Psychologia

10 sposobów, by złagodzić ból samotności

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
4 stycznia 2017
Fot. iStock / AJ_Watt
 

Życie nie zawsze się tak układa, jakbyśmy tego chcieli. Cudownie jest, gdy mamy blisko siebie osoby, którym możemy zaufać, śmiać się w dobrych momentach i płakać w tych zdecydowanie słabszych. Niezależnie od tego, czy jest to partner, rodzeństwo czy przyjaciółka od serca, lżej jest nie czuć się samotnym na tym świecie. 

Ale życie bywa przewrotne i samotność może przyjść zupełnie nieproszona, niechciana. Wcale nie musi ona wynikać z fizycznego opuszczenia przez bliskie osoby. Przeprowadzki, śmierć czy odejścia od partnera to nie najczęstsze przyczyny samotności. Możemy być pozornie w centrum uwagi, w związku, otoczeni znajomymi i nadal czuć się samotni.

Trzeba umieć sobie radzić z własną samotnością

Ten stan może mieć swoje zalety. Choć trudno to zauważyć, czasowe osamotnienie pozwala zajrzeć w głąb siebie, wysłuchać własnych potrzeb. Poświęcając czas własnej osobie odnajdujemy mocne strony, poznajemy się siebie, uświadamiamy posiadane wady i zalety.

Częściej jednak samotność, zamiast cieszyć, doskwiera. Trudno w pojedynkę pokonywać wszystkie trudności i oswajać swoje obawy, troski i marzenia. Aby nie skazywać się na depresyjny humor, dobrze jest odkryć przyjemność z przebywania we własnym towarzystwie. Koncentrując się na robieniu ciekawych rzeczy, kontaktach z interesującymi ludźmi, masz szansę odkryć na nowo i bardziej polubić siebie i swoje życie. Gdy posiądziesz umiejętność bycia ze sobą, łatwiej będziesz budować relacje z innymi ludźmi.

Jeśli mimo wysiłków trudno jest zaakceptować samotne wieczory i nieobecność bratniej duszy, spróbuj na nowo poukładać swoje życie, by łatwiej odnaleźć w nim poszukiwany sens.

10 kroków do oswojenia samotności

1. Nie miej do siebie pretensji

Przestań się obwiniać o ten stan rzeczy. Co prawda masz wpływ na własne decyzje, ale niemożliwa jest kontrola i kierowanie decyzjami bliskich ci osób. Nie krytykuj się za swoją samotność, nie szukaj przyczyn tam, gdzie ich nie ma. Jeśli uważasz, że cierpisz na własne życzenie, nie ma sensu byś ciągnęła takie myślenie, nawet gdy masz ku temu podstawy. Tego, co minęło, nie cofniesz, ale trwając w stagnacji nie masz szans ruszyć do przodu własnie po to, by było ci lepiej.

2. Szukaj ukojenia

Skieruj swoje myśli na coś pozytywnego, co zdecydowanie poprawi ci humor. To mogą być zarówno książki ulubionego autora, jak i aktywna chęć pomocy bezdomnym zwierzakom. Czas, który poświęcisz jakiejkolwiek produktywnej czynności, a szczególnie tej, która coś dobrego daje i tobie i innym, to czas zyskany, nie stracony. Patrzenie w ściany nie przyniesie ulgi.

3. Znajdź dodatkowy impuls do wyjścia między ludzi

To nie musi być klasyczny wypad z grupką znajomych z przyklejonym uśmiechem na twarzy, wbrew rzeczywistemu nastawieniu. Może i zabrzmi to banalnie, ale wyślij komuś wiadomość, podłącz się do wirtualnej dyskusji. Być może złapiesz kontakt z kimś wartościowym, kto również będzie szukał ukojenia poza czterema ścianami, ale w nienachalny sposób. Odkryte wspólne tematy, pasje, otwierają szeroką możliwość owocnych dyskusji i poznawaniu, na tyle, na ile to możliwe, nowych ludzi.

4. Bądź twórcza

Napisz wiersz, wyrzuć z siebie emocje i tęsknoty, których na co dzień nie masz szans zapomnieć. Sięgnij po włóczkę i szydełko, stwórz coś własnego, niepowtarzalnego. Poświęć czas twórczości, nawet jeśli to będzie kolorowanie obrazków relaksacyjnych. Pozwolisz oderwać się swoim myślom wysoko, więc przestaną ci tak ciążyć. A dodatku możesz odkryć w sobie smykałkę do czegoś ciekawego, co nie tylko uporządkuje myśli w głowie, ale pozwoli pokazać nowe umiejętności.

5. Okaż dobro innym

Wesprzyj potrzebujących, podziel się nadwyżką np. nienoszonych ubrań i oddaj do PCK lub przekaż taktowanie tym, którzy nie mają w życiu łatwo. Wesprzyj fundację datkiem, pomóż starszemu sąsiadowi z zakupami, podejmij się wolontariatu. Jest wiele możliwości, które nie tylko pozwolą ci uporządkować swój czas, ale przesycą go czymś dobrym, czego nie sposób przełożyć na żadne pieniądze.

6. Zrezygnuj z niszczących relacji

Zrezygnuj ostatecznie z tych, którzy nie są blisko, odrzucają cię i ranią z premedytacją. Trwanie z nadzieją na poprawę bywa złudne, więc lepiej jest zamknąć i pożegnać w sobie toksyczne związki. Ten krok pozwoli otworzyć się na nową jakość i w przyszłości omijać popełnione błędy.

7. Użyj wyobraźni

Wyobraźnia i siła sugestii pozwolą przenieść ci się myślami w miejsce, gdzie opadną z ciebie wszelkie problemy. Taka darmowa wycieczka w głąb marzeń raz na jakiś czas, pozwoli oderwać się od ziemi, poczuć się lekko i zrelaksować choć przez chwilę. Łatwiej szukać równowagi, gdy na plecach nie trzeba dźwigać nadprogramowego ciężaru.

8. Prześwietl swoje nawyki

Samotność jest czasem potrzebna dla zachowania równowagi zdrowia psychicznego. Jednak zastanów się uczciwie, czy nie popadasz w skrajność, izolując się wręcz od ludzi lub zniechęcasz ich złymi nawykami np. brakiem uśmiechu w odpowiedzi na uśmiech czy ignorowaniem uwagi kierowanej w twoją stronę.

9. Pamiętaj, że emocje się zmieniają

Nie dołuj się niepotrzebnie. To, że dziś czujesz się samotna nie oznacza, że jutro będzie tak samo. Samotność jest jednym z tych nieprzyjemnych momentów w życiu, które na szczęście nie muszą trwać wiecznie. Podobnie jak fakt, że życie to nie tylko zabawa i czasem wymaga od nas skupienia i powagi.

10. Uwierz w siebie

Po prostu! Pamiętaj o swoich dobrych stronach, dbaj o siebie i nie rezygnuj z korzystania z przyjemności życia, tylko dlatego, że jesteś samotna. Masz czas, który powinnaś poświęcić właśnie sobie, podbudować się i wyjść odważniej po marzenia, a także na nowo między ludzi.


źródło: www.psychologytoday.comzwierciadlo.pl


Psychologia

Rozwiązanie konkursu „Jak zamierzasz zadbać o swoje zdrowie w nowym roku”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 stycznia 2017
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Jeszcze przed końcem roku wraz z Kwiatem Kobiecości – fundacją, która po raz drugi organizowała kampanię na rzecz diagnostyki raka jajnika – pytałyśmy o to, jak zadbacie o swoje zdrowie w nowym roku. Czego sobie najczęściej życzymy? No właśnie – zdrowia. Tyle tylko, że z dbaniem o nie, bywa różnie, a raczej nie ma co się oszukiwać – kiepsko.

Chcieliśmy zwrócić waszą uwagę na ten fakt, by uświadomić jak ważna jest profilaktyka, jak nasze życie zależne jest od regularnych badań.

Dziękujemy bardzo za udział w konkursie. A nagrody wędrują do:

Koszulki – symbol II odsłony Ogólnopolskiej Kampanii Diagnostyka Jajnika zaprojektowanej przez Dorotę Goldpoint

Sylwia Zawiślak
Anna Szychowiak
Koszulka_2016

Zestaw kosmetyków naturalnych ufundowanych przez Partnera kampanii – firmę Nacomi

Dorota Jarosińska
Agnieszka Burek
Patrycja Piasecka
Dominika Kasprzyk
Ania Ostrowska
Katarzyna Toczona
Beata Maćkowiak
Maria Kl
zestaw-Nacomi

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wszystkim oczywiście życzymy zdrowia! Nie zapominajcie o badaniach!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Psychologia

„Choć dbam o siebie więcej, nie ubyło mi czasu dla bliskich”. 🎉 Akcja „Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
4 stycznia 2017
Fot. iStock

To był pracowity rok. Ile łez wylałam czytając artykuły? Ile razy odnalazłam w nich siebie? Ile razy odnalazłam w nich ukojenie? Ile razy znalazłam motywacje do zmian, zachętę ? A czas spędzony podczas wspólnych akcji-motywacji i jego owoce – wprost bezcenne. Dziękuję <3 
I mamy już grudzień. Ostatnie dni rachunku sumienia, podliczeń, rozmyśleń. Co mi się udało?

1. Znalazłam czas dla siebie

– zwolniłam tępo- uwierzyłam ,że świat się nie zawali jak raz nie umyję naczyń lub poleżę w łóżku 2 godzinki dłużej. Nabrałam dystansu.
– zadbałam o siebie z zewnątrz- mój 10 minutowy rutynowy rytuał zamienił się w domowe SPA przynajmniej dwa razy w tygodniu i szybko przekonałam się o jego efektach.

– zadbałam o siebie wewnątrz- wreszcie zmotywowałam się do wizyt u lekarzy tak długo odwlekanych i przekonałam się ,że zwłoka była błędem. Ale wychodzę na prostą i nie chcę już dopuścić do podobnej sytuacji.

– już mała zmiana w odżywianiu i duża ilość wody pokazała pierwsze efekty bardzo szybko.

– zaczęłam ćwiczyć regularnie i spodobało mi się to- najgorzej było zacząć, teraz ciężko jest przestać 😀 .

2. Choć dbam o siebie więcej, nie ubyło mi czasu dla bliskich – to było zaskoczenie – początkowe wyrzuty sumienia poszły w kąt bo szybko się przekonałam ,że to nie tanie wymądrzanie ,, Zadbana mama to szczęśliwa mama”. Mam więcej siły , pogody ducha, radości w sobie i łatwo napełniam takimi emocjami domowe zacisze.

Co mogę zrobić w przyszłym roku?

1. Kontynuować to co zaczęłam w tym roku, co wypracowałam i to co wymagało ode mnie wiele wysiłku i cierpliwości z łatwością jak również kontynuować te rzeczy, które były dla mnie łatwe a równie wiele zmieniły.

2. Uwierzyć w siebie. Jeśli najdzie mnie chwila zwątpienia wrócę do tego wpisu, do wspomnień i przypomnę sobie,że nie ma rzeczy niemożliwych.

Patrycja

Dołącz do akcji
„Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym!”

Co trzeba zrobić?

ZADANIE KONKURSOWE: 

Napiszcie do nas o waszych marzeniach, planach na nowy rok – skąd się wzięły, jak chcecie je zrealizować i kiedy.

Najciekawsze listy opublikujemy, nagrodzimy i będziemy mocno trzymać kciuki, byście w nowym roku osiągnęli to, co zaplanujecie.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Czas trwania akcji: 21.12.2016 – 15.01.2017. Ogłoszenie wyników nastąpi do 22.01.2017 roku.

Nagrody:

COLLAGEN

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

(COLLAGENSHOP.PL)

2 x  COLLAGEN NUTRI CLINIC

>W 100% naturalny produkt, posiada pozytywną opinię farmaceutyczną i fizjoterapeutyczną. Przyjmowanie COLLAGENU zwiększa efekty zabiegów liftingujących i ujędrniających w gabinetach kosmetycznych.​

AVENE

ZESTAW Serenage Krem na dzień_png ZESTAW Serenage Rewitalizujący balsam pod oczy_png

(www.eau-thermale-avene.pl)

2 x zestaw X- MASS

GABINET KOSMETYCZNY „Lakier do paznokci”

wilanow 2
(www.lakierdopaznokci.com)

2 x  komplet manicure i pedicure, czyli wykonanie zabiegów manicure i pedicure z dowolnie wybranym lakierem (lakier zwykły albo utwardzany w lampie) oraz kosmetyki  i lakiery niespodzianka, jako upominek.
wilanow 3
Odwiedźcie „Lakier do paznokci” na Facebooku

NOBLEMEDICA

royal-acerola acerolinki-naturalna-witamina-c-dla-dzieci.jpg

(WWW.NOBLEMEDICA.PL)

2 x zestaw ACEROLA plus ACEROLINKI

noble medica

Miraflores

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 1

(www.miraflores.pl)
1 x zestaw NATURIGIN, składający się z:
– dowolna organiczna farba do włosów,
– certyfikowany organiczny szampon do włosów
– certyfikowana organiczna odżywka do włosów

Farba Naturigin – Farba do włosów, do samodzielnej koloryzacji. Niezwykle trwała, o przyjemny zapachu i gładkiej konsystencji, pięknie nabłyszcza włosy i pozostawia je nie tylko trwale ufarbowane ale także i wypielęgnowane. Farba Naturigin nie zawiera agresywnych substancji chemicznych takich jak: Amoniak, Rezorcyna, PTD, SLS, Parabeny, jest polecana osobom z wrażliwą skórą głowy i uwrażliwionymi włosami.

W składzie farby znajduje się 12 certyfikowanych organicznych extraktów i olei roślinnych m.in: wyciągi z mandarynki, grejpfruta, słonecznika, cytryny, brzoskwini, moreli, winogron, jojoby. Zawiera również masło Shea, proteiny pszenicy, proteiny soi i Aloes. Farba Naturigin posiada międzynarodowy certyfikat ECOCERT, nie jest testowana na zwierzętach i jest przyjazna veganom. Przeznaczona do każdego rodzaju włosów, pokrywa 100% siwych włosów, czas aplikacji to 30 min.

NATURIGIN SZAMPON – Łagodny organiczny szampon przywracający miękkość i blask włosom farbowanym dzięki organicznemu wyciągowi z aloesu, olejkom z lawendy i oliwek. Posiada certyfikowane przez ECOCERT składniki.

ODŻYWKA – Odżywka do włosów farbowanych zapewniająca gładkość, lekkość i odżywienie dzięki proteinom hydrolizowanego jedwabiu oraz wyciągowi z kwiatów rumianku, lawendy, mięty oraz olejkom z eukaliptusa i kokosa. Posiada certyfikat ECOCERT.
MIRAFLORES jest dystrybutorem marki Naturigin na Polskę.

Marka Wierzbicki & Schmidt

ws academy

Marka Wierzbicki & Schmidt – stworzona przez duet stylistów fryzur oraz założycieli sieci salonów fryzjerskich WS Academy. Pomysłodawcy, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, pracują w zawodzie już prawie od 20 lat, odnosząc na tej płaszczyźnie liczne sukcesy. Wspólnie prowadzą program „Ostre cięcie”, w którym pomagają odwiedzanym salonom fryzjerskim. Prace nad stworzeniem marki poprzedzały dwa latach poszukiwań najlepszych składników, rozwiązań, badań oraz testów. W efekcie powstała profesjonalna linia kosmetyków wypełniona bogactwem łąk, skarbami oceanów i innymi dobroczynni substancjami aktywnymi. Te starannie wyselekcjonowane składniki wypełniają eliksiry i esencje czyli luksusowe szampony oraz odżywki, dzięki którym można cieszyć się profesjonalną pielęgnacją włosów w domowym zaciszu. Ich dobroczynną moc skrywa EUKALIPTUS & ROZMARYN, efektowna CZARNA ORCHIDEA, słodka i aromatyczna PACZULA WONNA oraz delikatna linia BEZZAPACHOWA dla osób wrażliwych.

1 x voucher na strzyżenie i koloryzację w wybranym salonie (lista salonów na http://wierzbicki-schmidt.pl/category/salony/ ).

12 x zestaw kosmetyków (esencja i eliksir) (więcej o kosmetykach na http://wierzbicki-schmidt.pl/kosmetyki/).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Linia profesjonalnych kosmetyków WS Academy WIERZBICKI & SCHMIDT 

Zestaw PACZULA WONNA

Eliksir i esencja zawierają ekstrakt z owoców egzotycznych o kompleksowym działaniu, dzięki któremu włosy stają się odżywione i nawilżone. Składniki aktywne zawarte w produktach poprawiają stan uszkodzonych włosów, regenerując je i nadając im wyjątkową gładkość.

Zestaw CZARNA ORCHIDEA

Seria ma właściwości zarówno pielęgnacyjne, jaki i lecznicze. To propozycja dla osób szukających rozwiązań na problemy z wypadaniem włosów czy łojotokiem. Szampon i odżywka zwiększają wytrzymałość oraz sprężystość włosów, wygładzając je i dodając pięknego połysku.

Seria BEZZAPACHOWA

Profesjonalny zestaw dla osób poszukujących kosmetyków bez dodatku alergenów. Bardzo delikatny, a jednocześnie skuteczny w działaniu. Eliksir i esencja wnikają w głąb włosa, odbudowując go, wzmacniając oraz chroniąc przed negatywnymi wpływami środowiska.

EUKALIPTUS & ROZMARYN

Eliksir został opracowany z myślą o osobach, które mają kłopot z wypadaniem włosów. Dzięki wyjątkowym składnikom aktywnym, takim jak Tricorexina Hydro, szampon znacząco redukuje ten problem, stymulując jednocześnie produkcję keratyny i przyspieszając wzrost nowych włosów. To profesjonalny produkt, polecany także dla mężczyzn, chcących dłużej cieszyć się bujną fryzurą.

Davidoff

Davidoff jpeg bez spadow

Kawy Davidoff to mistrzowskie kompozycje. Wybitni sommelierzy łączą ziarna Arabiki pochodzące z najlepszych upraw świata w taki sposób, aby ich wyjątkowy aromat i delikatne niuanse smakowe tworzyły jedną wyśmienitą mieszankę kawy. To po prostu kawy, które czarują!

1 x zestaw Davidoff Cafe Creation Superieure Horizon, składający się z trzech kaw (rozpuszczalnej i mielonej).

Zdjęcie DAVIDOFF 2 Zdjęcie DAVIDOFF 1

Logo-DAVIDOFF

Wybranafirma.pl

Wybranafirma.pl to portal, w którym każdy Klient mający dostęp do Internetu:

  • znajdzie firmy z całego kraju oferujące swoje usługi w takich obszarach jak: salon fryzjerski, salon kosmetyczny, spa, nocleg, warsztat samochodowy, itp.
  • w szybki sposób dowie się o najnowszych promocjach, które w danym okresie czasu oferują nasi Partnerzy.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x  Kuracja „Zdrowe włosy”

Kolagen Naturalny Souvre Internationale jest wyjątkowym kosmetykiem, dzięki któremu kobiety mogą zapomnieć  o codziennych problemach skórnych. To białko występujące w postaci potrójnej helisy, które odgrywa bardzo ważną rolę w różnych strukturach ludzkiego ciała.

Kolagen ma znaczący wpływ na nawilżenie naszej skóry. Kosmetyki, które zawierają kolagen naturalny wygładzają skórę, a także pomagają w zwalczaniu objawów starzenia, między innymi zmarszczki oraz utrata jędrności. Kolagen uzupełnia także niedobory aminokwasów w naszym organizmie.

Logo-WYBRANA FIRMA

Partnerów do współpracy, zainteresowanych promowaniem swoich usług w internecie wyszukujemy przede wszystkim poprzez rekomendacje. Dodatkowo poprzez formularz kontaktowy zainteresowani Przedsiębiorcy mogą się do nas zgłaszać – po odbyciu spotkania biznesowego podejmujemy decyzję czy będziemy nawiązywać stałą współpracę. Celem projektu jest aby z każdego miasta w Polsce oraz z danej branży wybrać ok. 10% firm, które zaprosimy do aktywnej i ścisłej współpracy.

Każda firma, która podejmuje z nami współpracę oferuje swoje usługi Klientom, a dodatkowo na poszczególne tygodnie lub miesiące proponuje usługi promocyjne – w zależności od zapotrzebowania i harmonogramu. Klienci po wyszukaniu danej firmy na portalu internetowym mają możliwość zapoznania się z promocjami i rabatami jakie obowiązują w danym okresie w wybranym mieście / salonie / itp. na obszarze całej Polski.

Portal internetowy zajmujący się promowaniem przedsiębiorców ściśle współpracuje z firmą Souvre Internationale Sp. z o.o. Sp. k. Każdy Przedsiębiorca będzie mógł dysponować i legitymować się Certyfikatami Jakości wydanymi przez Polską Izbę Handlu Zagranicznego w tym:

  • PN – EN ISO 9001:2008 – Wysoka jakość kolagenu naturalnego.
  • PN – EN ISO 22716:2007 – Wysoka jakość kosmetyków kolagenowych.
  • PN – EN ISO 22000:2005 – Bezpieczeństwo zdrowotne suplementów diety.

Zaangażowany Zespół Osób tworzących portal internetowy www.wybranafirma.pl  dołoży wszelkich starań, aby każdy współpracujący z nami Przedsiębiorca oraz każdy Klient był zadowolony z otrzymanych usług.

Kontakt
tel: +48 502 – 699 – 786
email: [email protected]

Design 24

(www.design24.com.pl)

Firma ta powstała z myślą o osobach, dla których ważne jest piękno otaczających je przedmiotów i wygląd wnętrz.

1 x Krzesło Teddy Black (o wartości 529 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Krzesło Teddy to fotelik wykonany na bazie krzesła PC018. Siedzisko tapicerowane i wyłożone wygodną pianką, która zwiększa komfort użytkowania do maksimum. Krzesło sprawdzi się zarówno w salonie, pokoju dziennym jak i w miejscach użyteczności publicznej czyli restauracji, kawiarni czy hotelu. Krzesło w wersji Teddy Black posiada podstawę w kolorze czarnym.

1 x  Bollard lampa czarna ( o wartości 340 zł)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Lampa wykonana z sylikonu. Może służyć za pojedyncza lampę wiszącą, może być łączona po kilka sztuk, może służyć jak lampka nablatowa, a klosz dodatkowo jest ruchomy, można go układać w różnych pozycjach. Szeroka gama kolorystyczna i możliwości ,to jej niewątpliwe zalety.

Silky way

(www.silky-way.pl)

Firma ta oferuje oryginalne japońskie kosmetyki marki G&A, które dają szansę odnaleźć sekret wiecznej młodości.

1 x Serum Nawilżające z Koenzymem Q10 do Głębokich Zmarszczek – Organic Tea Moisture Essence Q. Pojemność 35 ml, cena: 298 zł. W skład wchodzi 26 aktywnych składników.

serum

1 x  zestaw kosmetyków składający się z :

KREM NA NOC – Uji Organic Catechin Cream. Pojemność  180 g, cena 199 zł. W skład wchodzą 33 aktywne składniki.
MASECZKA DO TWARZY – Ujino-Hana. Pojemność. 5 g , cena: 10 zł. W skład wchodzi 21 aktywnych składników.

krem4 maseczka3

logo_jap

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

Ludzie cię nie lubią lub stale ignorują? Prawda może być okrutna

7 objawów świadczących o tym, że twój partner dąży do przejęcia kontroli w związku

Czy masz „starą duszę”?