Psychologia

10 rzeczy, o których możesz zapomnieć, jeśli naprawdę siebie kochasz

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2020
Fot. iStock/PeopleImages
 

Często znajdujesz się w takich sytuacjach, w których czujesz się zobowiązany, by coś komuś udowodnić, by zadowolić czyjeś ego? Prawda jest taka, że ​​nie zawsze ponosisz odpowiedzialność za dobre samopoczucie innych. A miłość własna jest niezbędna, aby zapewnić szczęście sobie samemu. Najpierw musisz zatem nauczyć się kochać siebie, zanim zaczniesz pomagać innym. Oto 10 rzeczy, o których powinieneś zapomnieć, jeśli naprawdę kochasz siebie.

1. Zapomnij o tym, że wszyscy powinni cię lubić

Chociaż miło jest mieć wokół siebie jedynie ludzi, którzy darzą cię sympatią i uznaniem, zaakceptuj fakt, że każdy z nas jest inny i ma inne preferencje dotyczące rzeczy i osób, które lubi. Tylko w ten sposób będziesz w stanie docenić tych, którzy naprawdę cenią twoje towarzystwo. I nie miej za złe pozostałym tego, że za tobą nie przepadają.

2. Zapomnij o tym, że powinieneś zadowolić innych

Nigdy ci się nie uda jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą i zadowolić wszystkich wokół. Ważne jest, aby być miłym, życzliwym. I mieć świadomość, że nigdy nie spełnisz oczekiwań wszystkich osób. Pomagaj, gdy jesteś w stanie pomóc, i wiedz, kiedy jest właściwy czas, aby powiedzieć „stop”.

3. Zapomnij, o tym, że zawsze potrzebujesz zgody lub akceptacji innych

Jedyną osobą, od której powinieneś ubiegać się o zgodę w swoich życiowych sprawach, jesteś ty sam. Możesz myśleć, że spełnianie oczekiwań innych sprawi, że będziesz szczęśliwy, ale w końcu są zaczniesz mieć pretensje do wszystkich wokół i do siebie za to, że tak naprawdę… nie żyjesz dla siebie. Znalezienie swojej pasji i życie w zgodzie z nią to właściwy sposób na samoakceptację.

4. Zapomnij, co myślą o tobie inni

To, co myślą inni, może służyć jako punkt odniesienia do rozwijania się, ale nie powinno ci spędzać snu z powiek. Każda osoba ma inne wartości i przekonania, inne doświadczenia życiowe. Tak długo, jak znasz swój cel i motywacje, to, co myślą inni, tak naprawdę nie ma znaczenia.

5. Zapomnij, że próbujesz być doskonały

Dążenie do systematyczności i jak najlepszego wykonywania swoich obowiązków jest godne podziwu, ale przecież zawsze można coś zrobić lepiej. Ważne jest, aby stale się rozwijać. Dopóki wkładasz w to swoje serce i duszę, powinieneś być wdzięczny za tę możliwość i cieszyć się tym procesem.

6. Zapomnij o strachu przed porażką

Strach jest wyborem. Sprawia, że nie dostrzegasz możliwości i nie potrafisz z nich skorzystać.

7. Zapomnij o nadmiernym rozczulaniu się nad sobą

Nawyk nadmiernego pobłażania sobie i litowania się nad sobą jest bardzo szkodliwy. Każdy z nas miewa ciężkie chwile w życiu, ważne by zachować równowagę: umieć sobie wybaczyć, ale i potrafić wymagać od siebie odpowiedniego działania, gdy jest to niezbędne.

8. Zapomnij o próbach wyjaśnienia wszystkiego wszystkim

Bez względu na to, jak bardzo chciałbyś, aby inni zrozumieli ciebie lub twoją sytuację, znajdą się ludzie, którzy zawsze będą trzymać się własnych perspektyw i przekonań. Nie zawsze zgodzą się z decyzjami, które podejmujesz. Każda osoba ma własne wartości i przekonania. Dopóki wiesz, że to, co robisz, jest dla ciebie odpowiednie, a twoja decyzja nikomu nie zaszkodzi, masz prawo dążyć do jej realizacji.

9. Zapomnij o próbach stania się kimś, kim nie jesteś

Prawdziwa wolność pojawia się, gdy możesz być prawdziwy i uczciwy wobec siebie. Ukrywanie swojego autentycznego „ja” na dłuższą metę sprawi, że będziesz nieszczęśliwy. Żyj w pełni, będąc wiernym sobie.

10. Zapomnij o angażowaniu się w pomoc na rzecz zbyt wielu osób

Bycie pomocnym i życzliwym wobec innych to cudowna rzecz. Jeśli jednak wyczerpuje cię to tak bardzo, że nie śpisz i nie jesz ze stresu- coś jest nie tak. Nie możesz uratować wszystkich przed ich problemami. Czasami dobrze jest pozwolić im samodzielnie znaleźć rozwiązanie, ponieważ pomoże im to stać się silniejszymi. Pozwalając innym zatroszczyć się o siebie, wyświadczasz im przysługę i pokazujesz, że wierzysz w ich umiejętności.


Psychologia

„Może kiedyś, gdzieś tam daleko spotkamy się i wtedy przytulę się mocno, bardzo mocno i powiem – Kocham Cię Mamo️”. Akcja #BeMumSelf

Listy do redakcji
Listy do redakcji
6 czerwca 2020
Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock
 

Siedzę na balkonie i spoglądam na dzieci bawiące się na  placu  zabaw. Słyszę ich śmiech, nawoływania, widzę radość w ich oczach. Kiedyś też taka byłam. Miałam mnóstwo koleżanek, kolegów. Potrafiliśmy bawić  się do późnego wieczoru zwłaszcza w wakacje.

Chodziliśmy na pobliską plażę i zawsze mieliśmy wiele pomysłów na zabawę. Mama szykowała mi kanapki, napoje, nieraz dawała parę groszy, bym coś sobie kupiła. Zawsze pilnowała bym nie zapomniała zabrać koca,ręcznika,rożnych innych drobiazgów. Kiedy się przeziębiłam biegała do apteki po lekarstwa, siedziała przy mnie i dbała, by mi niczego nie brakowało.

Zawsze,w każdej chwili gdy tego potrzebowałam była przy mnie. Dorastałam, dojrzewałam, a mama wciąż przy mnie trwała nie żądając nic w zamian. A przecież mogłam jej dać dużo miłości i wdzięczności. Mogłam przytulić,pocałować,powiedzieć – Kocham Cię Mamo! Nie umiałam. Czy byłam bez uczuć? Nie! Po prostu nie umiałam uzewnętrznić swoich uczuć.

Nie potrafiłam. Nie umiem kochać? Umiem, bo moją mamę kochałam nad życie. Ale już nie powiem jej tych słów. Odeszła zbyt szybko i teraz gdy stoję nad jej grobem żałuję, że nie zdążyłam jej pokazać jak bardzo ją kochałam.

Na szczęście ja słyszę bardzo często słowo kocham,czuję dłonie na swojej szyi ,pocałunek na policzku. I wtedy to wszystko oddaję mojej zmarłej mamie. To ona zasługuje na te czułości. Może kiedyś, gdzieś tam daleko spotkamy się i wtedy przytulę się mocno, bardzo mocno i powiem – Kocham Cię Mamo️.

Póki co zamykam oczy i widzę siebie małą dziewczynką, nastolatką, dorosłą kobietą.

A przy mnie uśmiechniętą i szczęśliwą mamę. To My! Matka i córka️ Objęte, przytulone, uśmiechnięte idziemy wspólnie przez życie. Nasze matczyne życie.

Zawsze Matka

List nadesłany w ramach akcji #BeMumSelf

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


 

* Jedna z mam z naszego zespołu bardzo dziękuje swojej ukochanej córce za hasło tej akcji.


Psychologia

Odrzuć gniew, złość, zawiść, zazdrość… w ogóle nie pasują do szczęśliwego życia. Akcja #BeMumSelf

Listy do redakcji
Listy do redakcji
5 czerwca 2020
Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock

Kochana dziewczynko.

Chcę Cię zawsze tulić i kochać. Jesteś dla mnie najważniejsza. Tylko ja znam Twoje słabe i mocne strony, wiem co lubisz i czego nie znosisz i nie akceptujesz. Twoje niedoskonałości są magiczne, dzięki nim jesteś niepowtarzalna. Wiem, że często zakładasz maskę by nikt Cię nie skrzywdził – niepotrzebnie, ludzie, którzy są Ci pisani odnajdą Cię i zostaną z Tobą bez względu na wszystko.

Odrzuć gniew, złość, zawiść, zazdrość to bardzo złe uczucia, w ogóle nie pasują do szczęśliwego życia.

Nigdy nie pozwól, żeby ktoś Cię krzywdził (psychicznie czy fizycznie). Pamiętaj, że jesteś zaradna i zawsze dasz radę. Proszę, nie proś się o miłość, ona powinna być obopólna, lekka i sprawiać tylko radość. Przede wszystkim dbaj o siebie, o swoje dobre samopoczucie, swoje ciało i duszę.

Stawiaj się na pierwszym miejscu przed wszystkimi, bo będziesz codziennie patrzeć na swoją twarz w lustrze do końca swoich dni. Ważne, żebyś robiła to z dumą, radością, przyjaźnią i miłością. Spełniaj swoje marzenia i plany, nie rezygnuj choćby było ciężko jak cholera. Kocham Cię na zawsze.

Monika

List nadesłany w ramach akcji #BeMumSelf

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


 

* Jedna z mam z naszego zespołu bardzo dziękuje swojej ukochanej córce za hasło tej akcji.


Zobacz także

„Wiem, że to zdrowe, ale przez gardło mi nie przejdzie”, czyli jak przekonać się do niektórych produktów?

ABC rozwoju osobistego. Jak nie utknąć w miejscu

Miłość nie jest iluzją, nie jest nadzieją na to, że będzie lepiej. Czy wiesz, czym jest naprawdę?