziesz kimś – z nim lub bez niego.  Wyznacz swoje granice. Nie pozwól, żeby ktokolwiek je przekraczał.  Kiedy pojawiają się sygnały ostrzegawcze po prostu odejdź.

9. Porażki

Porażki w życiu to nic wielkiego, chyba że… sama na to pozwolisz. Spójrz na nie jako na porażkę jak na proces uczenia się. Gorsza niż porażka jest rezygnacja.

10. Plany na każdy piątkowy wieczór

Czasami wcale nie musisz ich mieć i nikomu nic do tego.  Nie przejmuj się tym, co robią inni.

11. Zdjęcia na Facebooku lub Instagramie

Zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt nie wygląda na nich dokładnie tak, jak w rzeczywistości? Że dodawane są z reguły z czystej próżności?…

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia

Bezpieczna stylizacja twoich włosów – to musisz wiedzieć

Redakcja
Redakcja
28 marca 2018
Fot. iStock / kaisersosa67
 

Aktywne kobiety uwielbiają praktyczne rozwiązania, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Podobnymi czynnikami kierują się przy wyborze produktów idealnie dopasowanych do swoich włosów – wygoda i bezpieczeństwo ponad wszystko! Z niezawodną pomocą przy tworzeniu codziennej stylizacji przychodzi marka BaByliss Paris.Zdrowe, zadbane, a dodatkowo modnie uczesane włosy są wizytówką każdej kobiety. Jednak w dzisiejszym, zabieganym życiu coraz trudniej znaleźć czas na odpowiednią pielęgnację włosów, której ostatnim etapem powinna być prawidłowa stylizacja. Same preparaty już nie wystarczą, niezbędny jest odpowiedni sprzęt, który pozwoli uzyskać zamierzony efekt i trwałość, a przy tym nie zaszkodzi strukturze włosów.

Rodzaj włosów a stylizacja w domowych warunkach

Wiele kobiet wciąż ma obawy, że przez rodzaj posiadanych włosów nie mogą poddawać ich zbyt częstym zabiegom. Myślą tak głównie panie z cienkimi, suchymi włosami, które są bardziej narażone na uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że aby ładnie wyglądać na co dzień, muszą odwiedzać profesjonalne salony fryzjerskie. Wszystko zależy od doboru sprzętu do stylizacji w domowych warunkach oraz sposobu jej wykonywania.

Inteligentne rozwiązania z pomocą dla twoich włosów

Włosy, niezależnie od rodzaju i długości, wymagają odpowiedniego traktowania. Każdy zabieg stylizacji powinien być wykonywany z troską i niezwykłą delikatnością. Inteligentne urządzenia istniejące obecnie na rynku pomagają w codziennej pielęgnacji i efektownym wykończeniu fryzury.

– Do tej pory, aby wymodelować włosy i stworzyć ich mocniejszy bądź delikatniejszy skręt potrzebowaliśmy kilku urządzeń. Dzięki nowej linii Digital Sensor od BaByliss Paris taka stylizacja może być prosta i szybka do wykonania, a zarazem efektowna. Wszystko za sprawą lokówki automatycznej Curl Secret C1500E. Wyposażona w dwie nasadki o średnicach 25 mm dla mocnych loków, retro fal i baz pod upięcia oraz wersja 35 mm dla efektu luźniejszych fal, loków i większej objętości. Po nałożeniu jednej z nasadek lokówka automatyczna dopasuje temperaturę i czas działania – możesz go również modyfikować w zależności od swoich potrzeb. To w pełni bezpieczna i kontrolowana przez cyfrowy silnik stylizacja bez wychodzenia z domu! – mówi Sebastian Kobielski, ekspert marki BaByliss Paris.

Curl Secret Digital Sensor C1500E od BaByliss Paris

Lokówka automatyczna Curl Secret 1500E z linii Digital Sensor od BaByliss Paris łączy niezwykłą innowację z łatwością użytkowania i szczególną ochroną włosów. Inteligentna technologia Digital Sensor zawarta w Curl Secret C1500E sama dostosowuje temperaturę i czas pracy w zależności od wybranej nasadki i ustawienia. Dzięki temu w bezpieczny dla włosów sposób tworzy loki, czy dodaje objętości. To cyfrowy czujnik nieprzerwanie monitoruje temperaturę na powierzchni włosów i pilnuje, by była ona dla nich bezpieczna, dzięki czemu włosy są gładkie i zdrowe.

Przenieś się do świata inteligentnej stylizacji z BaByliss Paris i pozwól by innowacyjne urządzenia same zadbały o wygląd i niespotykaną ochronę Twoich włosów.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z BaByliss Polska


Psychologia

Rak pęcherza moczowego. 4 objawy, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty

Redakcja
Redakcja
28 marca 2018
Fot. iStock/Voyagerix

Pęcherz moczowy nie jest organem, na który często zwracamy uwagę. Zazwyczaj skupiamy się na nim dopiero wtedy, gdy dopada nas bolesna infekcja, a o innych zagrożeniach nie myślimy. Tak jest też z nowotworami pęcherza moczowego, które występują zazwyczaj u osób po 50. roku życia. Jednak nie oznacza to, że młodsze osoby nie są zagrożone zachorowaniem. 

Najczęściej chorują mężczyźni, szczególnie nałogowi palacze — co czwarty mężczyzna i co ósma kobieta z chorobą nowotworową, cierpi na raka pęcherz mczowego.  Na zwiększenie ryzyka zachorowania wpływa kontakt z chemikaliami np. w pracy chemika, fryzjera czy pracownika pralni chemicznej, a także częste przechodzenie infekcji pęcherza moczowego, czy długotrwałe cewnikowanie.

Najczęściej diagnozowane są następujące postacie raka pęcherza:

  • rak z nabłonka przejściowego — około 90% wszystkich nowotworów złośliwych pęcherza moczowego;
  • rak gruczołowy (inaczej gruczolakorak) — efekt przebytej przed wieloma laty radioterapii lub wskutek długotrwałych, nawracających infekcji;
  • rak płaskonabłonkowy — przebiega bardziej bardziej agresywnie.

Nawet, jeśli ryzyko zachorowania wydaje się niewielkie, warto wiedzieć, co powinno niepokoić.

4 objawy raka pęcherza moczowego

Rak pęcherza moczowego może rozwijać się podstępnie, bez konkretnych symptomów. Najczęściej pojawiają się poniższe objawy:

1. Krew w moczu

Krwiomocz, czyli obecność krwi w moczu zawsze świadczy o nieprawidłowościach i nie należy tego bagatelizować. Zaróżowienie, a rzadziej zaczerwienienie moczu powinno skłonić do przeprowadzenia badań jego próbki. Jeśli  krwi jest niedużo i mocz nie zmienia barwy, występuje krwinkomocz, czyli sytuacja, w której krwinki czerwone można zobaczyć w moczu jedynie pod mikroskopem. Objawy mogą być jednorazowe lub długotrwałe i mogą świadczyć również o innych chorobach.

2. Problemy z oddawaniem moczu

Alarmujące są również zmiany w ilości oddawanego moczu, towarzyszące temu pieczenie lub ból, parcie na pęcherz i konieczność częstego oddawania moczu w nocy. Może to wynikać i ze zwykłej infekcji jak i istnieniu nowotworu.

3. Ból pleców i miednicy

Przyczyn bólu pleców może być wiele, w tym także nowotwór pęcherza. Jeśli bólowi w dole pleców towarzyszy ból brzucha, miednicy oraz problemy z oddawaniem moczu lub krew w moczu, należy skonsultować się z lekarzem.

4. Uczucie ciężkości na pęcherzu — wyczuwalny guz

Dyskomfort może być wyraźnie odczuwany, z powodu rozwoju masy nowotworowej. W zaawansowanych przypadkach guz staje się wyczuwalny w okolicy nadłonowej.

Obecność jednego lub kilku objawów nie oznacza od razu zachorowania na nowotwór. Jednak należy wykonać badania, aby znaleźć źródło problemów i rozpocząć leczenie.


 

źródło:  www.zwrotnikraka.plonkologia.mp.pl


Zobacz także

10 zdań, których nie powinnaś wypowiedzieć, kiedy dziecko pyta cię o to, co zobaczyło w sieci (a nie powinno)

8 ważnych życiowych lekcji, które dostałam od innych ludzi

„Jest sobie kobieta, 30-latka, bez dzieci”… O tym, ja łatwo jest być ślepym na uczucia innych