Go to content

12 rzeczy, w których introwertycy są naprawdę świetni

fot. iStock/max-kegfire

W świecie pełnym otwartym i „nazbyt przyjaznych ludzi”, introwertycy często czują się źle zrozumiani, dyskryminowani i wyalienowani. Jeśli nie są pewni rzeczy, w których naprawdę świetnie sobie radzą, zdarza się, że ich po prostu nie doceniamy. A szkoda, bo jest kilka takich spraw, w  których introwertycy są prawdziwymi mistrzami.

12 rzeczy, w których introwertycy są naprawdę świetni

1. Prowokujące do myślenia rozmowy

Introwertycy jak nikt zmuszając nas do refleksji i głębszego myślenia, ponieważ mają wyjątkowe spojrzenie na świat. Warto ich posłuchać.

2. Skuteczna argumentacja

Bo skutecznie nie znaczy głośniej, mocniej, z większą siłą przebicia. Czasem ciszej znaczy dobitniej.

3. Szacunek dla zwierząt

Wielu inrowertyków to samotnicy, którym towarzystwo zwierząt odpowiada bardziej niż towarzystwo ludzi. Do tych przyjaciół introwertycy odnoszą się z miłością i szacunkiem, doceniając ich lojalność i przywiązanie.

4. Uważność

Introwertycy potrafią patrzeć i widzą więcej, bo skupiają się mocniej na swoim otoczeniu. Są świetnymi obserwatorami.

5. Cechy przywódcze

Tak, właśnie tak. Introwertyzm nie zawsze oznacza wycofanie, ale z całą pewnością oznacza zmysł obserwacji i skromność oraz charyzmę. Charyzma jest niezbędna by dobrze poprowadzić zespół.

6. Bycie wspaniałym pracownikiem

Introwertycy poświęcają całe swoje serce wszelkiej aktywności. Lubią wykonywać jedno zadanie przez dłuższy czas. Co więcej,  nie potrzebują  nadzoru, ponieważ są samowystarczalni.

7. Umiejętność słuchania

Nikt tak jak oni nie potrafią cię wysłuchać. Kiedy mówisz, są cali dla ciebie.

8. Dawanie rad

Ich rady to nie jest czcze gadanie. To dobrze przemyślane argumenty i pomysły, rozwiązania twoich problemów. Introwertyk będzie myślał o twoich problemach jeszcze długo po tym, jak wyjdziesz.

9. Analizowanie

Zwłaszcza przed podjęciem ważnej decyzji. Introwertycy są uważni, więc nie umknie im żaden szczegół, żadne „za” i ani jedno „przeciw”.

10. Świadomość siebie

Introwertycy wiele czasu spędzają sami ze sobą. Mają czas i ochotę na to, by się bardzo dobrze poznać.

11. Wiedza

Wynikająca z tego, co przeczytali, usłyszeli, zaobserwowali. Introwertycy chłoną wiedzę, nowe doświadczenia, informacje całymi sobą.

12. Bycie lojalnym przyjacielem

Introwertyczni przyjaciele cię nie zdradzą. W rzeczywistości nawet nie żartują o tobie za plecami ani w twojej obecności. Wszystkie twoje sekrety, twoje miłości  i twoje marzenia są u nich bezpieczne. Introwertycy mogą mieć niewielu przyjaciół, ale te relacje są głębokie, długotrwałe i szczerze pielęgnowane. Przy nich poczujesz się bezpiecznie.


Na podstawie: psych2go.net